Xiaomi Mija Glasses, czyli nowe inteligentne okulary od znanego chińskiego producenta elektroniki, wyglądają dość… nietypowo. Mają jednak kilka asów w rękawie, więc nie warto ich od razu skreślać.

Sprzętowo wygląda to całkiem nieźle

Mija Glasses wyposażono w 8-rdzeniowego Snapdragona, 3 GB RAM-u i 32 GB pamięci wewnętrznej. Nie zabrakło modułu WiFi i Bluetootha 5.0. Podstawową funkcją okularów ma być nagrywanie, więc producent poświęcił sporo uwagi aparatowi.

Za optymalną jakość wideo odpowiadać będzie 50-megapikselowy czujnik główny, zdecydowano się też na 8-megapikselowy teleobiektyw. Całość uzupełnia 5-krotny zoom optyczny i 15-krotny zoom hybrydowy.

Sprzęt posiada akumulator o pojemności 1020 mAh, który przy pomocy magnetycznej ładowarki 10W rzekomo ładuje się od 0% do 80% w niespełna pół godziny. W pełni naładowane okulary mają pozwalać na nagrywanie bez przerwy przez nawet 100 minut.

Nie da się ukryć, że design nie należy do dyskretnych. Mimo dość sporych rozmiarów konstrukcji, urządzenie jest relatywnie lekkie – Xiaomi twierdzi, że waży jedynie około 100 gramów.

xiaomi
Źródło: XIaomi

Mija Glasses pozwolą cofać się w czasie

Wśród najciekawszych funkcji można wymienić możliwość „cofania czasu”, która pozwala zapisywać filmy obejmujące 10 sekund przed naciśnięciem migawki. Inaczej mówiąc, obraz z ostatnich kilkunastu sekund cały czas jest rejestrowany i kasowany, na wypadek, gdybyśmy z opóźnieniem nacisnęli migawkę.

Pojawi się też opcja szybkiego eksportowania wykonanych zdjęć i nagrań na smartfona lub dzielenia się nimi w mediach społecznościowych bezpośrednio z poziomu okularów. Jak na inteligentne okulary przystało, producent zadbał również o tłumaczenie napisów w czasie rzeczywistym (z angielskiego na chiński i vice versa).

Tutaj możecie zobaczyć, jak wszystko to wygląda w praktyce:

Warto też zwrócić uwagę na szczytową jasność 3000 nitów i gęstość pikseli 3281 PPI. Co ciekawe, Mija Glasses mają specjalną diodę LED, która powiadomi osoby w pobliżu, że rozpoczęto nagrywanie lub są wykonywane zdjęcia.

Xiaomi uruchomiło… zbiórkę na platformie crowdfundingowej

Xiaomi postanowiło uruchomić nowy projekt w nietypowy sposób, a mianowicie umieściło Mija Glasess na… chińskiej platformie crowdfundingowej. Zbiórka ruszyła 3 sierpnia, czyli dzisiaj, i w momencie publikacji tego materiału cel już został spełniony w 585%.

Aktualnie Chińczycy mogą zamówić okulary za 2499 juanów (~1700 złotych), natomiast już po zakończeniu zbiórki i rozpoczęciu normalnej sprzedaży cena ma wzrosnąć do 2699 juanów (~1840 złotych).

Co z ewentualną premierą Smart Glasses poza Chinami, w tym w Polsce, w tym momencie nie wiadomo. Wszystkiego zapewne dowiemy się w swoim czasie. Tymczasem dajcie znać, czy chcielibyście ten gadżet od Xiaomi wypróbować!

Udostępnij

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *