Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Jednym z serwisów streamingowych użytkowanych przez szeroką grupę użytkowników, jest Spotify. Jego muzyczna biblioteka jest bardzo obszerna. W końcu możemy znaleźć tam wiele kategorii muzycznych, list dopasowanych do nastroju, czy konkretnego wydarzenia.

Użytkownicy mogą również tworzyć własne listy przebojów z ulubionych kawałków. Co jednak w przypadku, jeśli nie możemy znaleźć utworu, na którym nam bardzo zależy? Cóż, serwis Spotify pozwala na dodanie własnych plików z komputera lub smartfonu. Wówczas będziesz mieć dostęp do ulubionych kawałków wtedy, kiedy załapiesz na nie ochotę.

Czym jest Spotify?

Platforma Spotify to miejsce służące do odtwarzania muzyki, ale również do tworzenia własnych playlist. Korzystają z niej użytkownicy telefonów komórkowych, ale i komputerów. Dzięki niej posłuchasz nie tylko ulubionej muzyki, ale również filmów i podcastów. Spotify pochodzi ze Szwecji i istnieje na rynku od 2006 roku.

Spotify umożliwia słuchanie muzyki za darmo, jednak z reklamami, które dają o sobie znać mniej więcej co trzecią piosenkę. Jeśli chcesz słuchać ulubionych utworów bez reklam, musisz wykupić np. pakiet Premium, którego koszt wynosi ok. 20 zł na miesiąc. Dzięki temu muzyka będzie dla Ciebie dostępna nawet w trybie offline.

Na jakich urządzeniach działa Spotify?

Platforma Spotify użytkowana jest przez prawie 400 mln osób. Celem jej założycieli było dotarcie do jak największej rzeszy odbiorców. W związku z tym aplikacja Spotify dostępna jest za pomocą przeglądarki, aplikacji na telefon lub komputer.

Może zostać uruchomiona na każdym systemie – Android czy MacOS, a także na konsoli, głośnikach przenośnych, radiu czy telewizorze. Szczegółowo rzecz ujmując muzyki ze Spotify posłuchasz na takich urządzeniach jak:

 •     telefony i tablety z systemem Android i iOS,
 •     komputery stacjonarne i przenośne (aplikacja w Microsoft Store),
 •     telewizory z funkcją Smart TV,
 •     witryny internetowe (Spotify Online),
 •     konsola Xbox i Sony PlayStation,
 •     Google ChromeCast i Apple AirPlay
 •     smartwatche (Apple Watch, Samsung, Garmin, Fitbit, Wear OS),
 •     głośniki,
 •     sprzęty Sonos oraz Google,
 •     urządzenia z funkcją Amazon Alexą np. Amazon Echo, Facebook Portal,
 •     Discord,
 •     w samochodzie np. Android Auto, Bluetooth,
 •     a także podczas użytkowania Map Google.

Ile kosztuje korzystanie ze Spotify?

Platforma Spotify umożliwia wybór spośród 5 pakietów abonamentowych:

 • Free – darmowa wersja Spotify, która jest dostępna od razu po założeniu konta. Nie musisz nic płacić, jednak coś za coś. W zamian za darmowe konto, będziesz słuchać reklam pomiędzy swoimi ulubionymi utworami. Może być to dość denerwujące, ponieważ reklamy puszczane są mniej więcej co 3 utwory.
 • Individual – koszt 20 zł. Konto to przysługuje jednemu użytkownikowi, który ma dostęp do wszelkich zasobów muzycznych i podcastów. Tutaj nie znajdziesz reklam pomiędzy utworami, a także możesz słuchać swoich ulubionych kawałków w trybie offline.
 • Duo – dwa konta Premium, ale dla osób, które mieszkają w tym samym mieszkaniu lub domu. Bonusem jest możliwość utworzenia wspólnej playlisty DuoMix. Koszt wynosi 25 zł.
 • Family – w tym przypadku możliwe jest założenie 6 kont dla członków rodziny, którzy również znajdują się pod tym samym adresem. Bonusem jest wspólna playlista Family Mix i możliwość blokowania wulgarnych treści. Koszt wynosi 30 zł.
 • Student – koszt 10 zł. Aby móc korzystać z tego konta, należy potwierdzić status studenta na jednej z zatwierdzonych szkół. Pakiet jest taki sam, jak w przypadku pakietu Individual.

W jaki sposób dodać swoją muzykę do Spotify?

Załóżmy, że chcesz posłuchać swoich ulubionych utworów, ale nie możesz ich znaleźć w bibliotece muzycznej Spotify. W takiej sytuacji możesz skorzystać z kilku rozwiązań, dzięki którym przeniesiesz utwory na platformę np. z komputera lub telefonu.

Sam proces dodawania własnych utworów na Spotify nie należy do najtrudniejszych zadań. Jednakże Spotify nie od razu odkrywa przed użytkownikami te karty, dlatego z pewnością warto objaśnić ten proces.

Jak zacząć dodawać swoją muzykę do Spotify z komputera?

Zapewne w pierwszej kolejności rozglądasz się za przyciskiem „Dodaj pliki”, czy coś w tym stylu. Jeśli szukasz czegoś takiego, to zwyczajnie się rozczarujesz, ponieważ Spotify nie wychodzi swoim użytkownikom tak szybko naprzeciw.

 • W pierwszej kolejności, aby móc dodawać swoje ulubione utwory do Spotify, zaloguj się na swoim koncie i kliknij kafel „Ustawienia”. Znajdziesz go po prawej stronie platformy, podświetlony na biało.

ustawienia

 • Następnie wyświetli Ci się m.in. hasło „Pliki lokalne” i to właśnie ono jest kluczem do możliwości dodawania swoich plików muzycznych do Spotify. Przesuń więc suwak w prawo, aby podświetlił się na zielono.

jak dodawać piosenki na spotify pliki lokalne

 • Kliknij na hasło „Pliki lokalne” a pod nim wyświetli Ci się „Pokaż utwory z” – „Pobrane pliki”/ „Moja muzyka”. Aby pobierać utwory z obu tych miejsc przesuń oba suwaki w prawo, aby również zaświeciły się na zielono.
 • Poniżej znajdziesz jeszcze jeden kafel „Dodaj źródło”. Klikając go przeniesiesz się do swoich zasobów komputerowych. To właśnie stąd możesz zacząć przenosić swoją muzykę na platformę Spotify.

dodaj źródło

 • Następnie kliknij w kafel „Biblioteka”.

biblioteka

 • Wybierz folder o nazwie „Pliki lokalne”.

folder

 • Wyświetli Ci się playlista z plikami dodanymi ze źródła zewnętrznego.

playlista pliki lokalne

Proste, prawda?

Jak dodać muzykę do Spotify ze smartfonu?

Często słuchasz muzyki na telefonie i chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób dodać muzykę ze smartfonu do Spotify? Poniżej instrukcja.

 • Wejdź na Spotify i kliknij kafel oznaczający „Ustawienia”.

ustawienia smartfon

 • Następnie zjedź na sam dół listy i wybierz „Pliki lokalne”.

pliki lokalne smartfon

 • Teraz przesuń suwak w taki sposób, aby zaświecił się na zielono i pozwól Spotify na uzyskanie dostępu do Apple Music, gdzie umieszczasz swoją aktywność związaną z utworami muzycznymi.

jak dodawać piosenki na spotify iphone

 • W kolejnym etapie kliknij kafel „Biblioteka” i następnie „Pliki lokalne”.

biblioteka na smartfonie

 • W tym miejscu znajdziesz wszystkie utwory, które zostały przez Ciebie w ostatnim czasie ściągnięte przez aplikację Apple Music.

piosenki lokalne

Jak dodać muzykę z płyty CD lub pendriva?

Wielu z nas pozostawiło swoje ulubione utwory na twardych nośnikach np. płytach CD. W pierwszej kolejności, należy zgrać płytę CD Audio do plików MP3. Później sytuacja wygląda bardzo podobnie, jak w opisywanym powyżej przypadku dodawania własnych plików muzycznych z komputera.

Kiedy już dostaniesz się do katalogu muzycznego, który utworzyłeś np. na pulpicie komputera wystarczy, że zaznaczysz wszystkie interesujące Cię utwory, klikniesz prawym przyciskiem myszy i wybierzesz kafel „Dodaj do playlisty” i „Nowa playlista”. Dzięki temu w Twojej bibliotece w Spotify pojawi się nowa lista muzyczna.

Czym jest Spotify Connect?

Funkcja Spotify Connect umożliwia sterowanie muzyką za pomocą urządzenia np. telewizora. Warunkiem jest podłączenie obu urządzeń do jednej sieci WI-FI i aktualne oprogramowanie Spotify. W ten sposób możesz wygodnie przesyłać muzykę na inne urządzenia.

Czy warto korzystać ze Spotify?

Platforma Spotify daje swoim użytkownikom wiele możliwości m.in. dostęp do jednej z największych muzycznych baz, niskie koszty związane z kontem Premium, możliwość odkrywania muzyki z całego świata, playlisty dopasowane do humoru czy sytuacji, świetną jakość muzyki i możliwość dzielenia się z nią ze swoimi znajomymi np. poprzez Facebooka.

To tylko kilka rzeczy, które sprawiają, że naprawdę warto zapłacić 20 zł za możliwość korzystania ze Spotify bez uciążliwych reklam. Dodatkowo nie można zapominać o tym, że nie ma problemu z dodawaniem własnej muzyki i to w dość prosty sposób. Na pytanie więc o to, czy warto wykupić pakiet w Spotify istnieje tylko jedna odpowiedź – Tak! I wcale nie będziesz tego żałować!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *