Zdarzyło Wam się zakupić na Originie jakąś grę, której teraz się wstydzicie i nie chcecie, aby była widoczna w Waszej bibliotece? Może po prostu robicie w rzeczonej bibliotece porządek i chcecie pozbyć się wszystkich mało wartościowych czy nieinteresujących Was tytułów? Sprawdźcie nasz poradnik, jak usunąć grę z Origin!

Nie jest to niestety proces szybki i prosty, ale da się go doprowadzić do zadowalającego zakończenia, jeśli wie się, jak działać i do kogo się zwrócić. Wszystko krok po kroku wyjaśnimy poniżej. Zapraszamy!

Jak usunąć grę z Origin? Instrukcja krok po kroku

W pierwszej kolejności warto uściślić, o co właściwie chodzi w pytaniu, jak usunąć grę z Origin. My chcielibyśmy w tym artykule wyjaśnić, jak usunąć daną grę z konta całkowicie, tak, aby przestała ona być dostępna na dowolnym urządzeniu.

Jeśli chodzi Wam o to, jak odinstalować grę z konkretnego komputera, ale zostawić ją na koncie, to wystarczy, że otworzycie Origina, klikniecie na “Moja biblioteka gier” po lewej stronie okna, znajdziecie grę na liście, naciśniecie na nią prawym przyciskiem myszy i wybierzecie “Odinstaluj”, po czym będziecie postępować zgodnie ze wskazówkami na ekranie.

Zaś w przypadku, gdy chcecie pozbyć się gry na stałe z całego konta, powinniście postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  1. Wejdź na stronę pomocy EA dla Origina.
  2. Wybierz platformę, na której grasz.
  3. Kliknij na problem, który najlepiej opisuje Twoją sytuację – na liście nie ma konkretnie usuwania gry, więc wybierz np. Zarządzaj kontem -> Zarządzaj danymi konta – i przejdź dalej.
  4. Zaloguj się na konto EA lub wybierz “Uzyskaj pomoc od doradcy bez logowania się na konto”.
  5. Wypełnij formularz, opisując swoją prośbę i wskazując, jaką grę chcesz usunąć.
  6. Poczekaj na odpowiedź EA i postępuj zgodnie ze wskazówkami pomocy technicznej.

Alternatywnie możesz też zadzwonić na infolinię EA, dostępną pod numerem +48 223 970 840 od poniedziałku do piątku w godzinach od 12 do 21 czasu polskiego, i tam opisać sprawę oraz poprosić o pomoc.

Warto wspomnieć, że w bibliotece Origin można też ukryć jakąś grę. Nie będzie ona wtedy całkowicie usunięta z konta i nie stracimy jej na zawsze, ale nie będziemy musieli patrzeć na nią w bibliotece. Żeby ukryć tytuł, wystarczy otworzyć Origina, kliknąć na “Moja biblioteka gier” po lewej stronie okna, znaleźć grę na liście, nacisnąć na nią prawym przyciskiem myszy i wybierać “Ukryj”.

Usuwanie gry z Origin – podsumowanie

Liczymy, że udało nam się dostatecznie wyczerpująco odpowiedzieć na pytanie, jak usunąć grę z Origin. Niestety, nie da się tego zrobić bezpośrednio z poziomu biblioteki, a trzeba do sprawy angażować doradcę EA. Wynika to z faktu, że w przeciwnym razie w przypadku włamania na konta oszuści mogliby łatwo “wyczyścić” je z gier. Cała sprawa jest więc skomplikowana z uwagi na względy bezpieczeństwa.

Przypominamy, że to nie pierwszy raz, kiedy poruszamy wątki związane z Originem. Omawialiśmy już między innymi, jak usunąć konto Origin (również nie należy to do łatwych zadań), a także, jak zmienić email na Origin. W przypadku, gdybyście mieli jakieś jeszcze pytania lub propozycje odnośnie do kolejnych poradników, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

nintendo direct Kolejne Nintendo Direct już dziś!
Jeśli jest coś, czego gracze nie lubią, to jest to czekanie. Nikt nie lubi czekać, aż wczyta się kolejny level, na ściągnięcie nowej gry, a
Talos Principle 2 DLC Talos Principle 2 niespodziewanie otrzymał DLC!
Kurz nie zdążył jeszcze porządnie opaść po premierze drugiej części tej gry logicznej, a Croteam już ponownie zaskoczył! Już od piątku możemy rozwiązywać nowe zagadki.
Automatyzacja pracy projektowej z SOLIDWORKS API
Projektowanie 3D to złożony proces, który często wymaga powtarzania tych samych sekwencji poleceń. Jednak dzięki narzędziu SOLIDWORKS API, możesz znacznie usprawnić swoją pracę poprzez automatyzację
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *