Wiadomo, że w najbliższym czasie gry od korporacji Warner Bros. Games będą skupiały się bardziej na „wielopoziomowych” formach monetyzacji. Informacje te zostały pozyskane ze spotkania przedstawiciela giganta z inwestorami. Zapraszamy do sprawdzenia szczegółów!

Warner Bros. Games przynosi duże zyski

Ze spotkania dowiedzieliśmy się, że gry Warner Bros stały się niezwykle dochodową częścią całego przedsiębiorstwa. Dzięki niej udało się osiągnąć ogromne zyski, które szacuje się nawet na setki milionów dolarów! Zatem chyba nikogo nie dziwi fakt, że firma zdecydowała się na jeszcze większe inwestycje w gry. To właśnie w tej gałęzi znajduje się potencjał dużych zarobków.

Można zatem się spodziewać, że Warner Bros. w nadchodzących latach przekształci swoje marki w wieloplatformowe gry-usługi. Ponoć mają stale pojawiać się aktualizacje, a zawartość częściowo ma być bezpłatna, aby koniec końców móc zaoferować większą liczbę sposobów monetyzacji.

Ostatecznie chcemy zwiększyć zaangażowanie i monetyzację w dłuższych cyklach i na wyższych poziomach. Wprowadziliśmy już konkretne rozwiązania. Jesteśmy obecnie w fazie skalowania i widzimy znaczące możliwości generowania większych przychodów po zakupie [gry] – przedstawiciel Warner Bros

Sprzedaż gier Warner Bros idzie naprawdę świetnie

Jak natomiast idzie sprzedaż gier? Na ten temat także udało się co nieco dowiedzieć. Mortal Kombat 1 rozeszło się prawie w trzech milionach egzemplarzy od września do czasu omówienia wyników finansowych za III kwartał 2023 roku.

Z kolei Hogwarts Legacy nadal utrzymuje pozycję najlepiej sprzedającej się gry wydawcy, chociaż brakuje nowych danych dotyczących sprzedaży. Wiadomo, że gracze zanurzający się w uniwersum Harry’ego Pottera spędzili w grze więcej niż 700 milionów godzin!

Źródło obrazka wyróżniającego: NetherRealm Studios / QLOC

WARTO PRZECZYTAĆ:

wyprzedaz black friday konsole xbox series x Szef Xboxa: „Myślę, że też powinniśmy mieć handhelda”
Popularność przenośnych konsol w ostatnich latach jest niezaprzeczalna. Sukcesy takich urządzeń jak Nintendo Switch, Steam Deck czy nowe propozycje od Lenovo i Asusa przyciągnęły uwagę
AgilePM AgilePM® – zwinne zarządzanie projektami w dynamicznych środowiskach
Planując jakiekolwiek przedsięwzięcie, chcielibyśmy, by można je było zrealizować możliwie najtaniej, najszybciej i bez przeszkód. W większości przypadków to niemożliwe. Na szczęście istnieją podejścia takie
apple passwords Apple wystartuje z własnym menadżerem haseł?
Zgodnie z informacjami, które ujawnił Bloomberg, Apple przygotowuje się do wprowadzenia nowej aplikacji o nazwie Passwords (Hasła). Jej zadanie? Uproszczenie zarządzania danymi logowania na urządzeniach
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *