Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Ostatnie kilka osób, które jeszcze używa narzędzia do komunikacji o nazwie Google Hangouts, spotka niedługo niemiła niespodzianka. Firma zdecydowała się wreszcie oficjalnie “zabić” usługę.

Google Hangouts zacznie odchodzić na początku 2021 roku

Nie ma jeszcze dokładnej dany, ale Google ogłosiło swój plan wyłączenia większości funkcjonalności Google Hangouts w pierwszej połowie przyszłego roku. Zamiast tego użytkownikom zostanie udostępniona za darmo platforma o nazwie Chats, dostępna jako osobna aplikacja, a także w ramach Gmaila.

Aktualnie Chats jest dostępne dla użytkowników płatnego pakietu Google Workspace (wcześniej znanego pod nazwą G Suite). Pozwala ono nie tylko wysyłać tradycyjne wiadomości tekstowe, czy to do jednej osoby, czy do całych grup, ale też udostępnia pewne narzędzia do wspólnej pracy.

Najpierw po dobroci, potem przymusowo

Na początku użytkownicy będą mogli migrować z Hangouts do Chats dobrowolnie, przymusowa migracja zacznie się później. Przez jakiś czas będzie można korzystać i z jednej, i z drugiej aplikacji, ale już na jakiś czas przed całkowitym wyłączeniem Hangouts zniknie część funkcjonalności.

Chodzi tu m.in. o możliwość zarządzania wiadomościami tekstowymi i połączeniami dla użytkowników sieci Google Fi. Nie będzie można także odbierać za pomocą Hangouts połączeń z Google Voice (jako przyczynę takiej zmiany Google wskazuje nowe regulacje prawne przeciwko spamowym połączeniom). Żeby ułatwić użytkownikom przejście z jednej platformy na drugą, Google przeniesie z Hangouts do Chats m.in. kontakty, historię wiadomości i połączeń.

Korzystacie z Google Hangouts obecnie, a może robiliście to w przeszłości? Nie da się ukryć, że jeśli chodzi o platformy do komunikacji, Hangouts zawsze było raczej niszowe, szczególnie w Polsce.

Share:

administrator

2 Comments

  • Bartek, 20 czerwca 2022 @ 12:59 Reply

    Dobra apka

  • Bartek, 20 czerwca 2022 @ 13:00 Reply

    Dobra apka jestem tu po raz pierwszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.