Oskar to wyjątkowa marka na rynku nawilżaczy do powietrza. Z początku wyjątkowa wydaje się przede wszystkim ich cena: jest znacząca wyższa od innych modeli, czym wyróżnia się na rynku. Szybko przychodzi jednak olśnienie, że nie wzięło się to znikąd – ich lista funkcji również potrafi zaskoczyć. Jeśli szukacie nawilżenia w wersji premium, dobrze trafiliście. W tym poradniku przedstawimy nawilżacze Oskar w całej krasie.
Nawilżacz Stadler Form Oskar
Firma Stadler Form została założona w 1998 roku w Szwajcarii. Szybko zdobyła uznanie za sprawą swojego pierwszego nawilżacza powietrza, który pojawił się na rynku już rok później. To, co od samego początku wyróżniało jej produkty to niebagatelna elegancja, a czasem wręcz futurystyczne kształty urządzeń. Dokładnie taki jest Nawilżacz Stadler Form Oskar, który przykuwa wzrok już od pierwszych chwil. Nie zawaham się wręcz użyć określenia, że dla wielu ludzi będzie to prawdziwa miłość od pierwszego wejrzenia.
Wygląd to jednak niejedyna cecha, jaka go wyróżnia. Jak już wspomnieliśmy we wstępie nawilżacz ewaporacyjny Oskar to produkt premium, który oferuje również inteligentne funkcje. Bardzo przydatny okaże się zintegrowany higrostat, który mierzy i wyświetla aktualny poziom wilgotności. Dzięki temu użytkownik może empirycznie monitorować stan bieżący i zmieniać go zgodnie z preferencjami. Oczywiście wciąż można ustawić żądany poziom wilgoci za pomocą elektronicznych urządzeń sterujących.
Jak działa nawilżacz ewaporacyjny Oskar?
Nawilżacz Stadler Form Oskar to nawilżacz ewaporacyjny. Jeśli interesują was inne rodzaje nawilżaczy powietrza, musicie niestety poszukać innego modelu. To oznacza, że nawilżanie odbywa się przez zasysanie suchego powietrza do wnętrza urządzenia, gdzie przelatuje przez filtr lub knot nasączony wodą. W ten sposób powietrze nabiera wilgoć i wraz z nią jest rozprowadzane w pomieszczeniu.
Główną cechą nawilżaczy ewaporacyjnych jest brak nadmiernego hałasu. To sprawia, że Oskar przypadnie w gusta każdemu, kto preferuje cichy nawilżacz powietrza. To jednak niejedyna jego cecha. Oskar przychodzi w różnych rozmiarach, więc bez problemu obsłuży większe pomieszczenia. Równie dobrze nie trzeba przepłacać za duże urządzenie, gdy wasz pokój jest mniejszy. Dodatkowo jest wyposażony w dozownik zapachów i tryb nocny!
Nawilżacz Oskar – Wady i zalety
Jak każdy elektryczny nawilżacz powietrza, tak i nawilżacz Oskar ma swoje wady i zalety. Przyjrzymy się im:
Plusy
- Nowoczesny design – nawilżacz Oskar zdecydowanie wyróżnia się z tłumu. Sprawdźcie sami!
- Objętość zbiornika – sama w sobie jest dosyć duża, ale można ją również dopasować przez kupno odpowiedniego modelu nawilżacza.
- Energooszczędność – jako nawilżacz ewaporacyjny nie ma wielkich potrzeb energetycznych.
- Cicha praca – nawilżacz Oskar jest cichy nie tylko dzięki temu, że jest nawilżaczem ewaporacyjnym, ale również dlatego, że jego design wycisza dźwięki jego pracy.
Minusy
- Cena – nie da się ukryć, że nawilżacz Oskarem jest modelem premium i jego cena to odzwierciedla.
- Wymagana regularna konserwacja – jako nawilżacz ewaporacyjny Oskar wymaga regularnego czyszczenia, a także wymiany filtra/knota.
Nawilżacz powietrza Oskar – opinie
Opinie na temat nawilżacza powietrza Oskar są ogólnie bardzo pozytywne. I chociaż może się to wydać nieobiektywne, to wydaje się, że najlepszą opinią podzielił się Martin Stadler, czyli założyciel firmy:
Stworzyłem Stadler Form z własnej potrzeby.
Taki dokładnie jest Oskar. Wzorowany na ludzkich potrzebach, o odpowiedniej mocy i pięknym designie. Wzbogacony o wiele ciekawych funkcji, które jakoby “przy okazji” potrafią uprzyjemnić życie bardziej, niż zwykły nawilżacz. Takimi opiniami na temat nawilżacza Oskar dzielą się Internauci, tym samym powtarzając to, co przewija się przez cały artykuł. Jeśli zajrzycie do artykułu nawilżacze powietrza – ranking, łatwo dostrzeżecie, że jest to jeden z bardziej polecanych modeli.
WARTO PRZECZYTAĆ: