
Microsoft jest już bardzo blisko zakończenia transakcji przejęcia Activision Blizzard. Dowiedzieliśmy się, że nie będzie wymagana dodatkowa weryfikacja Unii Europejskiej po akceptacji przez brytyjskie CMA. Serwis Bloomberg donosi, że finalizacja przejęcia jest możliwa bez interakcji z UE, ponieważ Microsoft przedłożył specjalnie przygotowaną ograniczoną umowę w sierpniu.
Microsoft pominie weryfikację UE podczas przejęcia – to ogromna oszczędność czasu
Gigant z Redmond przedłożył ograniczoną umowę w sierpniu dla UE. Zawarto tam informację o restrukturyzacji, której wynikiem miała być sprzedaż prawa do gier w chmurze dla wszystkich obecnych i nowych gier Activision Blizzard przez Ubisoft. Warto zauważyć, że CMA jest przychylne, by zaakceptować transakcję Microsoftu. Pominięcie weryfikacji UE może poskutkować zakończeniem przejęcia w przeciągu kilku najbliższych dni.
Zmieniona propozycja, którą dyrektor generalna CMA Sarah Cardell nazwała „strukturalnie inną” od pierwotnej oferty Microsoftu, spotkała się z pozytywną reakcją agencji. CMA zwróciło się do branży o informacje zwrotne na temat zmian i oczekuje się, że — o ile nie pojawią się w ostatniej chwili usterki – już w przyszłym tygodniu formalnie przeforsuje umowę — raport serwisu Bloomberg
Unia Europejska na ten moment stwierdziła, że „uważnie śledzi rozwój wydarzeń w Wielkiej Brytanii i ocenia ich potencjalny wpływ”. Raport Bloomberga oraz dostępne informacje pozwalają stwierdzić, że niebawem wszystko będzie gotowe do zakończenia przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft.
Kiedy przejęcie Activision Blizzard może zostać sfinalizowane?
Termin zamknięcia transakcji bez płatności i wykupów upływa 18 października. Według społeczności zakończenie przejęcia nastąpi jeszcze wcześniej. Oznacza to, że całość może zostać „dopięta” jeszcze w tym tygodniu, niewykluczone, że 13 października. Wiele zależy od formalności oraz oczywiście szybkości wydania decyzji przez brytyjskie CMA, które jest ostatnią przeszkodą dla Microsoftu.
Szef Activision Blizzard, Robert Kotick, wspomina o ogromnych możliwościach, jakie daje ta współpraca. Dzięki niej studio zyska bardzo duże zasoby, które pozwolą rozwijać się w branży gier. Otrzymamy zapewne sporo nowych produkcji wykorzystujących rewolucyjne technologie – o ile współpraca między Activision Blizzard i Microsoftem będzie przebiegać dobrze.
WARTO PRZECZYTAĆ:





