Wielkimi krokami nadciąga coroczne wielkie święto polskich graczy: IEM 2024! W tym roku organizatorzy powrócili do formuły wydarzenia, w której oprócz zawodów e-sportowych obok odbędzie się darmowe Expo. Czego możecie się spodziewać po tym evencie? I co dla wielu najważniejsze: kiedy i gdzie kibicować Polakom? IEM 2024 zaczyna się już w piątek!

Lokacja i harmonogram IEM 2024

Intel Extreme Masters, czyli IEM 2024 odbędzie się w tym samym kultowym miejscu, co zawsze: Katowickim Spodku. Expo odbędzie się tuż obok w niedawno dobudowanym budynku Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Między budynkami jest łącznik, które według aktualnych informacji powinien być otwarty dla wszystkich odwiedzających, czyli również tych bez biletów na turniej.

O której rozpoczyna się IEM 2024?

  • Bramy MCK otwierają się każdego dnia o tej sam porze – o 10 rano. Spójrzcie dokładnie na załączony plan, gdyż wejście do MCK jest w innym miejscu niż wejście do Spodka.
  • Spodek zostanie otwarty dopiero o godzinie 12. Chociaż część wystawców spotkacie tam, to jednak jest to przede wszystkim część przeznaczona na turniej CS 2.
  • Od 14:30 będą otwarte bramki do zajmowania biletowanych miejsc na widowni. (W niedzielę wyjątkowo bramki otwierają się dopiero o 15).
 • O 16 odbędzie się ceremonia otwarcia, a tuż po niej rozpocznie się pierwszy mecz (dokładnie o 16:15).
 • Wszystko zamyka się każdego dnia o godzinie 22.
Źródło: https://twitter.com/IEM/status/1754904874209218812/photo/1

Oba turnieje na IEM 2024 (CS2 i Starcraft 2) mają wydzielone trochę miejsca dla darmowych odwiedzających, jednak jest go bardzo mało. Jeśli interesuje was głównie turniej w jedną z dwóch gier, spieszcie się kupić bilety, gdyż zostało ich już bardzo mało! Pamiętajcie, że bilet kupiony tylko na turniej Starcrafta nie upoważnia do wejścia na turniej CS 2. W odwrotnej sytuacji bilet na turniej CS 2 upoważnia do wejścia na turniej Starcraft 2.

Atrakcje na IEM 2024

Gracze długo czekali na powrót otwartej części wydarzenia. W końcu to tam można zapoznać się z ciekawą ofertą wystawców. W żadnym innym miejscu nie poznacie tylu nowych trendów i interesujących marek. W końcu wystawcy zawsze robią wszystko, żeby zaskoczyć i przyciągnąć odwiedzających do siebie.

Wśród wystawców swoją obecność zapowiedziało wiele znanych marek, które powinny być graczom znane: Nintendo, Intel, Microsoft, Farming Simulator, Omen, Lexar, czy Benq. Znajdzie się tam również kilka ciekawych marek, które dopiero próbują zdobyć popularność, np.: Esptiger, Premium Goodie Bags, Batcap Shop, Point Games, czy GGPredict. Swoje stanowisko na IEM 2024 rozstawi oczywiście również ESL. W Shop Outlet będziecie mogli nabyć gadżety i ubrania brandowane markami związanymi z ESL.

Atrakcje? Tych również będzie pełno. Najwięcej par rąk przyciągnie pewnie strefa ESL Free 2 Play. Znajdzie się również coś dla fanów rozrywki bardziej analogowej w postaci ulokowanego w MCK Escape Roomu. Dla ciekawskich odbędzie się koncert Filharmonii Śląskiej, a dla starszych rozstawi się Borderlands Bar. Jeśli zgłodniejecie, w pobliżu łącznika (między Spodkiem i MCK) znajdziecie również Foodtrucki.

Jakby tego było mało: drużyny z CS-a będą rozdawać autografy. Pierwsza sesja jest zaplanowana już w piątek od godziny 12. Niestety na ten moment nieznane jest dokładne miejsce, a i godziny mogą ulec zmianie. Jeśli jesteście zainteresowani koniecznie śledźcie oficjalne social media.

Nie można również zapomnieć o głównych atrakcjach IEM 2024 – turniejach e-sportowych w Counter Strike 2 i Starcraft 2.

Kiedy grają Polacy na IEM 2024?

Jak już pisaliśmy ostatnio – Polacy zagrają w turnieju finałowym IEM 2024! Polska drużyna ENCE w decydującym meczu pokonała faworytów z G2 2:0, dzięki czemu zobaczymy ich podczas finałowego turnieju w Spodku. Niestety w ostatnim meczu fazy grupowej przegrali z MOUZ 0:2, co sprawiło, że zagrają “tylko” w ćwierćfinale.

 

Źródło: https://www.facebook.com/iem


ENCE zagra w składzie:

 • dycha (Paweł Dycha).
 • Goofy (Krzysztof Górski).
 • Kylar (Kacper Walukiewiecz).
 • hades (Aleksander Miśkiewicz).
 • gla1ve (Lukas Rossander – Dania).
 • kuben (Jakub Gurczynski) – trener.

Ćwierćfinały odbędą się w piątek, pierwszy z nich o 16:15. ENCE zagra w drugim meczu, planowo o 19:30. Oczywiście turniej będzie dostępny do obejrzenia online na Twitchu!

Jeśli macie ochotę już wcześniej zacząć kibicować naszym, pamiętajcie, że w turnieju Starcrafta 2 również reprezentuje nas jeden Polak. Faza grupowa turnieju w Starcrafta rozpoczyna się już w czwartek o godzinie 12 meczami grupy B. Grający Terranami Piotr “Spirit” Walukiewicz został rozlosowany do grupy A, która rozpoczyna swoje mecze o godzinie 14!

Trzymamy kciuki za jak najdłuższą obecność w turniejach wszystkich naszych rodaków!

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *