Pierwsza wirtualna kasa fiskalna, będąca w zasadzie oprogramowaniem (bez fizycznego urządzenia) uzyskała homologację. To dzieło marki iPOS.

Czym jest wirtualna kasa fiskalna?

To nowatorskie rozwiązanie umożliwia zainstalowanie aplikacji zastępującej kasę fiskalną na wielu urządzeniach. To między innymi smartfony, tablety, komputery i laptopy. Szeroki wybór kompatybilnych sprzętów to dobry prognostyk na przyszłość – takie rozwiązanie może stać się popularne.

Zainstalowanie na danym urządzeniu wirtualnej kasy fiskalnej będzie się wiązało z możliwością przeprowadzenia kontroli przez Urząd Skarbowy. Wyposażone w aplikację kasy urządzenie w zupełności przejmuje dotychczasową rolę terminala – zewnętrznego urządzenia niezbędnego do księgowania sprzedaży.

iPOS pocket przyjmie płatności

Rozwiązanie nosi nazwę iPOS pocket  i ma możliwość realizacji płatności bezgotówkowych i prowadzenia sprzedaży.. Z jego poziomu sprzedający wygeneruje paragon i wystawi fakturę.

Obecnie nie każda branża jest dopuszczona do korzystania z takiego nowatorskiego rozwiązania. Na dziś jedynie niektóre obszary przedsiębiorczości są objęte taką możliwością. To między innymi branża hotelarska, czy gastronomiczna (restauracje, kawiarnie, catering).

Przedstawiciele innych branż już złożyli stosowne wnioski, aby także mogli skorzystać z nowoczesnego i bezproblemowego rozwiązania.

Nie tylko informacje o sprzedaży

W związku z korzystaniem z iPOS pocket przedsiębiorcy otrzymają wiele nowych możliwości. To nie tylko podgląd danych sprzedaży i wgląd w rachunki i faktury w czasie rzeczywistym.

Marka iPOS zapewnia również o możliwości dostarczenia rozbudowanego narzędzia, które posłuży do analizy biznesowej, której danymi wejściowymi będą właśnie pozyskiwane na bieżąco wpływu.

Dwa w jednym

Wdrożenie opisywanej technologii pozwoli na uproszczenie obsługi płatności i księgowania rachunków. To może oznaczać rychły koniec konieczności używania dwóch urządzeń – kasy fiskalnej i terminala płatniczego. To może również być jednoznaczne z zaprzestaniem naliczania opłat za korzystanie z każdego z wymienionych urządzeń.

Producent urządzenia i zarazem dostawca nowatorskiego rozwiązania wirtualnej kasy fiskalnej od razu decyduje się na kolejny krok. Przedsiębiorca będzie mógł wybrać, czy chce zostać właścicielem iPOS pocket’a, czy woli wynajem sprzętu.

Urządzenie powinno znacznie ułatwić i usprawnić pracę pracowników gastronomii. Obecnie to kelner wyposażony w iPOS pocket będzie mógł zamknąć transakcję kilkoma kliknięciami, bez konieczności każdorazowego podchodzenia do stacjonarnej kasy fiskalnej.

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *