Zazwyczaj twórcy gier aktywnie zachęcają do zakupu swoich produkcji. Deweloperzy stojący za Baldur’s Gate 3 w najnowszym wpisie w centrum społeczności na Steamie przyjęli jednak inną strategię. Wprost stwierdzili, że części graczy nie zalecają zakupu swojej gry. Mają jednak ku temu ważny powód.

Premiera Baldur’s Gate 3 tuż tuż, a zapisy gry nie przejdą do pełnej wersji

Według twórców zakup Baldur’s Gate 3 w tym momencie jest zasadniczo ekwiwalentem złożenia zamówienia przedpremierowego, ponieważ do premiery pozostało zaledwie kilka tygodni. Pełna wersja ma zadebiutować na PC 3 sierpnia 2023 roku — i wtedy też znikną wszelkie zapisy gry z wczesnego dostępu.

Zalecamy graczom, aby nie kupowali wersji Baldur’s Gate 3 we wczesnym dostępie z myślą o graniu w tę zawartość, częściowo dlatego, że jest nieaktualna, ale głównie dlatego, że jesteśmy tak blisko premiery. Zasadniczo gra [w early accessie względem wersji premierowej — dop. red.] jest tak bardzo różna, że ​​nie jest możliwe zapewnienie zgodności zapisanych plików — Larian

Jeśli więc ktoś chce kupić grę już teraz, ale zacząć na poważnie grać w nią dopiero po premierze — nie ma problemu. W innym przypadku według deweloperów nie ma sensu spieszyć się z inwestycją… chociaż ma ona jeden istotny benefit.

Zakup we wczesnym dostępie daje dostęp do szeregu bonusów

Osoby, które zakupią grę we wczesnym dostępie, otrzymają darmową aktualizację do wersji Deluxe, w skład której wchodzą soundtrack, artbook i garść innych cyfrowych gadżetów. Dotyczy to również ostatnich tygodni przed debiutem pełnej wersji.

Warto wspomnieć, że pierwotnie Deluxe miało też gwarantować dostęp do pełnej wersji o 72-godziny przed oficjalną premierą.  Ostatecznie jednak z tego zrezygnowano, ponieważ gra i tak wyjdzie wcześniej, niż zakładano (miała pojawić się 31 sierpnia, a będzie dostępna już 3 sierpnia).

W przypadku kupna produkcji po premierze, upgrade do Digital Deluxe Edition będzie już płatny.

Dajcie znać, co Wy o tym sądzicie, i jakie są Wasze plany odnośnie do Baldur’s Gate 3. Już macie go wykupionego, czekacie do premiery i recenzji pełnej wersji, czy odpuszczacie sobie ten tytuł?

WARTO PRZECZYTAĆ:

AI nie tylko dla ekspertów: sposoby na wprowadzenie sztucznej inteligencji do codziennej pracy
Sztuczna inteligencja coraz śmielej wkracza zarówno do naszego życia osobistego, jak i zawodowego. Wzbudza przy tym całe spektrum emocji – od zachwytu swoimi możliwościami po
google i/o 2024 Google I/O 2024 już za nami! Dominował temat sztucznej inteligencji
Konferencja I/O to zawsze jedna z najważniejszych dat w kalendarzu dla osób, które na bieżąco śledzą poczynania Google. Podczas tegorocznej edycji amerykański gigant skupiał się
Unibot spada, a Bitbot staje się kolejnym wielkim krypto w 2024 roku
Unibot, pionier na rynku botów do handlu na Telegramie, ostatnio osłabł. Po napotkaniu wielu problemów niemal powrócił on do swojej pierwotnej ceny ofertowej. Chociaż sytuacja
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *