Zapowiedziany przez Nintendo jakiś czas temu Switch OLED, czyli usprawniona wersja konsoli z 2017 roku (m.in. z lepszym ekranem), trafił wreszcie na półki sklepowe. Znamy już pierwsze wyniki sprzedaży z rodzimej dla producenta Japonii i trzeba przyznać, że póki co ten nowy produkt wydaje się być strzałem w dziesiątkę.

Ponad 138 tysięcy egzemplarzy w zaledwie 3 dni – Switch OLED jest na fali

Switch OLED trafił do sklepów 8 października i przez pierwsze 3 dni, czyli do 10 października, sprzedał się w Japonii w 138,409 egzemplarzach. Dodatkowo, w całym tamtym tygodniu sprzedażowym, czyli od 4 do 10 października, Japończycy wykupili 32,792 sztuk zwykłego Switcha i 8,650 Switchów Lite.

To oznacza, że razem w ciągu pierwszego tygodnia kalendarzowego (w trakcie którego OLED był dostępny tylko przez 3 dni), wszystkie konsole z serii Switch rozeszły się łącznie w 179,851 egzemplarzy. To świetny wynik, z którego Nintendo powinno być zadowolone, ale jednocześnie trzeba zauważyć, że w ostatnich tygodniach znacząco spadła sprzedaż oryginalnego Switcha.

Jeszcze w trzecim tygodniu sierpnia rozeszło się ponad 80 tysięcy jednostek, a w tygodniu na przełomie sierpnia i października już o połowę mniej, a więc około 40 tysięcy. Teraz 32 tysiące. Powód jest bardzo prozaiczny – przed premierą OLED-a wiele osób wolało czekać na niego niż kupować zwykłego Switcha, a teraz po premierze nowej wersji tym bardziej będzie ona częściej wybierana.

Kilkadziesiąt tysięcy jednostek sprzedawanych tygodniowo w Japonii to i tak niezły wynik jak na konsolę z 2017, a dodatkowo można się spodziewać, że premiera nowego modelu spowoduje obniżki cen starego, co z kolei zachęci do niego osoby chcące zaoszczędzić.

Switch to jedna z najpopularniejszych konsol Nintendo wszechczasów

Jeśli sprzedaż dalej będzie trzymała się na dobrym poziomie, zarówno w Japonii, jak i innych krajach, może się zdarzyć, że Switch pobije kolejne rekordy. Do 30 czerwca 2021 (ponieważ to wtedy Nintendo ostatni raz zaktualizowało te dane), według oficjalnych informacji sprzedało się  89,04 miliona Switchów.

To więcej niż 61,91 miliona sprzedanych sztuk Famicom i NES, 75,94 miliona sprzedanych sztuk Nintendo 3DS czy 81,51 miliona sprzedanych jednostek Game Boy Advance. Switch przebił też już dawno Wii U, GameCube i Nintendo 64.

Wciąż jednak niedościgniony jest Nintendo DS ze 154,02 mln sprzedanych sztuk, Game Boy ze 118,69 mln sztuk i Wii ze 101,63 mln. DS i Game Boy mogą być już poza zasięgiem Switcha, ale kto wie, może wersja OLED pozwoli mu dosięgnąć Wii? Jak sądzicie? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach (i pochwalcie się, czy planujecie zakupić OLED-a lub już to zrobiliście)!

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak podłączyć nintendo switch do laptopa Jak podłączyć Nintendo Switcha do laptopa?
Wiedziałeś, że istnieje możliwość podłączenia konsoli Nintendo Switch do laptopa? Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, nie martw się! W naszym poradniku omówimy wszystkie kroki,
jak podłączyć nintendo switch do telewizora Jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora? Wszystko, co musisz wiedzieć!
Pytanie o to, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora może wydawać się dziwne. Spokojnie, tutaj nie spotkasz się z taką oceną. W TechPolska.pl potrafimy spojrzeć
pokrowiec na nintendo switch Dlaczego warto kupić pokrowiec na Nintendo Switch?
W dzisiejszym świecie mobilnych gier Nintendo Switch stało się nie tylko symbolem rozrywki, ale również przedmiotem osobistego stylu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej pokrowcom
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *