Jeśli gracie w gry online i korzystaliście z techniki AMD Anti-Lag+ możecie otrzymać bana! Początkowo mówiono przede wszystkim o Counter-Strike’u 2, lecz szybko okazało się, że ten problem dotyczy większej ilości produkcji.

AMD Anti-Lag odpowiada za bany

Gdy gracze Counter-Strike 2 zaczęli donosić o niespodziewanych banach, sprawę zauważyło Valve. Przyjrzało się jej i opublikowało oświadczenie na Reddicie, z którego dowiadujemy się, że sposobem na uniknięcie bana jest wyłączenie ,,Anti-Lag/+”.

Co natomiast z osobami, które już go otrzymały? Jedyną radą jest uzbrojenie się w cierpliwość i poczekanie, aż pojawi się aktualizacja od AMD, która naprawi tę funkcję.

Nie tylko CS2

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, opisywany problem dotyczy również innych gier. Na liście znajduje się nie tylko CS2, ale także takie gry jak np. Apex Legends. W tym przypadku gra traktuje tę technologię jako cheaty, więc gracze, którzy podczas rozgrywki mieli ją włączoną, dostali bana.

Pojawiają się również zgłoszenia dotyczące Call of Duty: Warzone i innych gier. W sieci, a dokładnie na Reddicie można nawet znaleźć specjalny wątek, w którym są wszystkie wpisy poświęcone problemom związanym z Anti-Lag.

Póki co trzeba poczekać, aż AMD naprawi ten problem. Na razie nieznane są konkretne daty. Napotkaliście na taki problem? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło obrazka wyróżniającego: Valve

WARTO PRZECZYTAĆ:

amd nod.ai AMD ogłosiło przejęcie Nod.ai, które ma poszerzyć zasoby sztucznej inteligencji firmy
AMD ogłosiło oficjalnie przejęcie firmy open-source Nod.ai. Ma to przyspieszyć rozwój technologii związanych ze sztuczną inteligencją. Warto zauważyć, że obecnie NVIDIA i AMD są w
ps5 pro PlayStation 5 Pro z procesorem AMD Zen 2 i 60 jednostkami RDNA 3. Wyciekła specyfikacja
Jeszcze niezapowiedziana konsola PlayStation 5 Pro cały czas jest wyczekiwana. Ma ona oferować lepszy Ray Tracing, wyższą wydajność oraz zapewne zmianę konstrukcji. Wygląda jednak na
ranking kart graficznych Ranking kart graficznych na PC – najlepsze GPU
Rozwój gier jest na stałe związany z rozwojem sprzętu – bez coraz mocniejszych podzespołów tworzenie coraz ładniejszych gier byłoby niemożliwe. Na nasze szczęście rozwój grafiki
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *