Google Chrome jest nieustannie rozbudowywane o kolejne funkcje — raz mniejsze, raz większe. Ta najnowsza, czyli możliwość łatwego pobierania pojedynczych klatek wideo z YT, zapewne zalicza się do pierwszej grupy. Wielu użytkowników jednak zapewne się ucieszy.

„Zapisz klatkę wideo jako…” już na Chrome!

Chrome dodało opcję kopiowania klatek wideo na YouTube już kilka miesięcy temu, ale to jednak nie to samo, co najnowsza funkcjonalność. Kopiowanie klatek jedynie umieszcza je w schowku. Żeby zapisać je na komputerze, trzeba stworzyć nowy plik w edytorze graficznym i skorzystać narzędzia „Wklej”.

Natomiast opcja „Zapisz klatkę wideo jako…” umożliwia szybkie pobranie jej na swój komputer, do wybranej lokalizacji. Uwaga: możecie jej jeszcze nie widzieć, nawet, jeśli macie Chrome zaktualizowane do najnowszej wersji. Wydaje się, że zmiana jest wprowadzana falami.

Jeśli jednak należycie do grona szczęśliwców, znajdziecie ją, klikając dwa razy (za pierwszym otworzy się menu YouTube, dopiero za drugim razem pojawia się menu Chrme) prawym przyciskiem myszki na odtwarzany filmik na YouTube. Na wideo dołączonym do poniższego tweeta możecie zobaczyć, jak wygląda cały proces zapisywania klatki krok po kroku:

Użytkownicy czekali na tę opcję

Łatwe zapisywanie pojedynczych klatek wideo na YouTube to funkcja z kategorii „niby małe, a cieszy”. Użytkownicy oczywiście już dawno obeszli problemy z zapisywaniem pojedynczych klatek, tworząc do tego celu specjalne rozszerzenia do przeglądarki. Natomiast teraz nie trzeba będzie już niczego specjalnie instalować.

Dajcie znać w komentarzach, czy planujecie korzystać z nowej funkcji!

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak pobrać film z youtube na komputer Jak pobrać film z YouTube na komputer? Najlepsze metody!
Chyba od samego początku portalu YouTube internauci byli owładnięci jednym marzeniem: możliwością ściągania filmów z YouTube na komputer. Co prawda w teorii wszystko jest zawsze
Google Chat Niebawem będzie można wysyłać głosówki w Google Chat. Przydatne?
Już w zeszłym roku Google informowało, że planuje wprowadzić funkcję wiadomości głosowych w Google Chat. Teraz wiadomo, że to nastąpi lada chwila. Jeśli korzystacie w
YouTube otrzyma nową funkcję YouTube z nową funkcją. To coś, czego potrzebowaliśmy!
Znacie tę sytuację, kiedy jakiś utwór utkwił Wam w głowie, ale za żadne skarby nie pamiętacie jego tytułu, przez co nie możecie go znaleźć? Już
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *