Warto zauważyć, że Rosja blokuje VPN, więc tylko niektórzy dostawcy oferują serwery w tym kraju. Połączenie i dostęp do tzw. Runetu jest możliwy. Należy wybrać odpowiedniego dostawcę oraz skonfigurować VPN tak, by uzyskać rosyjskie IP i lokalizację. Poniżej przedstawiamy kompleksowy poradnik. Jeśli chodzi o VPN, Rosja jest jednym z najmniej dostępnych krajów.

Jak zmienić VPN na rosyjski krok po kroku?

VPN – jak działa? Ta funkcja umożliwia łączenie się użytkownika przez szyfrowany tunel z serwerem, a dopiero następnie siecią. Dzięki temu połączenie jest bezpieczne, a samo urządzenie pozostaje anonimowe. Dodatkowo można zmienić swoją lokalizację i ukryć prawdziwy adres IP. To bardzo przydatne w wielu sytuacjach – przede wszystkim chroni użytkownika.

Rosja blokuje VPN, o czym powszechnie wiadomo. Mimo wszystko wciąż można wybrać tę lokalizację. Jak to zrobić?

 1. Wybierz dostawcę usług, który oferuje serwery w Rosji;
 2. Wykup usługę, jeżeli to płatny dostawca;
 3. Pobierz program i pliki konfiguracyjne od dostawcy VPN;
 4. Uruchom program, a następnie zaloguj się na swoje konto;
 5. Wybierz Rosję z listy dostępnych serwerów i rozpocznij połączenie;
 6. Przetestuj swoje IP za pomocą serwisów takich jak whatsmyip.com, by sprawdzić, czy lokalizacja wskazuje na Rosję.

Wybór odpowiedniego dostawcy jest tutaj kluczowy. Jeżeli zastanawiasz się, jak zmienić VPN na rosyjski, wystarczy tylko wykonać powyższe kroki. Dostawca musi jednak oferować serwery w Rosji. Geolokalizacja adresu IP, który otrzymamy, najczęściej będzie wskazywać na Moskwę lub Petersburg.

Dlaczego Rosja blokuje VPN?

Rosja jest szczególnym przypadkiem na świecie, jeśli chodzi o VPN. W 2019 rozesłano do największych dostawców żądania dostępu do serwerów, które znajdują się w tym kraju. Rosyjskie służby chciały mieć możliwość cenzurowania oraz kontroli ruchu internetowego za pośrednictwem VPN. Z tego powodu wielu dostawców całkowicie zlikwidowało swoje serwery na terenie Rosji, ponieważ ta wymagała wglądu w dane użytkowników.

Zwykle nie trzeba zastanawiać się, jak zmienić VPN na inny kraj. W Rosji sytuacja jest natomiast bardziej skomplikowana. Mimo wszystko najwięksi dostawcy jak NordVPN czy ExpressVPN wciąż oferują swoje usługi i posiadają rosyjskie serwery. Jeśli chodzi o VPN, Rosja jest trudno dostępnym krajem, jednak nadal można uzyskać dostęp.

Dostawcy często wykorzystują wirtualne serwery. Rosja blokuje VPN, jednak takie rozwiązanie sprawia, że sprzęt fizycznie nie znajduje się na terenie kraju. Pozwala to wciąż omijać blokady regionalne. Taką technologię wykorzystuje wielu dostawców, także naprawdę popularnych, jak CyberGhost.

VPN Rosja – jakiego dostawcę wybrać?

Kiedy zastanawiasz się, jaki VPN na Rosję będzie najlepszy, należy najpierw zwrócić uwagę, czy dany dostawca oferuje serwery w tym kraju – mogą być również wirtualne. Najlepiej oczywiście wybrać płatną propozycję. Jeśli chodzi o VPN, ceny mocno się różnią zależnie od programu. Najczęściej opłata wynosi od kilku do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Dostępne są także darmowe programy.

W przypadku VPN Rosja mocno ogranicza użytkowanie – którego dostawcę wybrać?

 • Surfshark – jeden z najczęściej polecanych programów. Oferuje on ponad 3200 serwerów w 65 krajach. Można z niego korzystać na nieograniczonej liczbie urządzeń. Cena wynosi tutaj około 2,5 euro miesięcznie, jednak dość mocno zależy od aktualnej promocji.
 • CyberGhost – bardzo dobra propozycja, jeśli chodzi o najtańsze VPN na rynku. Za miesiąc użytkowania zapłacimy około 10 zł, co również jest zależne od aktualnej promocji. Dostawca oferuje ponad 7400 serwerów w 91 krajach oraz wsparcie dla maksymalnie 7 urządzeń. Warto zauważyć, że jest tutaj aż 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.
 • ProtonVPN – program uznawany za jeden z najbezpieczniejszych, ponieważ oferuje najlepsze szyfrowanie i nie zachowuje żadnych danych użytkowników. Oferuje on ponad 1500 serwerów w 61 krajach oraz może obsługiwać do 5 urządzeń jednocześnie. Cena jest tutaj wyższa, wynosi około 5 dolarów. Mimo wszystko można również skorzystać z darmowego planu.

Podobnych propozycji jest znacznie więcej. Jeżeli zastanawiasz się, jak zmienić VPN na rosyjski, wystarczy sprawdzić, czy dany dostawca oferuje serwery w tej lokalizacji. Dotyczy to każdego kraju. Kiedy nie wiesz, jak zmienić VPN na Włochy – wybierz dostawcę, który posiada odpowiednie serwery (również wirtualne).

Darmowy VPN Rosja – jak znaleźć odpowiedniego dostawcę?

Rosja blokuje VPN bardzo skutecznie, dlatego też korzystanie z darmowych rozwiązań jest dość ryzykowne. Prowadzi to za sobą pewne niebezpieczeństwa. Najczęściej w przypadku darmowych VPN nasze dane nie będą odpowiednio chronione. W sieci można znaleźć sporo takich propozycji, ale warto wybierać jedynie sprawdzonych dostawców:

 • ProtonVPN – to jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań na rynku. Standardowo Proton jest płatny, ale można zdecydować się na darmowy plan, by przetestować dostawcę.
 • Windscribe – w darmowym planie również można tutaj znaleźć rosyjskie serwery. Istnieją jednak pewne ograniczenia z prędkością transferu czy ilością przesłanych danych.

Oprócz powyższych propozycji warto sprawdzić innych popularnych dostawców. Często oferują oni darmowy plan oprócz płatnej subskrypcji – przykładowo na 30 dni w ramach sprawdzenia usługi. Jeśli chodzi o VPN, Rosja jest wymagająca, należy więc przed wyborem dostawcy dowiedzieć się, czy ma on swoje serwery w tym kraju.

Jak wygląda zmiana IP na rosyjskie? Czy VPN wystarczy?

Rosja blokuje VPN, o czym wspominaliśmy powyżej. W przypadku innych krajów nie ma takich problemów. Można po prostu zmienić lokalizację przy użyciu niemal dowolnego programu. Nie zastanawiamy się, jak zmienić VPN na niemiecki, tylko wybieramy odpowiedni serwer i rozpoczynamy połączenie.

Podczas korzystania z takiej funkcji publiczne IP urządzenia także będzie inne. To gwarantuje anonimowość w sieci. Jeśli chodzi o VPN, Rosja nie wykryje użytkownika, gdy korzystamy z funkcji. Wystarczy ona, by zmienić IP na rosyjskie. Nie warto jednak używać proxy, ponieważ tutaj istnieje pewne zagrożenie śledzenia działań użytkownika.

Najłatwiej zmieniać IP właśnie za pośrednictwem standardowego programu VPN. Najlepiej korzystać z płatnego planu, by zagwarantować sobie jak najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Dlaczego warto mieć rosyjskie VPN?

Ta funkcja daje dostęp do tzw. Runetu. Oznacza to, że można wchodzić na strony internetowe z rozszerzeniem .ru. Standardowo nie zawsze jest to możliwe, ponieważ niektóre serwisy wykorzystują blokady regionalne. Rosyjskie strony mogą być świetny źródłem informacji. Dodatkowo można korzystać z zasobów serwisów streamingowych, które są przeznaczone tylko dla Rosji.

Warto również zauważyć, że zakup wielu dóbr cyfrowych będzie w ten sposób tańszy. Przykładowo niektóre gry wideo można kupić znacznie taniej, gdy wiemy, jak zmienić VPN na rosyjski.

Oczywiście funkcja zapewnia także bezpieczeństwo i anonimowość w sieci. Korzystanie z VPN należy traktować jako dodatkową warstwę ochrony. Podczas używania rosyjskiego internetu będzie to szczególnie konieczne. Inwigilacja jest tam na naprawdę wysokim poziomie, korzystanie z niesprawdzonego VPN oznacza najczęściej śledzenie aktywności użytkownika.

Ile kosztuje VPN na Rosję?

Wiele zależy od wybranego dostawcy usługi. Najczęściej ceny wahają się od kilku do kilkunastu dolarów miesięcznie. Warto zauważyć, że wykupienie subskrypcji na wiele miesięcy lub lat oznacza znacznie niższą cenę. Można wtedy oszczędzić często nawet 90%. Warto na bieżąco sprawdzać promocje i rabaty od różnych dostawców.

Darmowe VPN nie zawsze będą najbezpieczniejsze. Wiele płatnych programów oferuje jednak okres próbny całkowicie za darmo. W ten sposób można sprawdzić kilku różnych dostawców i wybrać najlepszego, jeśli chodzi o konkretne zastosowanie.

WARTO PRZECZYTAĆ:

nordvpn specjalna oferta techpolska NordVPN nawet do 70% taniej ze specjalną ofertą dla czytelników TechPolska! Nie przepłacaj i zyskaj kupon na 3 miesiące za darmo
Nie ma w naszej działalności lepszych momentów niż te, w których możemy zaoferować naszym czytelnikom coś specjalnego. Dlatego bardzo się cieszymy, że NordVPN, lider na
prezenty technologiczne Obdaruj drugą połówkę na walentynki – poznaj najlepsze prezenty dla graczy i nie tylko!
Nadchodzi święto zakochanych. Już dosłownie za kilka dni walentynki, a Ty wciąż nie masz upominku dla swojej drugiej połówki? Jeśli jej hobby to gry lub
ProtonMail - czy warto? ProtonMail – czy warto?
ProtonMail zapewne znany jest przez wiele osób, jednakże pewnie nie każdy się decyduje, by założyć tam konto. Ową skrzynkę mailową założyłam bodajże w styczniu tego
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *