Poznań Game Arena to wydarzenie, które co roku gromadzi wokół siebie dziesiątki tysięcy fanów gier komputerowych i technologii. Stałą miejscówką eventu do wielu lat są Międzynarodowe Targi Poznańskie, które pomimo dużej powierzchni i tak pękają w szwach.  W tym roku Poznań Game Arena wystartuje 6 października, a zakończy się 8-go, sprawdźmy czego możemy się spodziewać.

Ostatnia, 11-edycja Poznań Game Arena miała miejsce w dniach od 21 do 23 października 2016 roku. Była to rekordowa edycja dla organizatorów. W trakcie trzech dni trwania wydarzenia Targi Poznańskie łącznie odwiedziło 71 328 zwiedzających. Wśród nich było 800 dziennikarzy i blogerów z polski oraz ze świata.

Zwiedzający mieli do dyspozycji 850 stanowisk do gry, przy których widoczne stawały się nie tylko popularne rozgrywki takie, jak CS:GO, czy tzw. “LoL”, ale również niespotykane dotąd nowości. Przy stanowiskach z komputerami często liderami prowadzącymi wzmagania byli popularni YouTuberzy, którzy motywowali do podejmowania wirtualnych wyzwań.

Oprócz gier nieodłączną częścią wydarzenia są Cosplaye, których w 2016 roku było naprawdę sporo. Ludzie przebierający się za postacie z gier to niebywała atrakcja dla tych, którzy w te gry grają. Z tego powodu nie dziwi fakt, że ambitniejsi w przygotowywaniu przebrań upodabniających ich do wirtualnych wcieleń byli oblegiwani przez ludzi, którzy chcieli mieć z nimi zdjęcie.

Czego się spodziewać w tym roku?

Choć w momencie, gdy tworzę ten artykuł nie ma jeszcze szczegółowego planu wydarzenia to z pewnością rzec można, że spodziewać można się wszystkiego co związane jest z grami. Od wielu lat PGA stanowi ciekawą formę reklamy dla wielu twórców gier i producentów sprzętu elektronicznego. Z pewnością, więc spotkacie się z wieloma nowymi tytułami, które przetestować będziecie mogli na starannie przygotowanym sprzęcie komputerowym.

 

Rokrocznie na Targach Poznańskich gromadzą się także YouTuberzy od których z pewnością uda się wyrwać wspólną fotkę, czy też autograf. PGA to świetna forma na integrację z ulubionymi twórcami filmów na YouTube. W tym roku zapewne będzie podobnie.

Tegoroczne wydarzenie tradycyjnie zaczyna się od VIP DAY – są wówczas większe “luzy” na targach przez co można spokojnie podejść i porozmawiać z interesującymi nas wystawcami. Kolejny dzień trwania wydarzenia to sobota, która wypada 7 października 2017 roku. Jest to normalny dzień wystawowy, w którym spotkać już możemy tłok na targach. Zakończenie wydarzenia nastąpi około 18:00 dnia 8 października 2017 roku i sprawi, że całość przejdzie do historii.

Szczegółowe informacje na temat biletów i eventu znajdziecie na stronie wydarzenia.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wybór zasilacza do karty graficznej Nvidia z serii RTX – kilka wskazówek
Dobra karta graficzna potrzebuje porządnego zasilania. Wybór zasilacza zależy od kilku rzeczy, takich jak moc, jakość i to, jak bardzo dany sprzęt obciąża system. Karty
Robot sprzątający Dreame X40 Ultra – pomoc w codziennych porządkach
Zachowanie porządku w domu jeszcze do niedawna wymagało nieco wysiłku, a użycie tradycyjnego odkurzacza dla wielu osób nie należało do przyjemności. Dzisiaj mamy na szczęście
AI nie tylko dla ekspertów: sposoby na wprowadzenie sztucznej inteligencji do codziennej pracy
Sztuczna inteligencja coraz śmielej wkracza zarówno do naszego życia osobistego, jak i zawodowego. Wzbudza przy tym całe spektrum emocji – od zachwytu swoimi możliwościami po
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *