Nie bez powodu mówi się, że nie istniejesz, jeśli nie ma Cię w sieci. Dotyczy to nie tylko osób prywatnych, ale również (czy wręcz przede wszystkim) firm. Dzięki własnej stronie internetowej można pozyskać wielu nowych klientów, którzy szukają określonych produktów i usług. Jeszcze do stosunkowo niedawna stworzenie, optymalizacja i późniejsze prowadzenie witryny było zadaniem dla specjalistów, ale wiele zaczyna się w tej kwestii zmieniać.

Liczni właściciele firm, szczególnie mikro, mali i średni przedsiębiorcy, byli sfrustrowani tym, jak trudno im było prowadzić działania w sieci bez ciągłego wsparcia informatyków. BOWWE zauważyło ten problem i postanowiło przygotować skuteczne rozwiązanie w formie buildera pozwalającego każdemu na przygotowanie własnej strony przy minimum wysiłku. Jak takie narzędzia działają i w jaki sposób mogą pomóc firmie się rozwinąć? Wszystkiego dowiecie się poniżej!

Nowoczesna strona bez programowania? Z BOWWE to możliwe

Bardzo duże firmy mogą zatrudniać własne wewnętrzne działy IT, które w razie wdrażania nowych kampanii marketingowych czy konieczności zmiany czegoś na stronie, są w stanie bez problemu to zrobić (chociaż wiążą się one z dodatkowym kosztem i nie zawsze działają tak sprawnie, jak powinny). Większy problem mają w takich sytuacjach średnie i małe firmy.

Często kończy się to w ten sposób, że właściciel czy też przedstawiciele działu marketingu muszą szukać programisty czy specjalisty od danego systemu zarządzania treścią, aby zrealizować projekt. Jest to bez wątpienia czasochłonne i uciążliwe. Dzieje się tak dlatego, że osoby te nie mają z reguły umiejętności programistycznych… jednak obecnie wcale nie trzeba ich mieć, aby stworzyć własny landing page, witrynę z portfolio lub CV, bloga czy jeszcze inną witrynę.

Wszystkie tego typu portale, a także wiele więcej innych typów stron, można przygotować przy pomocy tzw. builderów, czyli narzędzi do budowania witryn. Coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania typu NoCode. Ich przedstawicielem jest między innymi właśnie BOWWE – kreator stron, który nie wymaga od swoich użytkowników posiadania jakiejkolwiek wiedzy w zakresie programowania.

Kolejne elementy strony, takie jak tekst, obrazki czy formularze kontaktowe, są tworzone z gotowych bloków, a następnie można edytować je wedle swoich potrzeb. Ostateczny kształt witryny zależy oczywiście od jej twórcy. Formuła ta nosi nazwę “drag&drop” i również jest bardzo lubiana przez użytkowników, ponieważ pozwala na szybkie, intuicyjne działanie, bez konieczności zasięgania porady u programistów. Z jej obsługą powinni bez problemu poradzić sobie czy to marketingowcy, czy sam właściciel firmy lub pracownicy innych działów.

Builder stron to świetny sposób na rozwinięcie firmy

Estetyczna strona internetowa to podstawa w czasach, kiedy czy to z konieczności, czy z własnych chęci, wiele firm przeniosło swoją działalność częściowo lub całkowicie do Internetu. Brzydka, wolno ładująca się, nieciekawa witryna jest najprostszym sposobem na odepchnięcie od siebie klientów. Ważne jest też, aby stronę regularnie aktualizować, a wszelkie zmiany wdrażać szybko i sprawnie.

Dzięki omawianemu przez nas kreatorowi, możesz bezproblemowo i błyskawicznie stworzyć piękną, zoptymalizowaną pod kątem SEO witrynę, wybierając spośród wielu starannie przygotowanych szablonów. Dostępne są szablony stron stworzone z myślą o konkretnych branżach, dzięki czemu nawet korzystając z gotowego projektu można dodać swojemu portalu indywidualności. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby zmodyfikować szablon wedle swoich potrzeb lub stworzyć coś zupełnie nowego.

Nie tylko stworzenie takiej strony jest łatwe i intuicyjne, ale też jej późniejsza aktualizacja. Nie będzie już konieczności czekania, aż programista znajdzie chwilę, aby uruchomić nowy landing page do kampanii marketingowej czy zmienić opis jakiegoś produktu. Dzięki temu firma będzie działać bardziej dynamicznie i podniesie się jej ogólna efektywność oraz wydajność. Dodatkowo, ostateczny wynik nie wygląda wcale, jak portal stworzony przez amatora, a w niczym nie ustępuje witrynom przygotowanym przez profesjonalnych programistów.

Responsywność jest kluczowa – i BOWWE ją zapewnia

Responsywność w kontekście stron internetowych odnosi się do tego, że strona powinna dynamicznie dopasowywać się do platformy, na której jest otwierana. Z uwagi na inne wymiary i proporcje ekranów, większość witryn nieco inaczej wygląda na komputerach i laptopach, a jeszcze inaczej na urządzeniach mobilnych.

Nie jest to jednak na szczęście kwestia, którą trzeba zaprzątać sobie głowę, projektując własną stronę w builderze, ponieważ przy tworzeniu każdego szablonu kładziono nacisk właśnie między innymi na responsywność. Dzięki temu witryna wygląda dobrze niezależnie od tego, z jakiego urządzenia korzysta użytkownik. Nie trzeba samodzielnie, na przykład przestawiać różnych elementów, czy ustawiać krawędzi widoczności stron (tzw. breakpointów).

Wszystkie omówione powyżej zalety narzędzi do tworzenia stron sprawiają, że warto się nimi zainteresować. W szczególności, jeśli prowadzi się mikro, małą lub średnią firmę – buildery mogą być doskonałym sposobem na przyspieszenie jej rozwoju.

stopka bowwe

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Projekt: „Internacjonalizacja firmy i promocja marki BOWWE”. Oś priorytetowa 3 Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, Działanie 3.3 Wsparcie promocji i internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw, Poddziałanie 3.3.3: Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Unibot spada, a Bitbot staje się kolejnym wielkim krypto w 2024 roku
Unibot, pionier na rynku botów do handlu na Telegramie, ostatnio osłabł. Po napotkaniu wielu problemów niemal powrócił on do swojej pierwotnej ceny ofertowej. Chociaż sytuacja
para odbierajaca klucz do mieszkania Dlaczego warto korzystać z usług doradcy kredytowego przy wyborze kredytu hipotecznego we Wrocławiu?
Zakup nieruchomości, zwłaszcza za pomocą kredytu hipotecznego, jest jedną z najważniejszych decyzji finansowych w życiu wielu osób. Proces ten może być skomplikowany, a zrozumienie wszystkich
Jaki powinien być laptop do częstych podróży służbowych?
Parametry sprzętu decydują o wydajności pracy w każdej firmie. Nie inaczej jest w przypadku laptopa, dzięki któremu można efektywnie wykorzystać godziny spędzone w służbowej podróży.
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *