Niebawem wycieki danych chyba staną się codziennością. Tym razem ofiarą jest Insomniac Games. Twórcy Marvel’s Spider-Man zdecydowali, że nie zapłacą haraczu za wykradzione dane, co poskutkowało tym, że hakerze udostępnili mnóstwo plików. O szczegółach przeczytasz poniżej!

Wyciekły plany studia i dane pracowników

Dane pacjentów ALAB, specyfikacja konsoli PS5 Pro czy krótkie wideo z GTA 6 – to zaledwie kilka wycieków, do których doszło dosłownie niedawno. Teraz okazuje się, że problemy tego typu ma Insomniac Games.

Studio tydzień temu padło ofiarą ataku typu ransomware, a hakerzy zdobyli wiele dokumentów, wśród których znajdują się plany firmy na najbliższe lata i informacje dotyczące jej pracowników. Insomniac Games nie zapłaciło cyberprzestępcom okupu, dlatego też spełnili oni swoją groźbę i udostępnili wszystkie pliki zdobyte w nielegalny sposób, czyli w sumie 1,3 mln.

Wyciek najbardziej dotknął gry będącej w produkcji: Marvel’s Wolverine

Wśród udostępnionych danych zdecydowana większość, bo aż 1,67 TB danych dotyczy Marvel’s Wolverine, czyli gry studia, będącej od jakiegoś czasu w produkcji. Podobno pliki obejmują również umowy pomiędzy Sony i Marvelem oraz harmonogram kolejnych gier studia. Dokument informujący o premierach następnych produkcji Insomniac Games pochodzi z lipca 2023 roku, zatem można podejrzewać, że podane szczegóły są nadal aktualne:

  • Marvel’s Venom – jesień 2025 r.,
  • Marvel’s Wolverine – jesień 2026 r.,
  • Marvel’s Spider-Man 3 – jesień 2028 r.,
  • Nowy Ratchet & Clank – jesień 2029 r.,
  • Marvel’s X-Mne – jesień 2030 r.,
  • Nowe IP w 2031/2031 roku.

Wspomniane pliki zostały udostępnione w Internecie i dostępne są na serwisach społecznościowych takich jak X, Facebook i Instagram. Można się spodziewać, że będą one szybko znikały z sieci, ale trudno będzie pozbyć się wszystkich materiałów.

Co ważne, osoby związane z branżą gier twierdzą, że Insomniac Games znalazło się w tragicznej sytuacji, ponieważ padło ofiarą największego wycieku danych w historii. W związku z tym można też zaobserwować, że w sieci pojawia się coraz więcej słów współczucia dla deweloperów.

Źródło obrazka wyróżniającego: Insomniac Games

WARTO PRZECZYTAĆ:

nordvpn specjalna oferta techpolska NordVPN nawet do 70% taniej ze specjalną ofertą dla czytelników TechPolska! Nie przepłacaj i zyskaj kupon na 3 miesiące za darmo
Nie ma w naszej działalności lepszych momentów niż te, w których możemy zaoferować naszym czytelnikom coś specjalnego. Dlatego bardzo się cieszymy, że NordVPN, lider na
vpn na telewizor lg Jaki VPN na telewizor LG warto wybrać i dlaczego?
Dla osób, które chcą cieszyć się swobodą przeglądania treści oraz korzystania z internetowych serwisów VOD bez ograniczeń na telewizorze LG, najlepszym rozwiązaniem będzie VPN. Dzięki
canal+ Canal+ z gigantyczną karą. Klienci mogą starać się o odszkodowanie!
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów od pewnego czasu ma ręce pełne pracy! Co chwila słyszymy, że nakłada kary na firmy, które nie do końca były
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *