Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Przez wiele lat Google miało tendencję do przygotowywania jakichś niespodzianek dla użytkowników (tak zresztą robi wiele portali) z okazji Prima Aprilis. W 2020 roku zdecydowano się jednak z tego zrezygnować. Podobnie w tym roku – z tego samego względu.

Google anulowało żarty na Prima Aprilis przez COVID-19

Jeśli korzystaliście dzisiaj z wyszukiwarki Google lub innych usług firmy, pewnie sami zauważyliście już, że nic ciekawego się tam dzisiaj nie dzieje, mimo że mamy 1 kwietnia. Brak planów firmy odnośnie do Prima Aprilis potwierdził najpierw wewnętrzny e-mail, do którego dostęp uzyskał Business Insider, a następnie oficjalne oświadczenie Google.

W 2020 roku z szacunku dla wszystkich walczących z COVID-19 podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu naszej wieloletniej tradycji w Google dotyczącej obchodzenia Prima Aprilis. Ponieważ większość świata wciąż boryka się z poważnymi wyzwaniami, ponownie wstrzymamy żarty na Prima Aprilis w 2021 roku – Google

Na tego typu krok nie zdecydował się m.in. Tumblr, który również ma tradycję odnośnie do żartów na Prima Aprilis i nie przerwał jej z powodu pandemii koronawirusa.

Żarty na 1 kwietnia pojawiały się od 2000 roku

W 2020 roku przerwano tradycję żartów na 1 kwietnia, która trwała od 2000 roku. Pierwszy żart stworzony przez Google nazywał się MentalPlex. W jego ramach użytkownicy mieli skupiać się na animowanym obrazku i myśleć o tym, co chcieli zobaczyć, a następnie wyszukiwarka wyświetlała im jeden z zabawnych komunikatów o błędach.

Wśród takich komunikatów można wymienić “Błąd 104: Ta informacja została utracona wraz z Marsjaninem. Proszę spróbuj ponownie” oraz “Błąd 007: Zapytanie jest niejasne. Spróbuj ponownie po zdjęciu czapki, okularów i butów”.

Z kolei w 2019 roku, czyli tym, w którym ostatnio pojawiły się żarty z okazji tego święta, w wyszukiwarce można było zagrać w węża, zmodyfikowane zostały także inne usługi firmy (m.in. Gmail czy YouTube).

Zgadzacie się z decyzją firmy, czy uważacie, że pandemia nie jest dostatecznym powodem, aby drugi raz z rzędu anulować wszelkie żarty 1 kwietnia? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.