Planowanie wakacyjnego wyjazdu to nie tylko wybór atrakcyjnego miejsca. Jednym z etapów ustalania planu podróży będzie także wybór najlepszego środka transportu. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w momencie, gdy zaplanowana podróż, to konieczność przemieszczenia się setki kilometrów od domu. Co więc będzie najlepsze? Samochód, pociąg, autobus, a może samolot?

Wiele osób w dalszym ciągu decyduje się pojechać w wakacyjną podróż własnym samochodem. To nie tylko wygodny sposób na podróżowanie, ale także tańszy niż np. lot samolotem. Zwłaszcza gdy w podróż wybieramy się całą rodziną i do tego z małymi dziećmi. Z pewnością będzie nam wygodniej sadzając małe dziecko w foteliku samochodu podstawionego tuż pod dom, który przemieści się bez konieczności przesiadek z punktu A do punktu B. Koszt podróży samochodem może okazać się znacznie tańszy dlatego, że za paliwo płacimy raz, a bilety lotnicze będą potrzebne każdemu z osobna.

Polacy bardzo chętnie wyruszają w podróże autem zarówno w te po naszym kraju, jak i zagraniczne. Należy jednak mieć na uwadze, że długi dystans do pokonania to nie tylko wysiłek dla kierowcy, który musi być stale skupiony na drodze, ale także dla samochodu, który na raz musi pokonać kilkaset, a nawet kilka tysięcy kilometrów. Właśnie dlatego przed planowaną trasą należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu nie tylko siebie, ale i swojego samochodu.

Zobacz, co należy sprawdzić i jak przygotować auto do podróży.

Przegląd samochodu

Oczywiście nie chodzi w tym momencie o okresowy i obowiązkowy przegląd, który każdy kierowca musi posiadać. Chodzi tu o dodatkową inspekcję naszego auta, która ma dać gwarancję bezpiecznej i spokojnej podróży dla całej rodziny.

Jest to podstawowa i obowiązkowa rzecz, którą każdy kierowca powinien zrobić przed podróżą. Nie ważne czy masz najnowsze auto z salonu, czy takie, którym jeździsz już kilka lat – przed dłuższą trasą zawsze należy dokładnie „przebadać” swój samochód.

Należy sprawdzić układ hamulcowy, poziom oleju, stan opon i ciśnienie w nich, zbadać układ chłodzenia i czystość płynu chłodzącego. Warto też sprawdzić stan wycieraczek, klimatyzację i filtr kabinowy. Tak przygotowane auto nie będzie stanowić zagrożenia na drodze i będziemy mieli większą pewność, że bezproblemowo dojedziemy na wakacje i z powrotem.

Przygotowanie w razie awarii

auto pomoc ŚwieckoNawet jeśli zrobiłeś przegląd samochodu, to musisz być gotowy na ewentualne awarie, które mogą mu się przytrafić. Nie zawsze masz bowiem wpływ na to co może Cię spotkać. Co więcej, chyba każdy kierowca zna stan polskich dróg, które nie raz lubią płatać figle. Zabierz więc ze sobą koło zapasowe, podnośnik i odpowiednie klucze. Zmiana koła w samochodzie nie jest niczym trudnym jeśli jest się odpowiednio do tego przygotowanym. W razie przebicia opony będziesz mógł samodzielnie usunąć awarię w kilka chwil.

Niestety na drodze mogą się nam przytrafić różne rzeczy i czasem nie będziemy sobie w stanie sami z nimi poradzić. Jeśli chcesz być zabezpieczony to przed podróżą dobrze jest zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze numery telefonów, do służb udzielających pomocy w przypadku awarii samochodów na drodze. Numer telefonu do auto pomoc Świecko nie jednej osobie pomógł w kryzysowej sytuacji podczas podróży. W razie awarii samochodu będziesz mógł skorzystać z pomocy profesjonalistów. Pamiętaj jednak, że sprawdzonej pomocy warto poszukać jeszcze przed wyjazdem z miejsca zamieszkania. Czasem lepiej dmuchać na zimne, zwłaszcza gdy w podróż udajemy się całą rodziną. Spokojnie sprzed ekranu komputera znajdźmy namiary do auto pomoc Świecko. Oczywiście nikomu nie życzymy awarii, jednakże z całą pewnością lepiej być odpowiednio przygotowanym, a nie w chwili stresującej dodatkowo dokładać sobie zmartwień i na szybko szukać ratunku.

Jeszcze więcej stresu może wywołać awaria na autostradzie, gdzie wiele manewrów jest zwyczajnie zabronione. Ze względu na konieczność zachowania bezpieczeństwa, najlepiej jak najszybciej usunąć pojazd z pobocza. Jeśli trudna sytuacja przydarzy Ci się na autostradzie gdzie holowanie jest zabronione to pomoc drogowa autostrada Świecko pomoże Ci bezstresowo wyjść z tarapatów.

Wyznaczenie trasy

Przed wyruszeniem w drogę dokładnie zaplanuj trasę wycieczki. Najlepiej jest wybierać drogi, którymi szybko dotrzesz do wyznaczonego celu. Wiele osób wybiera autostrady, ponieważ bardzo szybko można się nimi dostać do celu i unika się korków.

Życie nie raz pokazało, że popularny GPS nie zawsze jest idealną pomocą. Nie warto więc ślepo wierzyć w to co pokazuje ekran. Pamiętajmy, że urządzenia typu GPS mimo, że są bardzo pomocne wymagają od nas choć trochę zaangażowania. Dlatego warto zapoznać się z proponowaną trasą jeszcze z domu, np. dzień przed planowanym wyjazdem i wprowadzić ewentualne poprawki, które przyczynią się do polepszenia jakości podróży.

A w razie, gdyby na trasie przydarzyła Ci się awaria, przez którą nie możesz dalej jechać zadzwoń po auto pomoc Świecko https://pomoc-drogowa-swiecko.com.pl/. Nie ważne czy Twoje auto odmówi Ci posłuszeństwa w dzień, czy w nocy holowanie 24h Świecko zawsze dojedzie na miejsce Twojego postoju i Ci pomoże.

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak połączyć komputer z wifi Jak połączyć komputer z Wi-Fi? Instrukcja
Dla wielu osób minęły już czasy, w których połączenie z Wi-Fi miałoby sprawiać jakikolwiek problem. Wystarczy z listy wielu dostępnych sieci wybrać odpowiednią nazwę, wprowadzić
komputer nie widzi wifi Co robić, gdy komputer nie widzi Wi-Fi? Poradnik
Czy jest w naszym teraźniejszym życiu gorszy moment, niż gdy zostajemy odłączeni od Internetu? Chyba nawet niedrukująca drukarka nie wzbudza takiej grozy. Brak dostępu do
jak podłączyć komputer do telewizora Jak podłączyć komputer do telewizora? Sprawdzone sposoby!
Dla wielu osób podłączenie komputera do telewizora to podstawowa umiejętność. Spokojnie, czasem wszyscy potrzebujemy pomocy z takimi zadaniami i nie ma powodu do wstydu. Fakty
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *