O tym, że Among Us bije rekordy popularności na całym świecie, wie chyba każdy. Zdali sobie sprawę z tego również zaradni Chińczycy… i postanowili stworzyć klona gry, który rozgrywa się w nieco innych warunkach. Gra nosi tytuł Warewolf Among Us i dostępna jest na urządzenia mobilne całkowicie za darmo.

Warewolf Among Us pobrano już ponad 500 tysięcy razy

Chińscy gracze docenili ewidentnie ten tytuł – od dnia 28 października został pobrany już ponad 500 tysięcy razy. Nie przeszkodził w tym z pewnością fakt, że gra została udostępniona przez firmę Shenzhen Youliang Technology całkowicie za darmo.

Jak łatwo można się domyślić, szukamy w niej nie zdrajcy, a wilkołaka. Całość z kolei rozgrywa się nie na statku kosmicznym, a w nawiedzonym domu. Sami zobaczcie na poniższym trailerze, jak to wygląda w praktyce.

Dlaczego klon Among Us odniósł taki sukces?

Widząc powyższe statystyki, moglibyśmy sądzić, że oryginalne Among Us nie jest dostępne w Chinach i dlatego klon spotkał się z tak ciepłym przyjęciem.

Jednak, co ciekawe, amerykańska gra jest dostępna w Chinach zarówno na Steamie, jak i na urządzeniach mobilnych. W ciągu ostatnich 3 miesięcy pobrano ją ponad 885 tysięcy razy, co też nie jest złym wynikiem, ale niewątpliwie przyrost graczy jest wolniejszy niż w przypadku klona.

warewolf among us klon
Źródło: Shenzhen Youliang Technology/TapTap

Z czego to wynika? Gra nie została przetłumaczona na uproszczony chiński – aktualnie jest dostępna w językach: angielskim, hiszpańskim, portugalskim, koreańskim i rosyjskim. Z uwagi na fakt, że Warewolf Among Us zostało stworzone przez lokalnego dewelopera, w jego przypadku taki problem nie występuje.

Podoba Wam się Warewolf Among Us? Chcielibyście w ten tytuł zagrać? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

1 Comment

  • vAlooReq_, 16 listopada 2020 @ 10:38 Reply

    ja chce zagrać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *