Historia Plague Inc. sięga aż do 2012. Jest to tytuł, w którym gracz ma na celu opanowanie całego świata epidemią stworzonego przez siebie wirusa. Gra cieszyła się sporą popularnością (na przestrzeni ośmiu lat udało jej się zebrać ponad 130 milionów graczy), ale szczyt swojej sławy zdała się osiągnąć dopiero niedawno, czyli wiele lat później.

W związku z pandemią koronawirusa pobito rekord ilości graczy grających w ten tytuł jednocześnie. Teraz twórcy poinformowali, że pracują nad wprowadzeniem nowego trybu, w którym role się odwracają i zamiast próbować opanować świat wirusem, będziemy próbowali go przed nim uchronić.

W nowym trybie uratujemy świat przed wirusem

Na razie wiemy stosunkowo niewiele na temat nowego trybu. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że będzie on dotyczył nie celowego rozpowszechniania wirusa, a walki z nim. Ponadto nie będzie trzeba za niego dodatkowo dopłacać.

Twórcy przy tworzeniu rzeczonego trybu współpracują z ekspertami ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i wielu innych organizacji zajmujących się prewencją i walką z epidemiami i pandemiami. Tak sytuację skomentował James Vaughan, odpowiedzialny za powstanie Plague Inc.:

Osiem lat temu nigdy nie wyobrażałem sobie, że prawdziwy świat będzie przypominał grę Plague Inc. lub że Plague Inc. pomoże tylu graczom przetrwać czas prawdziwej pandemii. Jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć działania WHO i CEPI oraz ich pracę nad znalezieniem szczepionki na COVID-19. – James Vaughan, twórca Plague Inc.

Poza tworzeniem mającego podnieść graczy na duchu trybu, który pozwala na walkę z wirusem, Ndemic Creations zdecydowało się jeszcze na jeden ruch. Przekazało 250 000 dolarów na cele charytatywne, konkretnie dzieląc je między dwie organizacje: WHO (a mówić dokładniej, jego fundusz przeznaczony na walkę z koronawirusem) i CEPI (Coalition of Epidemic Preparedness Innovation).

Rekordowa ilość graczy

Przed pandemią, rekord ilości osób grających w Plague Inc. jednocześnie wynosił 4601. Ustanowiono go w kwietniu 2018 roku. Nowy rekord, ustanowiony w styczniu 2020, wynosił powalające 17 889 grających jednocześnie. Ponadto w ciągu ostatnich kilku miesięcy średnia liczba graczy wzrosła do około 2000, kiedy wcześniej wynosiła ona z reguły 400-500.

Twórcy nie byli do końca przygotowani na taki obrót zdarzeń, w związku z tym na pewien czas przestały działać ich serwery, a także strona internetowa. Wszystko udało się jednak stosunkowo szybko przywrócić do pełnej sprawności.

Plague Inc. zbanowane w Chinach

Pod koniec lutego 2020 roku pojawiła się informacja o tym, że Plague Inc. zostało zbanowane przez chińskie władze. Dotyczyło to zarówno gry na komputery osobiste (usunięto ją z chińskiego Steama), jak i urządzenia mobilne (zniknęła również ze sklepu z aplikacjami). Twórcy odnieśli się do tej sytuacji następująco:

Mamy pewne bardzo smutne wieści dla naszych ulokowanych w Chinach graczy. Zostaliśmy poinformowani, że Plague Inc. “zawiera treści, które są nielegalne w Chinach według Cyberspace Administration of China [agencji rządowej, zajmującej się regulowaniem treści znajdującej się w Internecie – dop. red.]” i zostało usunięte z Chińskiego App Store. Ta sytuacja jest całkowicie poza naszą kontrolą.

Nie jest dla nas jasne, czy to usunięcie jest powiązane z obecnym wybuchem koronawirusa, z którym mierzą się Chiny. Jednakże, znaczenie edukacyjne Plague Inc. zostało wielokrotnie rozpoznane przez organizacje, takie jak Centra Kontroli i Prewencji Chorób i obecnie pracujemy z dużymi globalnymi organizacjami zdrowotnymi, żeby określić, jak możemy najlepiej wesprzeć ich wysiłki, aby ograniczyć i kontrolować Covid-19. – Ndemic Creations, twórcy Plague Inc.

Co sądzicie na temat gestu Ndemic Creations i nowego trybu? Planujecie w niego zagrać? Koniecznie dajcie znać poniżej!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wilgotność powietrza w magazynie – na co wpływa?
W coraz większej liczbie magazynów utrzymuje się określony stopień wilgotności i temperaturę poprzez zastosowanie systemów nawilżających, osuszających, grzewczych i chłodzących. Dzięki niej w magazynie przez
Technologiczne zabawki dla dzieci – na które warto zwrócić uwagę?
Letnie dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, jednak niektóre dzieci nie przepadają za typowymi aktywnościami w ogrodzie. Dotyczy to w szczególności dzieci i nastolatków
Procesory, czyli poradnik pomagający przy komputerowym zawrocie głowy
Procesory – serce komputera? Witajcie w fascynującym świecie procesorów, serca każdego komputera! W tym artykule zgłębimy tajniki tych niepozornych, ale niezwykle istotnych elementów, które sprawiają,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

2Komentarze

  • Maciej, 20 kwietnia 2020 @ 12:38 Odpowiedz

    Super pomysł twórców gry. Myślę, że teraz ich gra przeżywa drugą młodość 🙂

  • Maciej, 2 kwietnia 2020 @ 13:10 Odpowiedz

    Super pomysł twórców gry. Myślę, że teraz ich gra przeżywa drugą młodość 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *