Swastyki na ścianach i strzelanie do hitlerowców – to sceny, które rozegrały się 26 marca 2018 roku w studiu programu “W tyle wizji” w TVP Info. Najstarsi gracze nie kryli zdziwienia w związku z tym widokiem, wszak na ekranach za prowadzącymi pojawiła się kultowa gra z gatunku strzelanek – Wolfenstein 3D.

“W tyle wizji” jest programem o charakterze publicystyczno-satyrycznym prowadzonym między innymi przez Rafała Ziemkiewicza i Dorotę Łosiewicz. Podsumowuje się w nim najważniejsze wydarzenia dnia z Polski i ze świata. Całemu przedstawieniu przewodniczy humor, z którym dziennikarze i satyrycy rozmawiają ze sobą w studiu. W trakcie programu prowadzący oglądają materiały przygotowane przez reporterów, wysłuchują telefonów od widzów i czytają wpisy z Twittera.

Dnia 26 marca 2018 roku za plecami prowadzących ten program pojawiła się gra Wolfenstein 3D, w której wcielamy się w amerykańskiego żołnierza polskiego pochodzenia. Główny bohater gry zostaje schwytany i uwięziony w hitlerowskiej twierdzy. Zadaniem gracza jest ucieczka i walka z hitlerowskimi żołnierzami oraz psami strażniczymi. Kilkanaście lat temu była to jedna z najlepszych gier, jakie można było odpalić na Windows 95 lub Windows 98. Sam poświęciłem temu tytułowi kilka godzin swojego życia i powiem, że na tamte czasy Wolfenstein 3D oferował całkiem dobrą rozrywkę.

 

 

 

 

Teorii mówiących o tym, dlaczego gra przedstawiająca krwawe zmagania z hitlerowcami pojawiła się za prowadzącymi program jest wiele. Niektóre mówią o tym, że TVP Info zaliczyło wpadkę i komuś z realizacji mocno się nudziło. Z drugiej strony bacząc na satyryczny charakter programu możliwe, że celowo spróbowano zapolować w ten sposób na dodatkowych widzów. Świadczy o tym chociażby dialog, który wywiązuje się pomiędzy prowadzącymi w 33:39 minucie programu. Można po nim wywnioskować, że całość została wyreżyserowana.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *