Apple iPhone i Apple Watch to urządzenia, które otrzymują nowe wersje co roku. Tym razem pojawił się iPhone 15 oraz 9. seria zegarków. W tegorocznych Apple Watch’ach rzeczywiście można było zobaczyć sporo nowości. Według spekulacji i analityków niestety przeszłoroczny model będzie dość standardowy – zabraknie nowych funkcji lub usprawnień. To dość rozczarowujące, ponieważ 2024 rok jest 10. rocznicą Apple Watch’a.

Apple Watch w 2024 roku nie otrzyma wyświetlacza microLED

Analityk Ming-Chi Kuo z serwisu Medium stwierdził, że Apple Watch w 2024 roku nie będą miały większych dodatków i nowości sprzętowych. Podkreślił, że zabraknie wyświetlacza microLED, na który czekają użytkownicy. Już wcześniej pojawiały się plotki o braku tej konkretnej funkcji. MicroLED otrzymamy najwcześniej w 2025 roku według przewidywań.

Warto zauważyć, że nadchodzi 10. rocznica Apple Watch. Społeczność oczekuje od firmy czegoś prawdziwie rewolucyjnego na miarę premiery iPhone X. Dlatego też nowy Apple Watch może mieć przeprojektowaną obudowę. Pojawiły się także przesłanki o wydaniu usprawnionego modelu high-end. Niestety przewidywania analityków są mało optymistyczne. Sprzęt nie będzie także zawierał miernika poziomu glukozy we krwi, który także był oczekiwany przez użytkowników.

Apple Watch z serii 10. może być czymś nowym – zabraknie jednak rewolucji z iPhone’a X

Mark Gurman z Bloomberga zauważył, że nowy Apple Watch będzie miał cieńszy profil oraz inny mechanizm mocowania paska. Ming-Chi Kuo również odniósł się do małych zmian związanych z projektowaniem. Warto zauważyć, że Apple może również ogłosić rewolucyjnego Apple Watch’a X w 2025 roku. Taka decyzja byłaby oczywiście mało logiczna, jednak dokładnie tak stało się z pierwszym zegarkiem firmy. Ogłoszono go w 2014, ale wydano dopiero w 2015 roku.

Potencjalnie otrzymamy ważny dla branży Apple Watch X w ciągu najbliższych 2 lat. Mimo wszystko nie należy spodziewać się żadnych rewolucji przed 2025 rokiem. Słowa analityków jednoznacznie wskazują, że na ten moment Apple niewiele zmieni, jeśli chodzi o zegarki.

WARTO PRZECZYTAĆ:

konferencja Apple Zbliża się majowy event od Apple. Co obejmie konferencja?
Firma Apple ogłosiła, że już za tydzień, czyli po weekendzie majowym, odbędzie się nowy event. Ma to być specjalne wydarzenie, transmitowane w Internecie, podczas którego
apple vision pro 2 Apple Vision Pro 2 dopiero w 2027 roku?
Gogle VR Vision Pro trafiło do pierwszych użytkowników w lutym 2024 roku — i praktycznie od razu pojawiły się pytania o plany co do kolejnych
whatsapp app store Koniec z WhatsAppem i Threads w chińskim App Store. Chodzi o “bezpieczeństwo narodowe”
Dotychczas czystki w chińskim Internecie nie obejmowały WhatsAppa i Threads, jednak właśnie się to zmieniło. Apple poinformowało, że dostało polecenie usunięcia tych aplikacji z chińskiego
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *