Urządzenia z Androidem nie chronią użytkownika najlepiej, jeśli chodzi o aktywność w sieci. VPN w tym przypadku jest najlepszym rozwiązaniem, gdy chcesz zadbać o swoje bezpieczeństwo. Taki program ukrywa lokalizację użytkownika, zmienia IP oraz pozwala uzyskać dostęp do ograniczonych regionalnie treści. Jaki VPN Android wybrać najlepiej i na co zwracać uwagę? Sprawdź w dalszej części artykułu.

Czym powinien charakteryzować się dobry VPN na Androida?

Aplikacje VPN na Androida przede wszystkim powinny zapewniać bezpieczeństwo dla użytkownika. Dobry program musi oferować protokół szyfrowania, zapobieganie wyciekom DNS oraz politykę braku przechowywania informacji o klientach. To gwarancja ochrony danych, a także anonimowości.

Jak działa VPN? Ta technologia zastępuje IP użytkownika danymi serwera, który może znajdować się w dowolnym miejscu świata. Jesteśmy widoczni dzięki temu jako „ktoś inny”, zyskujemy również dostęp do ograniczonych regionalnie treści. Co oprócz bezpieczeństwa ma znaczenie przy wyborze VPN na Android?

 • Szybkie działanie i łatwa obsługa aplikacji;
 • Wysoka prędkość transferu oraz brak opóźnień;
 • Duża liczba dostępnych serwerów czy też lokalizacji;
 • Stabilność serwerów;
 • Dodatkowe funkcje jak blokowanie reklam, ochrona przed złośliwym oprogramowaniem itd.

Jeśli wiesz, co to jest VPN w telefonie, na pewno wiesz, czego dokładnie szukasz. Bezpieczeństwo pozostaje podstawą, jednak wygoda użytkowania i funkcjonalność są także bardzo istotne. W przypadku aplikacji VPN Android ma wiele do zaoferowania – dostępnych propozycji jest naprawdę dużo. Wybór zależy od osobistych preferencji i zastosowania. Można zainstalować darmowy VPN lub płatne aplikacje.

Jaki VPN na Androida wybrać? Zestawienie najlepszych aplikacji

Aplikacje VPN można podzielić na darmowe oraz płatne. Poniżej przedstawiamy kilka najlepszych obecnie propozycji dla smartfonów z Androidem. Najtańsze VPN kosztują już kilkanaście złotych miesięcznie. Darmowe propozycje często także oferują płatne plany z pewnymi usprawnieniami.

Jaki VPN na Androida wybrać?

 1. Proton VPN – darmowy VPN na telefon z Androidem charakteryzujący się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Deweloperzy wykorzystują politykę braku przechowywania danych użytkowników. Program dodatkowo jest łatwy w obsłudze. Darmowy plan obejmuje trzy lokalizacje oraz nieograniczone korzystanie z transferu.
 2. ExpressVPN – jeden z najpopularniejszych VPN Android na rynku. Oferuje szeroką gamę dostępnych serwerów i lokalizacji. Program gwarantuje łatwą obsługę, szybkie połączenie oraz silne zabezpieczenia. Warto wyróżnić tutaj genialne wsparcie użytkowników. Cena wynosi tutaj około 40 zł miesięcznie lub 30 zł, gdy wykupimy plan roczny.
 3. NordVPN – bardzo popularny wybór, jeśli chodzi o VPN dla Androida. Program gwarantuje również ogromną sieć serwerów w wielu krajach. Zaimplementowano tu zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, jak podział tunelu przesyłowego, ochrona przed złośliwym oprogramowaniem oraz blokowanie reklam. Cena wynosi około 30 zł miesięcznie lub nawet 10 zł, gdy wykupimy 2-letni plan.

Warto wiedzieć, że sporadycznie dostawcy usług VPN oferują różne zniżki oraz promocje. Można zakupić subskrypcję często znacznie taniej. Dobry VPN na Androida powinien być także odpowiednio niedrogi. Niektóre propozycje są o wiele droższe niż podane powyżej rozwiązania.

Darmowy VPN Android – czy spełnia wszystkie najważniejsze funkcje?

Jeżeli zastanawiasz się, jaki VPN na Androida będzie najlepszy, najprawdopodobniej pierwszym wyborem będą darmowe propozycje. Czy takie rozwiązanie spełnia swoje zadanie? Bezpłatne aplikacje najczęściej mają tylko podstawowe funkcje, które oczywiście zapewnią bezpieczeństwo użytkownika. Najczęściej jednak serwerów VPN będzie niewiele, a szybkość transferu może być ograniczona.

Warto również zauważyć, że darmowe aplikacje VPN często mają pewne ograniczenia w postaci reklam. Ich usunięcie wymaga zwykle wykupienia płatnej subskrypcji. Darmowy VPN Android będzie idealny do podstawowych zastosowań.

Mimo wszystko pełna ochrona, prywatność w sieci oraz wygodniejsze korzystanie z internetu zapewni płatna usługa. Warto darmowe rozwiązania rozważyć jako swego rodzaju test możliwości VPN. Jeżeli tej technologii zamierzasz używać bardzo rzadko, bezpłatna aplikacja będzie w zupełności wystarczająca.

Gdy decydujesz się na darmowy VPN Android, upewnij się, jakie są opinie użytkowników oraz czy dany program jest sprawdzony. Warto korzystać jedynie z popularniejszych, polecanych aplikacji. To swego rodzaju gwarancja jakości oraz bezpieczeństwa w sieci.

W czym płatny VPN na Android jest lepszy od darmowego?

Najczęściej płatny VPN Android oferuje więcej serwerów oraz lokalizacji. Użytkownik ma dostęp do większej ilości treści regionalnie ograniczonych. Płatna subskrypcja najczęściej gwarantuje wyższy poziom ochrony. Aplikacje mają także więcej funkcji i możliwości, jak ochrona przed wirusami, blokowanie reklam, podział tunelu, dedykowane IP oraz wiele więcej.

Płatny VPN często zapewnia także lepsze wsparcie techniczne. Wszystkie problemy mogą być natychmiast rozwiązane, co jest naprawdę wygodnym rozwiązaniem. Oczywiście płatna subskrypcja gwarantuje brak reklam i jakichkolwiek ograniczeń, jeśli chodzi o aplikacje VPN.

Najważniejsza zaleta to wyższy poziom ochrony. To główne zastosowanie VPN – użytkownicy chcą być anonimowi i bezpieczni w sieci. Większy wybór serwerów oraz lokalizacji jest kwestią wygody. Brak ograniczeń związanych z szybkością transferu czy ilością danych to także bardzo ważne zalety płatnego VPN dla Androida.

Darmowe alternatywy są okrojone pod pewnymi względami. W pewnych sytuacjach korzystanie z takiej aplikacji będzie po prostu mało wygodne. U wielu użytkowników kończy się to usunięciem VPN. Dlatego też zawsze warto rozważyć płatną subskrypcję, by być w pełni bezpiecznym podczas korzystania z internetu.

Zmiana VPN Android – jak to zrobić krok po kroku?

Instrukcje, jak ustawić VPN w telefonie, zwykle podaje dostawca usługi. Mimo wszystko, co zrobić, kiedy chcemy zmienić aplikację? Należy postępować zgodnie z podanymi poniżej punktami:

 1. Przejdź do „Ustawień”, wybierz sekcję „Sieć i internet”;
 2. Odnajdź opcję związaną z VPN i ją wybierz;
 3. Skonfigurowane połączenia znajdziesz na liście, możesz zmodyfikować profil lub utworzyć nowy;
 4. Wprowadź konfigurację podaną przez dostawcę usług VPN;
 5. Zapisz profil i go wybierz.

Jeżeli ustawienia zostały wpisane poprawnie, wszystko powinno działać. Aplikacje VPN najczęściej wymagają konfiguracji od użytkownika, aby mogły być skuteczne. Zawsze, kiedy zmieniamy dostawcę, należy sprawdzić ustawienia w Androidzie i upewnić się, że zostały odpowiednio dostosowane.

Niektóre kroki mogą różnić się zależnie od smartfona oraz wersji systemu. Niektóre telefony mają domyślnie zainstalowane nakładki (np. MIUI), gdzie ustawienia mogą mieć inne nazwy. Mimo wszystko zawsze proces będzie bardzo podobny i każdy powinien sobie z nim bez problemu poradzić.

Komu może przydać się dobry VPN na Androida?

VPN dla Androida może przydać się przede wszystkim osobom, które dbają o swoją prywatność i bezpieczeństwo w sieci. Taki program gwarantuje anonimowość. Warto również zwrócić uwagę na ominięcie blokad geograficznych. Użytkownicy za pomocą VPN zyskują dostęp do regionalnie ograniczonych treści jak dodatkowe materiały na serwisach streamingowych (Netflix, Disney+, Hulu itd.).

Podróżujący również powinni rozważyć korzystanie z takiej aplikacji. Publiczne sieci Wi-Fi nie są zbyt bezpieczne. Gdy często z nich korzystamy, najlepiej wykorzystywać dodatkowo VPN. Ta technologia może być również używana do łączenia się z bezpieczną siecią, na przykład firmową. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu wrażliwe dane nie wyciekną.

WARTO PRZECZYTAĆ:

nordvpn specjalna oferta techpolska NordVPN nawet do 70% taniej ze specjalną ofertą dla czytelników TechPolska! Nie przepłacaj i zyskaj kupon na 3 miesiące za darmo
Nie ma w naszej działalności lepszych momentów niż te, w których możemy zaoferować naszym czytelnikom coś specjalnego. Dlatego bardzo się cieszymy, że NordVPN, lider na
prezenty technologiczne Obdaruj drugą połówkę na walentynki – poznaj najlepsze prezenty dla graczy i nie tylko!
Nadchodzi święto zakochanych. Już dosłownie za kilka dni walentynki, a Ty wciąż nie masz upominku dla swojej drugiej połówki? Jeśli jej hobby to gry lub
ProtonMail - czy warto? ProtonMail – czy warto?
ProtonMail zapewne znany jest przez wiele osób, jednakże pewnie nie każdy się decyduje, by założyć tam konto. Ową skrzynkę mailową założyłam bodajże w styczniu tego
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *