Ledwo zdążyliśmy się przyzwyczaić do polskiej waluty na Steam, a tu się okazuje że zmian będzie więcej! Valve pracuje nad urozmaiceniem systemu recenzji dla gier.

Przed dwoma miesiącami firma Valve odniosła się do fal negatywnych recenzji dla produkcji, których twórcy podejmowali problematyczne z punktu widzenia graczy decyzje. Jak nie trudno się domyślić potęga tłumu wściekłych ludzi działała wówczas, jak automat. Gra stawała się ofiarą wielu negatywnych opinii, które okazywały się niesprawiedliwe dla twórców produkcji. Wprowadzono zatem histogramy, za pomocą których można sprawdzić rozkład średnich ocen na przestrzeni czasu. Rozwiązanie okazało się bardzo korzystne, ponieważ nie tłumiono opinii poirytowanych graczy, ale pozwolono zajrzeć na oceny sprzed wybuchu afery.

Valve kontynuuje modernizację systemu recenzji

Na blogu Steama projektant platformy Alden Kroll pokazał pomysł przekształcenia systemu recenzji w taki sposób, aby “pomocne recenzje były bardziej pomocne”. Jak nie trudno się zatem domyślić – wprowadzono kilka zmian pomagających w wyróżnieniu najlepszych i najbardziej adekwatnych recenzji. Twórcy platformy zauważyli ewidentny błąd w działaniu systemu steamowych recenzji. Postanowiono wprowadzić nowy system oceny przydatności opinii. Teraz opinie wyświetlane najwyżej będą najbardziej wiarygodne, nie skażone rajdami.

Głównym celem, dla którego dokonuje się tych zmian jest uwiarygodnienie recenzji. Pracownicy Steama starają się, by oceny w ich sklepie były dobrym narzędziem szacowania, czy dana gra jest warta zakupu. Niestety opinie internetowych ekstremistów nie zawsze były dobrym wyznacznikiem jakości produkcji. Zmiany już dziś będą dostępne w wersji beta, którą każdy może wypróbować.

Źródła:  steamcommunity.com , gry-online.pl

 

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *