Zbiła Ci się szybka w telefonie? A może zalałeś komputer i teraz nie działa w nim ekran? Różne rzeczy mogą się stać ze sprzętem elektronicznym, z którego korzystamy na co dzień. Co więcej, bez niego bardzo często czujemy się jak bez ręki. Jeśli więc zależy Ci na szybkim odzyskaniu uszkodzonego sprzętu, to warto postawić na sprawdzony serwis naprawczy. Jak naprawić ekran (i nie tylko) w sprzęcie Apple? Zobacz, jak powinna wyglądać profesjonalna naprawa. 

Postaw na oryginalne części

Zanim oddasz sprzęt do naprawy, koniecznie sprawdź, czy dany serwis korzysta z oryginalnych części. Niestety często zdarza się, że mimo zapewnień, używają tanich zamienników, czy podróbek. Choć takie rozwiązanie jest tańsze, to gorsze i zdecydowanie mniej korzystne. Podrobione części mogą być nie do końca kompatybilne z naszym sprzętem. W efekcie więc mogą pojawiać się dalsze awarie. Tym sposobem wydamy pieniądze na naprawę nie raz, a dwa, czy nawet więcej. Z tego właśnie względu warto stawiać na oryginalne części.

Co więcej, tanie zamienniki bardzo często produkowane są z komponentów dużo gorszej jakości. Może to powodować, że element będzie posiadał pewne wady. Słabej jakości podróbka, za którą niewiele zapłacimy na pierwszy rzut oka może wyglądać bardzo podobnie. Jednak w dłuższej perspektywie nie tylko zacznie się szybciej psuć, ale także zauważysz mniejszą responsywność, lub całkowity brak dotyku w niektórych częściach ekranu, odklejanie się ramki ekranu, gorsze nasycenie kolorów, czy nierówne podświetlenie wyświetlacza. Jeśli więc zależy Ci na porządnej naprawie, to postaw na serwis, który korzysta z wysokiej jakości części wymiennych. 

Kiedy warto wymienić baterię? 

Wymiana szybki w telefonie lub ekranu laptopa to usługi, z których korzystamy najczęściej. Niefortunny upadek, upuszczenie telefonu – różne rzeczy mogą się zdarzyć. Niestety nie ma jeszcze sprzętów, które by były odporne na wszystko. Jedną z rzeczy, która także bardzo często wymaga wymiany, jest bateria. Ta niestety ma swoją żywotność i z czasem możemy zauważyć, że nasz telefon szybciej się rozładowuje. W efekcie musimy więc ciągle pamiętać o noszeniu ze sobą ładowarki, czy powerbanka. A to średnio wygodne rozwiązanie. W takim przypadku możesz jednak zdecydować się na wymianę baterii w telefonie, który stanie się jak nowy. 

Nowa bateria poprawi szybkość działania telefonu. Jeśli sprzęt zaczął się zacinać, to mogła to także być oznaka słabej baterii. Tym prostym sposobem możemy znacznie wydłużyć żywotność sprzętu, zamiast kupować nowy telefon, czy tablet. 

Wymiana szybki w Apple Watch 

Zegarki Apple Watch to bardzo wygodne rozwiązanie. Możemy nimi płacić, odbierać połączenia, odbierać, czy wysyłać sms-y, a także monitorować stan naszego zdrowia. Nowoczesne zegarki to bardzo zaawansowane komputery. Jednak z racji tego, że nosimy je na nadgarstku, to łatwo mogą ulec awarii. Wystarczy niefortunne zamachnięcie, uderzenie a szybka w zegarku może ulec pęknięciu. 

Stłuczona szybka znacznie przeszkadza w użytkowaniu. Nie tylko powoduje, że gorzej widzimy, ale także uszkodzony jest dotyk. W takim przypadku warto oddać zegarek do naprawy. Pamiętaj, żeby postawić na serwis Apple Watch, który używa wysokiej jakości części do naprawy. Wymiana szybki w Apple Watch to najszybsze rozwiązanie problemu. Po naprawie będziesz mógł cieszyć się sprzętem, jak nowym. 

Ile trwa naprawa sprzętu Apple?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. W przypadku uszkodzenia klawiatury laptopa po zalaniu, czy problemów z dyskiem naprawa może potrwać nawet kilka dni. Najkrócej trwa wymiana stłuczonej szybki w Iphonie, czy baterii. Taka naprawa może być wykonana niemalże od ręki. Jeśli część zamienna jest dostępna od ręki, to naprawiony sprzęt możesz odebrać po kilkunastu minutach. Dla specjalistów wymiana szybki, czy baterii to proste zadanie. Pamiętaj, jednak, że w przypadku braku potrzebnych części naprawa może się wydłużyć. Dobrym rozwiązaniem jest więc skontaktowanie się z serwisem. Specjaliści oszacują, ile naprawa może zająć i jak szybko odzyskasz swój sprzęt. Przy tym od razu także możesz uzyskać wstępną wycenę. 

Serwisy pogwarancyjne skierowane są do użytkowników, którym już wygasła gwarancja. Oznacza to, że za każdą usługę musisz zapłacić. Dzięki temu możesz jednak używać starszego sprzętu, a nie kupować nowe produkty przy każdej awarii. To korzystne rozwiązanie. Pamiętaj, tylko żeby wybrać serwis, który korzysta z wysokiej jakości części naprawczych oraz cieszy się dobrą opinią klientów.  

WARTO PRZECZYTAĆ:

whatsapp app store Koniec z WhatsAppem i Threads w chińskim App Store. Chodzi o “bezpieczeństwo narodowe”
Dotychczas czystki w chińskim Internecie nie obejmowały WhatsAppa i Threads, jednak właśnie się to zmieniło. Apple poinformowało, że dostało polecenie usunięcia tych aplikacji z chińskiego
apple wyniki Apple nie jest już najpopularniejszym producentem smartfonów na świecie
Pierwszy kwartał 2024 roku był świetny dla producentów smartfonów z Androidem. Apple nie ma za to powodów do radości. Sprzedaż iPhone’ów znacząco spadła, a tym
akcesoria do smartfona Jakie akcesoria przydadzą się do smartfona?
Smartfony zaczęły pełnić rolę podręcznych asystentów. To także kompaktowe biura, które za pomocą kilku kliknięć pomagają załatwić najważniejsze rzeczy. Funkcjonalność i wydajność tych urządzeń są
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *