Scarlett Johansson zdecydowała się złożyć pozew przeciwko twórcy aplikacji wykorzystującej sztuczną inteligencję. O co chodzi w tej sprawie? Sprawdź!

Bezprawnie użyto nazwiska i podobizny Johansson w reklamie

W całej sprawie chodzi o reklamę promującą edytor obrazów Al o nazwie Lisa Al: 90s Yearbook & Avatar, w której została zawarta wersja głosu Johansson wygenerowana przez sztuczną inteligencję.

Na tę chwilę jest już niedostępna w sieci, ale wiadomo, że reklama trwała 22 sekundy. Można było zobaczyć w niej Johansson za kulisami kręcenia Czarnej Wdowy, gdzie powiedziała Co słychać, chłopaki? Tu Scarlett i chcę, żebyś poszła ze mną”.

Jak się jednak szybko okazało, to nie Johansson – w reklamie wykorzystano jedynie głos wygenerowany przez sztuczną inteligencję, który miał brzmieć jak aktorka. Dalej można było usłyszeć: „To nie ogranicza się tylko do awatarów. Możesz także tworzyć obrazy z tekstami, a nawet filmy Al. Myślę, że nie powinieneś tego przegapić”.

Reklama zawierała ostrzeżenie

Na dole reklamy można było dostrzec napis informujący, że zdjęcia zostały wyprodukowane przez Lisę Al i nie mają związku ze Scarlett Johansson. Sprawą zajął się adwokat Kevin Yorn, który potraktował sprawę poważnie i aktywnie angażuje się w rozwiązanie tej kwestii z prawnego punktu widzenia. Jak powiedział:

Nie traktujemy tych spraw lekko. Zgodnie z naszym zwyczajowym postępowaniem w takich okolicznościach, zajmiemy się tą sprawą, korzystając ze wszystkich dostępnych nam środków prawnych.

Wiadomo, że Scarlett Johansson to niejedyna gwiazda, która zmaga się z tego typu problemem. Niedawno Tom Hanks ostrzegał swoich fanów, że „nie ma nic wspólnego” z filmem promocyjnym, na którym „promuje jakiś plan dentystyczny”.

WARTO PRZECZYTAĆ:

McDonald's rezygnuje z Al McDonald’s wstrzymuje korzystanie ze sztucznej inteligencji. Nie jest idealnie
W 2021 roku sieć restauracji McDonald’s zdecydowała się na nawiązanie współpracy z IBM. Początkowo wydawało się, że to będzie idealne połączenie, a Al ułatwi obsługę
Jak grać w Teamfight Tactics? Jak grać w TFT (Teamfight Tactics)? Poradnik
Czasami tak bywa, że najpopularniejsze gry powstają na podstawie modów tworzonych przez społeczność graczy. Tak było z DOTĄ 2, która rozpoczęła swoją historię jako mod
Jak grać jungle w LOLu? Jak grać jungle w LOL-u? Poradnik i najlepsze wskazówki
Znacie LOL-a? Kto nie zna! Jeśli jednak jakimś cudem pominęliście istnienie tej gry, szybko zerknijcie do naszego rankingu najlepszych darmowych gier na PC i to
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *