Niektórzy Polacy tęsknią za latami 90. Jeśli zaliczasz się do tej grupy i chciałbyś powrócić, choć na chwilę do tamtych czasów, wiedz, że tworzona jest produkcja, która na pewno przypadnie Ci to gustu. Dowiedz się więcej o symulacyjnej grze OHV!

OHV – poznaliśmy szczegóły gry

OHV to nietypowa produkcja, która zapewne zainteresuje osoby, które wychowały się w latach 90., ale i tych, którzy po prostu chcieliby zobaczyć, jak wyglądało życie w tamtym okresie. Odpowiada za nią polski deweloper Przemysław Hadała: niebawem zaprezentuje grę, dzięki której przeniesiesz się do lat 90.

ohv polska lat 90
Źródło: Przemysław Hadała

Cała koncepcja gry symulacyjnej OHV nie jest skomplikowana: po prostu nasza postać zostanie przeniesiona do lat 90. i będzie musiała poradzić sobie w tym niełatwym okresie.

Tytułowe OHV to skrótowiec od angielskiego wyrażenia „overhead valves” i oznacza nic innego jak rodzaj rozrządu silników tłokowych. Co czeka na nas w tej grze? Jak można się domyśleć po nazwie, jednym z kluczowych elementów gry będzie majsterkowanie przy własnych pojazdach.

W sieci można znaleźć oficjalne screenshoty z gry, z których dowiadujemy się, że będziemy mogli udać się na posiłek do budki z tanimi fast-foodami, odwiedzić bazarek stadionowy czy też wsiąść za kierownicę różnych aut takich jak np. Maluch.

symulator przetrwania w polsce
Źródło: Przemysław Hadała

Kiedy premiera OHV?

Na ten moment nie wiadomo, kiedy gra OHV trafi do dystrybucji. Warto śledzić konto Hadały w serwisie X, gdzie udostępniane są informacje o postępie prac.

Chociaż patrząc na zwiastuny, można wywnioskować, że tytuł jest już na naprawdę zaawansowanym etapie produkcji, więc można podejrzewać, że już niedługo uda się go dokończyć w 100%. Warto podkreślić, że Przemysław Hadała tworzy grę samodzielnie i tylko po godzinach, więc nie można oczekiwać, że postępy będą szybko się posuwać.

symulator polski
Źródło: Przemysław Hadała

Oficjalny opis gry na platformie Steam

W serwisie YouTube udostępniono krótki gamepay:

A co o swojej grze mówi sam Przemysław Hadała?

Polska, lata 90. 15 proc. bezrobocia. Disco-polo. Dziurawe drogi. Paliwo po 2 zł. I ty, prosty chłopak z prowincji, którego jedynym majątkiem jest nienadający się do jazdy samochód. Eksploruj otwarty świat i poznaj lokalną społeczność. Znajdź dorywczą robotę i odkładaj ciężko zarobione pieniądze. Kupuj części niezbędne do naprawy i ulepszania twojego OHV. Zostań królem lokalnej remizy!

Co myślicie o tej produkcji? Czekacie na premierę? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło obrazka wyróżniającego: Przemysław Hadała

WARTO PRZECZYTAĆ:

the sims 4 The Sims 4 dostanie własne reality show – do wygrania 100 tysięcy dolarów
The Sims 4 nie jest grą, która kojarzy się z e-sportem czy wyzwaniami. Nie jest też grą najnowszą, jako, że jej premiera miała miejsce w
the sims 4 The Sims 4 dostanie pakiet rozgrywki inspirowany Star Wars, gracze są niezadowoleni
EA ledwo zdążyło ogłosić nowy pakiet rozgrywki do The Sims 4, inspirowany Star Wars, a już zdążyło się to spotkać ze zdecydowaną reakcją graczy. Reakcją
jak wpisać kody do the sims 4 Jak wpisać kody do The Sims 4?
The Sims 4 i ogółem seria The Sims to gry bardzo popularne wśród różnorakich grup graczy. Niemal od początku istnienia tego cyklu gier symulacyjnych wielu
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *