Hulajnoga elektryczna to bardzo wygodny sposób na poruszanie się po mieście w przystępnej cenie, nie ma się co dziwić, że przyciąga coraz więcej amatorów. Jeśli zdecydowałeś się na wejście w posiadanie hulajnogi elektrycznej do poruszania się po mieście i załatwiania spraw, pewnie zastanawiasz się, jak działa serwis hulajnóg elektrycznych, na wypadek, gdyby twój pojazd uległ zepsuciu.

Po co komu serwis hulajnóg elektrycznych?

Po co komu serwis? Hulajnogi elektryczne są gadżetem, który w całości można naprawić samemu. Bez problemu kupicie w internecie każdą część i zamontujecie zamiast zepsutej. Naprawa hulajnogi elektrycznej oczywiście nie jest równie prosta dla każdego. Nie wszystkie części do hulajnogi elektrycznej są równie łatwe do wymiany. Łatwo zmienić oponę, trudniej wymienić baterię lub zainstalować powerbank, jeszcze trudniej wymienić silnik do hulajnogi.

Hulajnoga elektryczna to prosty sprzęt, ale bez przesady. Zresztą stara życiowa prawda mówi: skoro stać cię na serwis, to po co samemu brudzić ręce? Serwis hulajnóg elektrycznych za opłatą zrobi to za ciebie, a ty będziesz mógł spędzić ten czas na swoim hobby.

Jaki wybrać serwis? Hulajnogi elektryczne potrzebują dedykowany im warsztat

Nie jest to zapewne zaskoczeniem dla nikogo, aczkolwiek musicie poszukać serwisu, który jest dedykowany hulajnogom. Jeśli nie wiecie gdzie się udać, to podpowiem, że serwis rowerowy ma bliżej do serwisu hulajnóg elektrycznych, niż warsztat samochodowy. Nie każdy serwis hulajnogi elektryczne naprawia. Oczywiście chyba każdy producent oferuje swój serwis. W Polsce przodują pod tym względem rodzimi producenci:

  • Frugal ma kilkaset punktów na cały kraj.
  • Motus oferuje gwarancję door-to-door (hulajnoga zostanie odebrana od ciebie i dostarczona z powrotem pod twoje drzwi).

Ile kosztuje serwis hulajnóg elektrycznych?

Ile kosztuje naprawa hulajnogi elektrycznej? Nie da się tego precyzyjnie określić, nie znając problemu z hulajnogą. Koszt serwisu hulajnogi elektrycznej będzie zależny od usterki. Oczywiście trzeba też pamiętać o koszcie części zamiennych.

Naprawa hulajnogi elektrycznej z ubezpieczenia

Naprawa hulajnogi elektrycznej z ubezpieczenia jest możliwa, o ile ubezpieczenie to pokrywa. Trzeba jednak pamiętać, że po pierwsze: musicie mieć wykupiony odpowiedni pakiet, a po drugie: musi zajść konkretna sytuacja. Więcej szczegółów na ten temat przeczytacie w naszym poradniku ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej.

naprawa hulajnogi

Samodzielna naprawa hulajnogi elektrycznej

Tak jak wspomniałem wcześniej, samodzielna naprawa hulajnogi elektrycznej jest możliwa. Najpopularniejsze usterki to:

  • Martwa bateria. Jeśli twoja bateria przestała działać i się ładować lub starcza na dużo mniejszy zasięg, to znak, że trzeba ją wymienić. Wymiana należy do tych łatwych: wystarczy odkręcić śruby od pojemnika na baterie, odłączyć przewody, a następnie podłączyć nową baterię i ponownie zamknąć pojemnik.
  • Jeśli wasza hulajnoga dziwnie przerywa, może to być problem obluzowanych kabli. Sprawdźcie wszystkie po kolei i dociśnijcie, gdzie trzeba.
  • Dziwne dźwięki podczas jazdy mogą oznaczać problem z silnikiem. Sprawdźcie, czy naoliwienie ruchomych części naprawi problem. Jeśli nie, to grzebanie w silniku wymaga już większych umiejętności. Łatwiejsza może być wymiana silnika, ale zapewne będzie droższa.

Serwis hulajnóg elektrycznych – podsumowanie

Serwis hulajnóg elektrycznych to łatwe rozwiązanie usterek w waszych hulajnogach. Jeśli nie oglądacie każdej złotówki z dwóch stron, opłacenie serwisu może być lepszym rozwiązaniem, niż własnoręczna naprawa. Samodzielna naprawa hulajnogi elektrycznej jest możliwa, a jej stopień trudności będzie zależał od zepsutej części. Zastanówcie się jednak dwukrotnie, zanim zabierzecie się za to sami: nieumiejętną naprawą możecie więcej zepsuć. Jak mówi polskie przysłowie: “chytry traci dwa razy”.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *