Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

To już oficjalne – nieco już zapomniane Fall Guys w czerwcu przejdzie na model free-to-play, a więc będzie można zagrać za darmo!

21 czerwca – kluczowy dzień dla Fall Guys

Fall Guys, gra sieciowa o kreskówkowej grafice, w której gracze konkurują ze sobą, pokonując różnorakie tory przeszkód, swego czasu była ogromnym hitem. Jednak już po kilku miesiącach sławy ilość użytkowników zaczęła się znacząco kurczyć.

Największa ilość graczy jednocześnie została zarejestrowana niemal 2 lata temu – było to 172 213 osób. Aktualnie każdego dnia w szczytowym momencie w Fall Guys gra około 5-10 tysięcy osób.

Nic więc dziwnego, że twórcy szukają sposobu, aby na nowo rozbudzić zainteresowanie tytułem. Fall Guys ma przejść na tryb free-top-play już 21 czerwca – wtedy też gra zadebiutuje na Switchu i Xboxie, do tego otrzyma odświeżoną wersję na PlayStation 5 i pojawi się w Epic Games Store.

Po przejściu na free-to-play Fall Guys zniknie ze Steama

W pierwszej chwili po ogłoszeniu zmiany modelu monetyzacji nie było wiadomo, co dalej z obecnością gry na platformie Valve. Teraz już wiemy, że wraz z przejściem Fall Guys na model free-to-play gra zostanie zdjęta ze Steama.

Ci, którzy już mają ją na tej platformie, będą mogli grać dalej, ale inni nie będą już w stanie dodać jej do swojego konta. Dotychczasowi gracze dalej będą otrzymywali wszelkiego rodzaju aktualizacje i nową zawartość.

Dla nowych graczy tytuł będzie dostępny tylko za pośrednictwem wspomnianego Epic Games Store. Odpowiedzialne za niego studio Mediatonic zostało w zeszłym roku kupione przez Epica i chociaż wtedy jeszcze twierdzono, że gra zostanie na Steamie, ewidentnie zrewidowano ten pogląd.

“Starzy” gracze dostaną garść elementów kosmetycznych i przepustkę sezonową

Mediatonic postanowiło “zresetować” Fall Guys i wraz z rozpoczęciem ery bezpłatnej, wypuści nowy sezon: Season 1: Free For All. Gra przejdzie na model płatności typowy dla chociażby Fortnite, z płatnymi przepustkami sezonowymi oferującymi nowe treści.

Żeby nie czuli się za bardzo pokrzywdzeni, obecni gracze dostaną specjalny pakiet Legacy Pack, który ma zawierać różne elementy kosmetyczne, a także pierwszą przepustkę sezonową.

Cieszycie się z tej zmiany? Jeśli jeszcze nie graliście w Fall Guys, skorzystacie z okazji, żeby wypróbować ten sympatyczny tytuł za darmo? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.