Mówiąc o zawodach w branży IT, Java Developer przychodzi na myśl, jako jeden z pierwszych. Nawet wśród zupełnych technologicznych laików! Specjalistów w zakresie programowania w języku Java wciąż brakuje, a zapotrzebowanie na rynku rośnie. Kim jest Java Developer? Czym się zajmuje i jak wyglądają zarobki na stanowisku?

Czemu Java to najpopularniejszy język programowania?

Nie bez powodu język programowania Java to najbardziej popularny i ceniony język programowania. Dzieje się tak za sprawą jego wielofunkcyjności. Za pomocą języka Java stworzymy zarówno aplikację webowych, jak i aplikację mobilną czy desktopową. Dodatkowo kod Java działa na wielu systemach operacyjnych. Java umożliwia zaprojektowanie jednej aplikacji, która będzie działać na wielu urządzeniach. Z uwagi na powyższe, swoją uniwersalność i elastyczność, nazywana jest językiem ogólnego przeznaczenia.

Co robi Java Developer?

Język Java wykorzystywany jest do tworzenia tak zwanego back-endu. Jest to niewidoczna dla odbiorcy warstwa aplikacji lub strony. Programista Java odpowiada więc za  projektowanie rozwiązań oraz tworzenie oprogramowania. Musi posiadać zdolność logicznego myślenia, a także umiejętności wyjścia poza pewne ramy, rozumując “out of the box”. Jest to niezbędne do analizy problemu oraz znalezienia rozwiązania w jak najszybszym tempie. Praca Java Developera z całą pewnością nie pozwala się nudzić. Co istotne programiści Java pracują zazwyczaj w zespołach – z uwagi na specyfikę pracy, łatwiej jest im odszukać konkretne błędy organizując burzę mózgów podczas spotkań scrumowych. Podsumowując, Java Developer testuje, debuguje i kompiluje oraz tworzy. Jego rola tak w zespole, jak i w firmie zależy od poziomu umiejętności, a więc i stanowiska. Java Developerów dzielimy standardowo na: juniorów, midów i seniorów.

Jak wyglądają zarobki na stanowisku JD?

Jak zwykle wysokość zarobków uzależniona jest od formy współpracy. W branży IT, często jak w żadnej innej, spotykamy się z opcją współpracy w ramach B2B. Jest ona na ogół bardziej opłacalna, zwłaszcza na stanowiskach seniorskich. I tak, Junior Java Developer zarabia przeciętnie 4 tys. zł, mid – dwa razy tyle, a senior – 14 tys. zł. Co ciekawe, według badania przeprowadzonego przez Bulldogjob, najwięcej zarabia się w firmach, gdzie zatrudnionych jest od 51 do 500 osób.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jak grać w Teamfight Tactics? Jak grać w TFT (Teamfight Tactics)? Poradnik
Czasami tak bywa, że najpopularniejsze gry powstają na podstawie modów tworzonych przez społeczność graczy. Tak było z DOTĄ 2, która rozpoczęła swoją historię jako mod
Jak grać jungle w LOLu? Jak grać jungle w LOL-u? Poradnik i najlepsze wskazówki
Znacie LOL-a? Kto nie zna! Jeśli jednak jakimś cudem pominęliście istnienie tej gry, szybko zerknijcie do naszego rankingu najlepszych darmowych gier na PC i to
nintendo direct Nowe gry na Nintendo Switch zapowiedziane!
Co prawda do premiery każdego poniższego tytułu zostało jeszcze trochę czasu, to przynajmniej nie musieliśmy długo czekać na same zapowiedzi. Podczas wczorajszego 40-minutowego streamu, nowe
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *