Tim Cook, prezes Apple, jest znany z braku zainteresowania mediami społecznościowymi. Kiedy więc ni stąd, ni zowąd na Instagramie pojawiło się “jego” konto, natychmiast wywołało poruszenie. Szybko zaczęło je obserwować wielu pracowników amerykańskiego giganta, w tym tych najwyżej postawionych. Wygląda jednak na to, że profil był fałszywy.

Rzekome konto Tima Cooka wyglądało przekonująco

Od 2013 roku Tim Cook prowadzi konto na Twitterze (teraz znanym jako X), ma także profil na chińskim serwisie społecznościowym Weibo. Nie zamieszcza jednak na nich żadnych informacji prywatnych, a jedynie posty typowo biznesowe. To wszystko — prezes Apple nie ma żadnego Instagrama, Snapchata, o TikToku nie mówiąc. Niedawno jednak pojawił się jednak na Instagramie profil, który na pierwszy rzut oka wyglądał wiarygodnie.

Występował pod nickiem @tim.d.cook, a zdjęcie i opis sugerowały, że mamy do czynienia właśnie z Cookiem. Pierwsze zdjęcia pojawiły się na koncie 20 sierpnia 2023 roku, z okazji Światowego Dnia Fotografii, który obchodzony był dzień wcześniej. Fotografie rzekomo były wykonane iPhone’em.

3 dni później na profilu opublikowano 30-sekundową reklamę, promującą współpracę z 3DPets (firmą zajmującą się tworzeniem protez dla zwierząt), którą Apple faktycznie niedawno nawiązało. Wszystkie te aspekty byłyby łatwe do podrobienia dla oszusta, więc nie przesądzały o autentyczności profilu, ale użytkownikom platformy mogło dać do myślenia, że zaczęło go obserwować grono wysoko postawionych pracowników Apple (ze swoich oficjalnych, zweryfikowanych profili). Mowa tu m.in. o Lisie Jackson, czyli wiceprezes ds. środowiska, polityki i inicjatyw społecznych, a także Alanie Dye, wiceprezesie Apple ds. projektowania UI.

Konto zostało już usunięte

Aktualnie użytkownika @tim.d.cook już nie znajdziecie, ponieważ konto zostało usunięte. Zdaje się to potwierdzać, że cały czas mieliśmy do czynienia z oszustwem. Tego typu podstępy nie są niczym nowym w Internecie, ale zastanawiający jest fakt, że profil śledzili sami wiceprezesi Apple. Szczególnie biorąc pod uwagę, że nie miało ono charakterystycznego niebieskiego znaczka, umieszczanego przy kontach znanych postaci, których tożsamość została zweryfikowana.

Na Instagramie można obecnie znaleźć zweryfikowane profile zarówno samej marki, jak i wielu jej czołowych przedstawicieli, w tym wspomnianych już wiceprezesów, ale Cooka tam nie uświadczymy. Osobom zainteresowanych jego postami pozostaje X (Twitter), na którym występuje jako @tim_cook.

A Wy nabraliście się kiedyś na jakieś konto popularnej osoby, które okazało się fałszywe? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

nowe ipady apple Apple pokazało nowe iPady. Pro z nowym procesorem-bestią!
Niedawno zapowiadany event „Let Loose” już za nami, czas więc na podsumowanie wszystkich najważniejszych nowości zapowiedzianych przez Apple. Koncentrują się one przede wszystkim na traktowanych
konferencja Apple Zbliża się majowy event od Apple. Co obejmie konferencja?
Firma Apple ogłosiła, że już za tydzień, czyli po weekendzie majowym, odbędzie się nowy event. Ma to być specjalne wydarzenie, transmitowane w Internecie, podczas którego
apple vision pro 2 Apple Vision Pro 2 dopiero w 2027 roku?
Gogle VR Vision Pro trafiło do pierwszych użytkowników w lutym 2024 roku — i praktycznie od razu pojawiły się pytania o plany co do kolejnych
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *