Ministerstwo Finansów postanowiło wpisać platformę Keydrop do Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. To na pewno szokująca informacja, tym bardziej że była ona przez lata chętnie promowana przez największych polskich twórców internetowych. Sprawdź, co jeszcze wiadomo!

Ministerstwo Finansów od dłuższego czasu przyglądało się stronie

Keydrop już od kilku miesięcy był pod czujnym okiem Ministerstwa Finansów. Ponoć działaniom tej strony przyglądano się już od sierpnia. Nie wszyscy wiedzą jednak, że firma jest zarejestrowana na Cyprze, w związku z czym analiza strony nie należała do najłatwiejszych zadań.

I choć przez dłuższy czas nic się nie działo, więc można było uznać, że ministerstwo ignoruje problem, w końcu nadszedł ten dzień, kiedy Keydrop oficjalnie trafił na listę stron zakazanych, co oznacza, że Keydrop uznaje się za nielegalny hazard. Od 20 listopada 2023 roku jego działalność na terenie Polski jest nielegalna. Co więcej, promowanie strony przez twórców także nie jest dozwolone i będzie surowo karane.

Co się stanie, gdy będziemy chcieli wejść na stronę?

Zastanawiacie się, co się stanie, gdy będziecie próbowali wejść na Keydropa? Aktualnie w większości przypadków od razu zostaniecie przekierowani na stronę internetową resortu finansów. Należy jednak pamiętać, że dostawcy Internetu mają 48 godziny na blokadę tej strony internetowej od wczorajszego dnia godziny 9, więc zostało im jeszcze nieco czasu.

Szykuje się kolejny skandal?

Dopiero co zrobiło się nieco ciszej o Pandora Gate, czyli aferze dotyczącej wykorzystywania seksualnego nieletnich przez najpopularniejszych youtuberów w Polsce, a już szykuje się nowy skandal? Jest na to szansa, biorąc pod uwagę decyzję podjętą przez Ministerstwo Finansów.

Keydrop był chętnie promowany przez różnych twórców internetowych takich jak np. Isamu, Nitro, Xayoo, Pasha Biceps czy Szeliga. W publikowanych filmach promocyjnych Keydrop pokazywali oni stronę jako banalnie prosty sposób na łatwy zarobek. Dzielili się oni swoimi wygranymi, często sięgającymi nawet kilkaset tysięcy złotych. To oczywiście zachęcało ludzi do odwiedzania tej strony i wpłacania własnych pieniędzy, jednak w większości przypadków historie nie kończyły się tak samo dobrze jak u influencerów.

To jednak nie wszystko: logo serwisu widniało również na ściankach podczas FAME MMA – jednej z największych organizacji freak fightowych w Polsce.

Na ten moment oczywiste jest, że współprace muszą się zakończyć, jednak nie mamy wątpliwości, że całość jest bardzo wątpliwa już od dłuższego czasu. Cóż, czas pokaże, czy osoby, które zajmowały się promocją nielegalnego kasyna internetowego, poniosą z tego powodu jakieś konsekwencje.

Źródło obrazka wyróżniającego: Ministerstwo Finansów

WARTO PRZECZYTAĆ:

tiktok TikTok testuje możliwość bezpośredniego dawania napiwków twórcom
TikTok ma już opcję dawania napiwków twórcom, ale póki co jedynie w czasie live’ów, czyli nadawania na żywo. Teraz jednak testowany jest bardziej uniwersalny wariant,
jak zdobyć popularność w social media Od zera do influencera, czyli jak zdobyć popularność w mediach społecznościowych?
Są w Polsce YouTuberzy, Instagramerzy czy TikTokerzy, którzy są bardziej znani (zwłaszcza przez ludzi młodych) niż nie jeden aktor, czy piosenkarz z wieloletnim stażem. Bycie
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *