Zazwyczaj twórcy gier aktywnie zachęcają do zakupu swoich produkcji. Deweloperzy stojący za Baldur’s Gate 3 w najnowszym wpisie w centrum społeczności na Steamie przyjęli jednak inną strategię. Wprost stwierdzili, że części graczy nie zalecają zakupu swojej gry. Mają jednak ku temu ważny powód.

Premiera Baldur’s Gate 3 tuż tuż, a zapisy gry nie przejdą do pełnej wersji

Według twórców zakup Baldur’s Gate 3 w tym momencie jest zasadniczo ekwiwalentem złożenia zamówienia przedpremierowego, ponieważ do premiery pozostało zaledwie kilka tygodni. Pełna wersja ma zadebiutować na PC 3 sierpnia 2023 roku — i wtedy też znikną wszelkie zapisy gry z wczesnego dostępu.

Zalecamy graczom, aby nie kupowali wersji Baldur’s Gate 3 we wczesnym dostępie z myślą o graniu w tę zawartość, częściowo dlatego, że jest nieaktualna, ale głównie dlatego, że jesteśmy tak blisko premiery. Zasadniczo gra [w early accessie względem wersji premierowej — dop. red.] jest tak bardzo różna, że ​​nie jest możliwe zapewnienie zgodności zapisanych plików — Larian

Jeśli więc ktoś chce kupić grę już teraz, ale zacząć na poważnie grać w nią dopiero po premierze — nie ma problemu. W innym przypadku według deweloperów nie ma sensu spieszyć się z inwestycją… chociaż ma ona jeden istotny benefit.

Zakup we wczesnym dostępie daje dostęp do szeregu bonusów

Osoby, które zakupią grę we wczesnym dostępie, otrzymają darmową aktualizację do wersji Deluxe, w skład której wchodzą soundtrack, artbook i garść innych cyfrowych gadżetów. Dotyczy to również ostatnich tygodni przed debiutem pełnej wersji.

Warto wspomnieć, że pierwotnie Deluxe miało też gwarantować dostęp do pełnej wersji o 72-godziny przed oficjalną premierą.  Ostatecznie jednak z tego zrezygnowano, ponieważ gra i tak wyjdzie wcześniej, niż zakładano (miała pojawić się 31 sierpnia, a będzie dostępna już 3 sierpnia).

W przypadku kupna produkcji po premierze, upgrade do Digital Deluxe Edition będzie już płatny.

Dajcie znać, co Wy o tym sądzicie, i jakie są Wasze plany odnośnie do Baldur’s Gate 3. Już macie go wykupionego, czekacie do premiery i recenzji pełnej wersji, czy odpuszczacie sobie ten tytuł?

Udostępnij

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *