W poniedziałek odbyła się mocno wyczekiwana premiera gry polskiego studia Starward Industries o tytule The Invincible. I choć opinie graczy są bardzo dobre, to jednak ma miejsce spadek akcji. O szczegółach poniżej.

Oceny gry są znakomite

„The Invincible” (Niezwyciężony) jest grą opartą na powieści Stanisława Lema. Mimo że od premiery minęły zaledwie 2 dni, na platformie Steam można znaleźć ponad 120 recenzji, a 93% z nich jest pozytywnych. Na jakie zalety wskazują gracze? Głównie doceniają trzymającą w napięciu fabułę, oprawę audiowizualną czy wyjątkowy świat planety Regis III.

Ważna dla nich jest również wierność prozie Stanisława Lema. Oczywiście znaleziono również wady takie jak np. bugi czy niski stopień trudności. Jak powiedział Marek Markuszewski, prezes Starward Industries:

Odtworzenie uniwersum Stanisława Lema było dla nas olbrzymim wyzwaniem. Dlatego niezmiernie bardzo cieszą nas często powtarzane opinie w mediach, że oddaliśmy ducha Lema i że nasza adaptacja jest bliska temu, co zachwyca w książce. Innymi słowy: opowieść trzyma w napięciu i wciąga w świat. Duże wrażenie zrobiła też nasza ścieżka muzyczna. Myślę, że udało się nam wynieść wybrany przez nas gatunek na nowy poziom.

Wiadomo również, że najwyższa liczba osób ogrywających tytuł w dniu premiery wyniosła 1237 osób, co jednak nie jest zbyt dobrym wynikiem.

Ceny akcji spółki mocno w dół

Mimo dobrych ocen graczy inwestorzy i tak zdecydowali się na sprzedaż akcji spółki. Od 6 do 7 listopada 2023 roku, czyli chwilę po premierze „The Invincible” akcje spadły o ponad 21%, natomiast patrząc na cały ostatni tydzień, wartość jest jeszcze mniej optymistyczna: -49,44%. 

A co na to zarząd spółki? Poinformował, że premiera idzie zgodnie z ustalonym planem, a najbliższe dni mają być przeznaczone na intensywną promocję gry na całym świecie. Maciej Dobrowolski, członek zarządu i szef marketingu Starward Industries stwierdził, że:

Mamy bardzo precyzyjne plany marketingowe, w których zawierają się intensywne działania sprzedażowe, wizerunkowe w różnych wariantach, uwzględniając różne zmienne w sytuacji na rynku.

Dodajmy jeszcze, że Niezwyciężony jest dostępny zarówno w wersjach na komputery, jak i na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series S|X. Wybierając wariant na komputery, trzeba zapłacić 29,99 USD/EUR (dotyczy wersji cyfrowej i pudełkowej). Natomiast jeśli chodzi o konsole, to za wersję cyfrową trzeba zapłacić 29,99 USD/EUR, a wersję pudełkową: 34,99 zł USD/EUR.

Źródło obrazka wyróżniającego: Starward Industries

WARTO PRZECZYTAĆ:

AI nie tylko dla ekspertów: sposoby na wprowadzenie sztucznej inteligencji do codziennej pracy
Sztuczna inteligencja coraz śmielej wkracza zarówno do naszego życia osobistego, jak i zawodowego. Wzbudza przy tym całe spektrum emocji – od zachwytu swoimi możliwościami po
google i/o 2024 Google I/O 2024 już za nami! Dominował temat sztucznej inteligencji
Konferencja I/O to zawsze jedna z najważniejszych dat w kalendarzu dla osób, które na bieżąco śledzą poczynania Google. Podczas tegorocznej edycji amerykański gigant skupiał się
Unibot spada, a Bitbot staje się kolejnym wielkim krypto w 2024 roku
Unibot, pionier na rynku botów do handlu na Telegramie, ostatnio osłabł. Po napotkaniu wielu problemów niemal powrócił on do swojej pierwotnej ceny ofertowej. Chociaż sytuacja
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *