Bitcoin i Twitter – póki co te dwie rzeczy nie mają ze sobą wiele wspólnego. Ten pierwszy to oczywiście najdroższa obecnie kryptowaluta, o dość złożonej historii, a drugi to portal społecznościowy. Jack Dorsey, prezes Twittera, powiedział jednak, że firma ma plany, aby połączyć tę kryptowalutę z portalem – ma ona być “dużą częścią” jego przyszłości.

Bitcoin może zostać połączony z istniejącymi usługami Twittera

Dorsey wskazał plany integracji Twittera z Bitcoinem podczas rozmowy z inwestorami firmy, ale nie podał szczegółów. Jedynie wskazał, że widzi możliwości, aby połączyć tę kryptowalutę z istniejącymi produktami i usługami oferowanymi przez Twittera (subskrypcje, Tip Jar i inne).

Można na przykład spekulować, że kryptowaluta ta zostanie po prostu dodana jako sposób płatności za niektóre z powyższych usług, na przykład Twitter Blue. Wydaje się to najbardziej oczywistą opcją, ale oczywiście niewykluczone, że platforma zdecyduje się pójść w zupełnie innym kierunku.

Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że sam Dorsey widzi wiele zastosowań dla blockchain poza samą walutą.

Jeśli Internet ma rodzimą walutę, globalną walutę, jesteśmy w stanie poruszać się o wiele szybciej dzięki takim produktom jak Super Follows, handel, subskrypcje, Tip Jar i dzięki temu możemy dotrzeć do każdej osoby na świecie zamiast stosować podejście „rynek po rynku”.

Myślę, że istnieje wiele innowacji poza samą walutą, zwłaszcza że myślimy o większej decentralizacji mediów społecznościowych i zapewnieniu większej zachęty ekonomicznej. Myślę więc, że dla Twittera i akcjonariuszy Twittera jest niezwykle ważne, abyśmy nadal przyglądali się tej przestrzeni i agresywnie w nią inwestowali – Jack Dorsey, prezes Twittera

Dorsey nie od dziś zajmuje się kryptowalutami

Jeśli wierzyć przedstawicielom Twittera, to pierwszy raz, kiedy Dorsey publicznie wypowiedział się konkretnie na temat integracji usług firmy z kryptowalutami. Warto jednak wskazać, że prezes tej firmy od lat działa w sferze kryptowalut i nie jest to dla niego żadna nowość.

Zapowiedział jakiś czas temu, że jego inna firma, Square, będzie próbowała podbić szturmem rynek zdecentralizowanych usług finansowych właśnie za pomocą Bitcoina. Kupiła ona sporo jednostek tej kryptowaluty w 2020 roku za 50 milionów dolarów, a po tym, jak zakup ten wielokrotnie zwiększył swoją wartość, dokupiła kolejne jednostki za 170 milionów dolarów.

Jako ciekawostkę można dodać, że Square jest głównym udziałowcem TIDALA, usługi streamingowej Jaya-Z, a Jack Dorsey niedawno stworzył wspólnie z tym muzykiem fundusz Bitcoina o wartości 23,6 milionów dolarów.

Co o tym wszystkim sądzicie? Cieszycie się, że na powrót Bitcoin powrócił do łask i znowu coraz chętniej integruje się go (a także ogólnie różne kryptowaluty) z internetowymi usługami, portalami i sklepami? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *