Koncepcja strat i zysków jest kluczowa na rynku kryptowalut, ponieważ każda inwestycja może przynieść zyski lub straty. Ze względu na nieprzewidywalny charakter rynku, możesz doświadczyć strat lub zysków w oparciu o cenę monetę, w którą zainwestowałeś.

Ponieważ IRS uznał inwestycje w kryptowaluty za inwestycje kapitałowe, zostały one objęte podatkami. W rezultacie inwestorzy muszą zachować ostrożność i zabezpieczyć swoje ciężko zarobione środki, ponieważ rynek jest podatny na wzloty i upadki. Wyraźnym przykładem jest spadek w grudniu 2021 roku, który spowodował ogromne straty dla rynku kryptowalut.

Ludzie ciągną do inwestowania w biznes kryptowalutowy wraz z jego rozwojem. Aktywa te są nie tylko sposobem na bezpieczne przechowywanie danych, ale zmiany, które są zazwyczaj pozytywne, pomagają zwiększyć ich wartość. Rynek kryptowalut stale się rozwija, codziennie pojawiają się na nim setki zmian. Taka sytuacja pozwala inwestorowi profitować poprzez unikanie płacenia podatków od zysków kapitałowych.

Pobieranie podatku od kryptowalut może pomóc inwestorom, pozwalając im wykorzystać spadki na rynku. Oto krótkie wyjaśnienie tego procederu.

Zbieranie strat podatkowych w kryptowalutach

Różne taktyki są wykorzystywane przez inwestorów, aby zapewnić sobie nie tylko bezpieczeństwo swoich środkówch, ale także ich aprecjację. Jeśli poniesiesz straty w walucie, w którą zainwestowałeś swój kapitał, nie będziesz musiał płacić podatków. Jest to znane jako “crypto tax-loss harvesting”.

Wspomniana metoda jest szczególnie ważna w grudniu, kiedy kończy się rok fiskalny i właściciel musi zapłacić podatki. Wielu inwestorów pokazuje sprzedane bitcoiny ze stratą, aby uniknąć płacenia podatków od określonej kwoty.

Od 2014 roku, kiedy kryptowaluty zostały uznana za aktywa kapitałowe, ludzie zaczęli stosować tę metodę. Zysk lub strata we wskazanym obszarze jest obliczana poprzez porównanie wpływów i podstawy kosztowej. Podstawa kosztowa to kwota zapłacona przez inwestora w momencie inwestycji, natomiast wpływy to kwota zapłacona, gdy inwestor sprzedaje te środki lub kwota otrzymana na koniec inwestycji. Im niższy rachunek podatkowy, tym więcej pieniędzy można zaoszczędzić. Ta “reguła” może być jednak inna w kilku przypadkach, gdy niższy rachunek podatkowy nie jest równoznaczny z większymi oszczędnościami. Partnerzy Immediate Edge wyjaśniają to w sposób przejrzysty w pewnych sekcjach platformy.

Jeśli dana osoba kupi walutę za 2000$, a ta ulegnie deprecjacji do 1000$, skorzysta z kryptowalutowego “harvestingu” (zbieraniu) strat. W przypadku zysku, inwestor musi zapłacić podatek od określonej kwoty. Ponieważ rynek kryptowalut zmienia się w ciągu roku, istnieje mieszanka zysków i strat. Można je zsumować na koniec roku, aby obliczyć ogólną stratę lub zysk.

Większość ludzi oblicza swoją ostateczną wartość aktywów na koniec roku, w ostatnim miesiącu. Badają, które z ich aktywów generują straty i zbierają podatki. Ponieważ nie ma pewności, czy dana waluta przyniesie straty czy zyski, najlepiej jest obliczać straty w różnych etapach roku. W rezultacie można dokonać tych obliczeń i zachować zapis do wykorzystania w celach podatkowych. W tym zakresie pomocny może też być specjalista ds. Podatkowych.

Korzyści i Zagrożenia

Ponieważ korzyści ze zbierania strat dla celów podatkowych są oczywiste, rozsądnie byłoby też ocenić zagrożenia. Z tym związane są przede wszystkim dwa niebezpieczeństwa, które omawiamy poniżej.

Każdy może być w stanie wydobyć straty kapitałowe i zachować pieniądze, ale nie będzie to trwało wiecznie. Kiedy użytkownicy zgłoszą całkowitą wartość swoich aktywów, będą zobowiązani do zapłacenia podatków.

Koszt procesu, który ponoszą użytkownicy, aby zaoszczędzić podatki, jest kolejnym ryzykiem. Czasami koszt procedury przekracza kwotę podatków, które miałyby być zapłacone.

Na koniec kilka refleksji

Przemysł kryptowalutowy zapewnił użytkownikom różne korzyści, a jedną z nich jest możliwość zbierania strat podatkowych z kryptowalut. Możesz zachować całą swoją gotówkę bezpiecznie, a straty mogą przynieść Ci korzyści. Ponieważ miesiąc grudzień jest już blisko, możesz skorzystać z tej metody, obliczając straty i odliczając podatki od wspomnianych strat.

WARTO PRZECZYTAĆ:

huawei watch 4 pro blood sugar Jak śledzenie poziomu cukru we krwi przez zegarek Smartwatch zmienia sposób leczenia cukrzycy
Śledzenie poziomu cukru we krwi za pomocą zegarka Smartwatch rewolucjonizuje zarządzanie cukrzycą, zapewniając osobom chorym na cukrzycę cenne narzędzia i informacje umożliwiające monitorowanie poziomu cukru
Czy pompa ciepła jest dla mnie?
Czy pompy ciepła nadają się tylko do nowych budynków? Czy na pewno ogrzeją dom, gdy na dworze będzie mróz? I czy są głośne? Na temat
smartwatch meski Smartwatch dla stylowego i wymagającego mężczyzny. Jaki wybrać?
Wybór odpowiedniego smartwatcha to decyzja, która może znacząco wpłynąć na nasze codzienne życie. Smartwatch to nie tylko elegancki dodatek, ale także zaawansowane narzędzie, które ułatwia
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *