Nintendo Switch Box to potoczna nazwa zestawu z konsolą Nintendo Switch, choć niektórzy nazywają tak też etui ochronne czy wręcz przezroczyste pudełko do przechowywania kartridżów z grą. Co to dokładnie jest i co się w nim znajduje? Oto wszystko, co warto wiedzieć o Nintendo Switch Box.

Nintendo Switch Box – co się w nim znajduje?

Na potrzeby tego artykułu przyjmijmy, że Nintendo Switch Box w nomenklaturze graczy to przede wszystkim zestaw z konsolą Nintendo Switch. Jest to więc pudełko, w którym znajdziemy wszystkie potrzebne do zabawy elementy (dowiedz się, jak uruchomić Nintendo Switch).

Standardowy Nintendo Switch Box będzie więc zawierać:

 • konsolę Nintendo Switch,
 • dwa Joy-Cony,
 • uchwyt Joy-Con,
 • stację dokującą do konsoli,
 • parę pasków Joy-Con na rękę,
 • adapter AC (zobacz, jak ładować Nintendo Switch),
 • kabel HDMI.
nintendo switch box
Źródło: Nintendo

W zależności od wybranej wersji, w Nintendo Switch Box może się też znaleźć gra startowa. Może to być np. Splatoon 3, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom czy chociażby Super Mario Odyssey. Warto dodać, że wybierając Nintendo Switch Box z grą, kolorystyka Joy-Conów będzie nawiązywać do zawartej gry. Można ją więc traktować jako edycję specjalną.

Nintendo Switch Box będzie wyglądać nieco inaczej w przypadku Nintendo Switch Lite. Konsola ta nie jest bowiem przystosowana do współdziałania z telewizorem. W zestawie nie znajdziemy więc Joy-Conów (są one zintegrowane z konsolą), stacji dokującej czy kabla HDMI.

Nintendo Switch Box – kto powinien z niego skorzystać?

Nintendo Switch Box przeznaczony jest dla osób, które chcą zakupić konsolę Nintendo Switch ze wszystkimi potrzebnymi na start dodatkami. Wybór wersji z dedykowaną grą stanowi ponadto wartość kolekcjonerską, gdyż urządzenie jest kolorystycznie dostosowane do wybranego tytułu. Polecamy ją w szczególności fanom gier od Nintendo. Który model dokładnie wybrać? Warto posiłkować się specyfikacją Nintendo Switch.

Gdzie kupić Nintendo Switch Box?

Nintendo Switch Box jest dostępne we wszystkich popularnych sklepach z elektroniką i grami, a także na platformach aukcyjnych. W ofercie można znaleźć między innymi poniższe zestawy:

 • Nintendo Switch OLED biały – wyróżniający się białymi Joy-Conami,
 • Nintendo Switch OLED czerwono-niebieski – wyróżniający się standardowym malowaniem Joy-Conów (jeden jest czerwony, drugi niebieski),
 • Nintendo Switch czerwono-niebieski – podstawowa wersja konsoli w standardowym malowaniu,
 • Nintendo Switch OLED Splatoon 3 Edition – edycja specjalna z malowaniem nawiązującym do gry Splatoon 3,
 • Nintendo Switch OLED The Legend of Zelda: Tears Of The Kingdom Edition – edycja specjalna nawiązująca malowaniem do gry The Legend of Zelda: Tears Of The Kingdom,
 • Nintendo Switch szary – podstawowa wersja konsoli z szarymi Joy-Conami.

Ile kosztuje Nintendo Switch Box?

Ile kosztuje Nintendo Switch Box? Wszystko zależy od wybranej wersji. Sugerowane ceny prezentują się następująco:

 • Nintendo Switch OLED – ok. 1649 zł,
 • Nintendo Switch – ok. 1299 zł,
 • Nintendo Switch Lite – ok. 1049 zł.

Warto też mieć na uwadze, że edycje specjalne z dedykowanym malowaniem mogą być nieco droższe ze względu na wartość kolekcjonerską.

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak podłączyć nintendo switch do laptopa Jak podłączyć Nintendo Switcha do laptopa?
Wiedziałeś, że istnieje możliwość podłączenia konsoli Nintendo Switch do laptopa? Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, nie martw się! W naszym poradniku omówimy wszystkie kroki,
jak podłączyć nintendo switch do telewizora Jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora? Wszystko, co musisz wiedzieć!
Pytanie o to, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora może wydawać się dziwne. Spokojnie, tutaj nie spotkasz się z taką oceną. W TechPolska.pl potrafimy spojrzeć
pokrowiec na nintendo switch Dlaczego warto kupić pokrowiec na Nintendo Switch?
W dzisiejszym świecie mobilnych gier Nintendo Switch stało się nie tylko symbolem rozrywki, ale również przedmiotem osobistego stylu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej pokrowcom
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *