W ostatnich miesiącach wyraźnie drożeją usługi streamingowe (Apple Music, Netflix, YouTube Premium), konsole, gry – mało która duża firma jeszcze nie ogłosiła podwyżek. Póki co powstrzymał się od nich Xbox, ale najnowsza wypowiedź szefa marki wskazują, że jest to tylko kwestią czasu.

Xbox będzie musiał podnieść ceny “niektórych rzeczy”

Ledwo opadł kurz po oświadczeniu Sony, że podnosi ceny PlayStation 5 dwa lata po premierze, a może się okazać, że niedługo podobny los czeka Xboxa. Szef marki, Phil Spencer, zasygnalizował takie plany firmy podczas konferencji zorganizowanej przez Wall Street Journal.

Xbox ma sporo różnych usług i produktów w ofercie, których ceny mógłby zwiększyć, od konsol Xbox Series S i Xbox Series X, przez gry produkowane przez swoje studia, po usługę Xbox Game Pass. Które z tych rzeczy podrożeją? Tylko część, czy może wszystkie? Tego nie wiemy, ponieważ Spencer jeszcze nie chciał podzielić się konkretami.

Utrzymaliśmy cenę na naszej konsoli, utrzymaliśmy cenę gier… i naszej subskrypcji (…) Nie sądzę, że będziemy w stanie to robić w nieskończoność. Myślę, że w pewnym momencie będziemy musieli podnieść ceny niektórych rzeczy – Phil Spencer, szef Xboxa i prezes Microsoft Gaming

Podwyżki cen gier i subskrypcji Game Pass wydają się najbardziej prawdopodobne – pojawia się jednak pytanie, co z konsolami Xbox Series S/X. Przed głośną decyzją Sony o podwyżce cen PS5 byliśmy raczej przyzwyczajeni do tego, że z upływem lat konsole taniały, a nie drożały. Biorąc pod uwagę ostrą krytykę, która spadła na twórców PlayStation 5 po takiej decyzji, być może Xbox się z nią wstrzyma.

Podwyżki będą najszybciej po świętach

Nie tylko nie wskazano, co dokładnie podrożeje, ale też kiedy dokładnie będzie miało to miejsce. Wiemy jedynie, że na pewno nie przed tymi świętami – tą granicę Phil Spencer postanowił wyraźnie zarysować.

Myślę, że w pewnym momencie będziemy musieli podnieść ceny na niektóre rzeczy, ale zbliżając się do tych świąt, uznaliśmy, że ważne jest utrzymanie cen – Phil Spencer

Jeśli więc komuś zależy na sprawieniu komuś świątecznego prezentu spośród katalogu produktów i usług Xboxa, może póki co odetchnąć z ulgą. W świetle tej zapowiedzi można się jednak spodziewać, że na przykład dobre bundle konsol Series S i X będą w okolicach świąt znikać z fizycznych i wirtualnych półek sklepowych jeszcze szybciej.

Co Wy o tym wszystkim sądzicie? Obawiacie się podwyżek cen konsol Microsoftu, a może spodziewacie się, że mimo wszystko do tego nie dojdzie i podrożeją tylko gry i/lub subskrypcje? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

telewizor do ps5 Jaki telewizor do PS5 lub Xbox Series wybrać? Ranking telewizorów do konsoli
Wraz z zakupem konsoli nowej generacji, często myślimy również o zmianie telewizora. W końcu dzięki nowemu wyświetlaczowi będziemy mogli w pełni wykorzystać możliwości dopiero co
xbox toster Toster Xbox Series S już w sprzedaży. Gracze będą zachwyceni
Pod koniec grudnia 2021 roku pierwsi zainteresowani otrzymali niewielkie lodówki przypominające wyglądem Xboxa Series X. Najwyraźniej społeczności Microsoftu bardzo spodobał się ten gadżet, ponieważ na
microsoft defender for endpoint Microsoft Defender oznaczył… Microsoft Office jako wirusa
Microsoft Defender, czyli wbudowane oprogramowanie antywirusowe Windowsa, od dawien dawna jest obiektem wielu kpin. W ostatnich latach jego reputacja zaczęła minimalnie się poprawiać… aczkolwiek wciąż
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *