Przepisy Unii Europejskiej zmusiły Apple do sporych zmian w wielu popularnych liniach produktów tej firmy. W związku z tym właśnie pojawił się nowy sprzęt, którego swego czasu fani marki nigdy by się nie spodziewali.

Nowe urządzenie Apple już do kupienia. Proste, a cieszy

W ostatnich latach znacznie nasilił się trend małych słuchawek bezprzewodowych (na dobre rozkołysany premierą pierwszych AirPodsów od Apple). Jednak nie wszyscy i nie zawsze chcą korzystać z (zazwyczaj) Bluetootha, choćby z racji na niższą jakość dźwięku względem nawet tańszych słuchawek przewodowych, a także fakt, że urządzenia trzeba regularnie ładować.

Stąd EarPodsy, czyli klasyczne przewodowe słuchawki Apple, wciąż mają rzeszę oddanych fanów. Te charakterystyczne białe „pastylki” dotychczas występowały tylko w wersji z kablem zakończonym złączem Lightning, typowym dla sprzętów tej firmy. Teraz ni stąd, ni zowąd pojawiły się w wariancie ze wtykiem USB-C.

apple earpods usb-c
Źródło: apple.com

Sprzęt można już zamawiać z internetowego sklepu Apple. Wyceniono go na 119 złotych. Według informacji przedstawionych przez producenta słuchawki są kompatybilne z  systemami: macOS Monterey 12.6 lub nowszym, iPadOS 16.4 lub nowszym oraz iOS 17 lub nowszym. Niezbędny jest także oczywiście port USB-C.

Port USB-C znajdziemy w najnowszych iPhone’ach i nie tylko

Nowe przepisy Unii Europejskiej wymagają od producentów drobnej elektroniki przerzucenia się na standard USB-C. Zmiana ta dotknęła przede wszystkim firmy tworzące tańszy sprzęt (które niekiedy stosowały jeszcze microUSB) oraz Apple, trzymające się niezmiennie wspomnianego portu Lightning.

Ostatecznie jednak amerykański gigant musiał ugiąć się przed UE i już jakiś czas temu otrzymaliśmy potwierdzenie, że Apple wdroży USB-C w swoich urządzeniach. Tak faktycznie się stało.

Jak mogliśmy dowiedzieć się podczas oficjalnej zapowiedzi iPhone 15, nowa seria smartfonów pożegnała się na dobre z Lightning. Będzie więc można z powodzeniem wykorzystać w połączeniu z nią debiutujące właśnie EarPodsy. Zadebiutują także AirPodsy z portem USB-C (przy czym będzie to jedyna różnica względem pierwotnej wersji).

Co o tym wszystkim sądzicie? Cieszycie się, że zarówno EarPodsy, jak i nowe iPhone (i nie tylko) przechodzą na USB-C? Dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *