Switch to niezwykle popularna konsola, która ma na koncie sporo świetnych ekskluzywnych gier. PC-towcy, którzy chcą w nie zagrać, mają do dyspozycji kilka solidnych emulatorów, ale na Androidzie opcje były znacząco ograniczone. Słowo klucz to “były”, ponieważ użytkownicy smartfonów mogą już korzystać z Yuzu także na urządzeniach mobilnych.

Na razie Yuzu jest we wczesnym dostępie

Yuzu w wersji na Androida pojawiło się w sklepie Google Play w dwóch wersjach — płatnej (koszt wynosi 25,99 złotych) i darmowej.

Obie są aktualnie oznaczone jako działające na zasadzie wczesnego dostępu, więc trzeba przygotować się na ewentualne bugi, problemy ze stabilnością czy mniejszą ilość funkcji w porównaniu do wariantu PC-towego (zabrakło m.in. multiplayera poprzez LAN).

Warto podkreślić, że jeśli ktoś chce zagrać poprzez Yuzu w grę dostępną w oficjalnej sprzedaży, to i tak musi ją kupić — żeby tytuł się odpalił, konieczne jest dysponowanie kluczem produktu. Natomiast nie ma żadnych przeszkód, żeby za darmo grać w tytuły homebrew.

Czy takie zabezpieczenie na dłuższą metę uchroni twórców przed negatywnymi konsekwencjami ze strony Nintendo? Poczekamy, zobaczymy. Powody do obaw jednak są, biorąc pod uwagę, że autorzy innego niegdyś popularnego emulatora Switcha na Androida, Skyline Emulatora, musieli niedawno zakończyć prace nad projektem. Pojawiło się bowiem ryzyko, że sprawa trafi do sądu.

super smash bros ultimate yuzu android
Super Smash Bros. Ultimate na Samsungu Galaxy S23 | Źródło: Yuzu

Yuzu na Androida — wymagania systemowe

Nintendo Switcha trudno nazwać szczególnie potężną konsolą, ale nie zmienia to faktu, że jego emulacja potrafi wycisnąć ze sprzętu ostatnie soki. W związku z tym posiadacze smartfonów z niższej i średniej półki będą musieli potencjalnie obejść się smakiem.

Co jest potrzebne, żeby Yuzu działało dobrze na Androidzie? Któryś z potężniejszych procesorów Qualcomma (np. Snapdragon 8 Gen 1 lub 2 – najlepiej z 8 GB pamięci, ale 6 GB też powinno wystarczyć), GPU Ardeno oraz odpowiednia wersja systemu operacyjnego (minimum Android 11).

yuzu android wydajność
Źródło: Yuzu

Co ciekawe, najpotężniejsze Ardeno z serii 700 aktualnie dostarcza w Yuzu najlepsze osiągi, jeśli chodzi o wydajność, ale pod względem stabilności pokonują je starsze GPU z serii 600. Wynika to z faktu, że dla najnowszego GPU nie wyszły jeszcze sterowniki Turnip.

Twórcy wskazują, że Exynosy, MediaTeki i nie procesory najprawdopodobniej nie będą współpracować prawidłowo z emulatorem, z uwagi na „gorsze niż Adreno sterowniki GPU”. Co z Samsungiem S22, który z jednej strony ma procesor Exynos 2200, a z drugiej GPU od AMD? Może zadziała, może nie — twórcy tego nie testowali.

Co o tym wszystkim sądzicie? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak podłączyć nintendo switch do laptopa Jak podłączyć Nintendo Switcha do laptopa?
Wiedziałeś, że istnieje możliwość podłączenia konsoli Nintendo Switch do laptopa? Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, nie martw się! W naszym poradniku omówimy wszystkie kroki,
jak podłączyć nintendo switch do telewizora Jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora? Wszystko, co musisz wiedzieć!
Pytanie o to, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora może wydawać się dziwne. Spokojnie, tutaj nie spotkasz się z taką oceną. W TechPolska.pl potrafimy spojrzeć
pokrowiec na nintendo switch Dlaczego warto kupić pokrowiec na Nintendo Switch?
W dzisiejszym świecie mobilnych gier Nintendo Switch stało się nie tylko symbolem rozrywki, ale również przedmiotem osobistego stylu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej pokrowcom
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *