Swastyki na ścianach i strzelanie do hitlerowców – to sceny, które rozegrały się 26 marca 2018 roku w studiu programu “W tyle wizji” w TVP Info. Najstarsi gracze nie kryli zdziwienia w związku z tym widokiem, wszak na ekranach za prowadzącymi pojawiła się kultowa gra z gatunku strzelanek – Wolfenstein 3D.

“W tyle wizji” jest programem o charakterze publicystyczno-satyrycznym prowadzonym między innymi przez Rafała Ziemkiewicza i Dorotę Łosiewicz. Podsumowuje się w nim najważniejsze wydarzenia dnia z Polski i ze świata. Całemu przedstawieniu przewodniczy humor, z którym dziennikarze i satyrycy rozmawiają ze sobą w studiu. W trakcie programu prowadzący oglądają materiały przygotowane przez reporterów, wysłuchują telefonów od widzów i czytają wpisy z Twittera.

Dnia 26 marca 2018 roku za plecami prowadzących ten program pojawiła się gra Wolfenstein 3D, w której wcielamy się w amerykańskiego żołnierza polskiego pochodzenia. Główny bohater gry zostaje schwytany i uwięziony w hitlerowskiej twierdzy. Zadaniem gracza jest ucieczka i walka z hitlerowskimi żołnierzami oraz psami strażniczymi. Kilkanaście lat temu była to jedna z najlepszych gier, jakie można było odpalić na Windows 95 lub Windows 98. Sam poświęciłem temu tytułowi kilka godzin swojego życia i powiem, że na tamte czasy Wolfenstein 3D oferował całkiem dobrą rozrywkę.

 

 

 

 

Teorii mówiących o tym, dlaczego gra przedstawiająca krwawe zmagania z hitlerowcami pojawiła się za prowadzącymi program jest wiele. Niektóre mówią o tym, że TVP Info zaliczyło wpadkę i komuś z realizacji mocno się nudziło. Z drugiej strony bacząc na satyryczny charakter programu możliwe, że celowo spróbowano zapolować w ten sposób na dodatkowych widzów. Świadczy o tym chociażby dialog, który wywiązuje się pomiędzy prowadzącymi w 33:39 minucie programu. Można po nim wywnioskować, że całość została wyreżyserowana.

WARTO PRZECZYTAĆ:

blokada pornhuba Blokada Pornhuba w Stanach Zjednoczonych!
Dziś czeka na nas news z gatunku tych nie do ogarnięcia. Najbardziej wolnościowe państwo świata (wg każdego filmu rodem z hollywood) postanowiło kolejny raz wspomóc
McDonald's rezygnuje z Al McDonald’s wstrzymuje korzystanie ze sztucznej inteligencji. Nie jest idealnie
W 2021 roku sieć restauracji McDonald’s zdecydowała się na nawiązanie współpracy z IBM. Początkowo wydawało się, że to będzie idealne połączenie, a Al ułatwi obsługę
Jak grać w Teamfight Tactics? Jak grać w TFT (Teamfight Tactics)? Poradnik
Czasami tak bywa, że najpopularniejsze gry powstają na podstawie modów tworzonych przez społeczność graczy. Tak było z DOTĄ 2, która rozpoczęła swoją historię jako mod
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *