Opera nie od dziś ekspertymentuje z przeglądarkami. Poza klasyczną Operą w końcu już od dłuzszego czasu funkcjonuje Opera GX, czyli wersja przeglądarki stworzona z myślą o graczach. Teraz firma testuje przeglądarkę o nazwie Crypto Browser, która, jak sama wskazuje, kierowana jest do entuzjastów kryptowalut (i NFT).

Crypto Browser, czyli portfel na kryptowaluty, VPN, łatwa wymiana i aplikacje zdecentralizowane

Opera w swoich dotychczasowych przeglądarkach miała już taką opcję, jak zintegrowany portfel na kryptowaluty. W Crypto Browser też go nie zabraknie, ale możliwości przeglądarki są znacznie szersze.

opera crypto browser wallet
Źródło: Opera

Przede wszystkim jest ona oparta na standardzie Web3. To nic innego, jak zdecentralizowany Internet (gry, portale społecznościowe i aplikacje webowe, które wykorzystują zdecentralizowany system przetwarzania danych) oparty na systemie blockchain, o którym jest naprawdę głośno w ostatnim czasie w środowisku fanów kryptowalut.

Wsparcie dla zdecentralizowanych aplikacji (dApps) to coś, na co twórcy Opera Browser kładą duży nacisk w materiałach promocyjnych nowej przeglądarki. Takie rozwiązanie ma zapewnić większe bezpieczeństwo użytkownikom.

web3
Źródło: Opera

Wśród innych ciekawych funkcji Crypto Browser można wymienić łatwy dostęp do giełd kryptowalut, VPN niewymagający logowania (podobne rozwiązanie jest już w Operze GX) czy kalendarz z zaznaczonymi ważnymi wydarzeniami ze świata kryptowalut/NFT.

Nie zabrakło też m.in. agregacji newsów czy blokowania śledzenia. Aktualnie publiczna wersja beta jest dostępna na platformacj Android, Windows i Mac. Twórcy aktualnie pracują nad wersją iOS.

Twórcy wyprzedzają głosy krytyki w zakresie oddziaływania na środowisko

Kryptowaluty, w zależności od pewnych czynników, mogą mniej lub bardziej (to częściej spotykana opcja, chociaż wiele firm stara się to zmienić) negatywnie wpływać na środowisko naturalne.

W związku z tym próby coraz szerszego wprowadzania ich do przestrzeni publicznej spotykają się ze zdecydowanym odzewem ze strony aktywistów, ale też zwykłych ludzi, zwłaszcza biorąc pod uwagę narastający na całym świecie kryzys energetyczny.

Ostatnio ogromna fala krytyki spadła chociażby na Ubisoft, który wymyślił swój system generowania itemów – limitowanych NFT. Opera wie doskonale, że też się głosów krytyki doczeka. W związku z tym już na wstępie informuje, że pracuje nad wdrożeniem bardziej wydajnego energetycznie standardu Etherium Layer 2 tak szybko, jak to tylko możliwe.

Co o tym wszystkim sądzicie? Planujecie wypróbować Crypto Browser, a może uważacie, że takie funkcjonalności nie są Wam potrzebne do życia? Chętnie dowiemy się, co myślicie – zarówno w przypadku, gdy jesteście fanami kryptowalut, jak i gdy nie jesteście do nich przekonani!

WARTO PRZECZYTAĆ:

nordvpn specjalna oferta techpolska NordVPN nawet do 70% taniej ze specjalną ofertą dla czytelników TechPolska! Nie przepłacaj i zyskaj kupon na 3 miesiące za darmo
Nie ma w naszej działalności lepszych momentów niż te, w których możemy zaoferować naszym czytelnikom coś specjalnego. Dlatego bardzo się cieszymy, że NordVPN, lider na
vpn na telewizor lg Jaki VPN na telewizor LG warto wybrać i dlaczego?
Dla osób, które chcą cieszyć się swobodą przeglądania treści oraz korzystania z internetowych serwisów VOD bez ograniczeń na telewizorze LG, najlepszym rozwiązaniem będzie VPN. Dzięki
canal+ Canal+ z gigantyczną karą. Klienci mogą starać się o odszkodowanie!
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów od pewnego czasu ma ręce pełne pracy! Co chwila słyszymy, że nakłada kary na firmy, które nie do końca były
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *