Doczekaliśmy się! Jeden z największych hitów Rockstara w końcu zostanie wydany na współczesne platformy. Już 17 sierpnia będziemy mogli zagrać w Red Dead Redemption na konsolach Nintendo Switch i PlayStation 4.

Remaster, czy remake?

Gra, której kontynuacja była jednym z największych hitów 2018 roku, nie wyszła nigdy poza trzecią generację konsoli PlayStation i jej odpowiednika w rodzinie Xboxów. To sprawiło, że wielu graczy ją kompletnie pominęło.

Teraz Rockstar zapowiedział, że gra z 2009 roku pojawi się na współczesne platformy, ale tylko na… Nintendo Switch i PS4. Na szczęście właściciele innych konsol nie będą stratni. Otóż posiadacze nowych Xboxów mogli zawsze grać w starsze wydanie, dzięki wstecznej kompatybilności. Również dzięki wstecznej kompatybilności zagrać będą mogli posiadacze PlayStation 5.

„Wyróżnieni” zostali tylko gracze preferujący grę na komputerach, którzy nie uświadczą Red Dead Redemption. Czemu? Tego nie wiadomo.

Jeśli to nastraja was negatywnie do tej „premiery”, to uważajcie teraz: nie jest to ani remaster, ani remake. To po prostu wydanie gry na nowe platformy. 14 lat po premierze. Za cenę 49,99 dolarów, czyli prawie, jak za pełną cenę nowej gry. W tej cenie dostaniecie również niekanoniczny dodatek fabularny Undead Nightmare, w którym główny bohater mierzy się z falami zombie, ale i tak może być trudno uzasadnić taki zakup.

Jeżeli to wam nie przeszkadza i nie możecie się doczekać, żeby w ogóle ograć pierwsze RDR, to ucieszy was wiadomość, że premiera wersji cyfrowych już 17 sierpnia. Jeśli preferujecie wydania pudełkowe, musicie poczekać chwilę dłużej. Te pojawią się w sklepach 13 października.

Z pozytywnych wieści: gra zostanie wzbogacona o wachlarz nowych języków: uproszczony i tradycyjny chiński, koreański, brazylijski portugalski, rosyjski, latynoski hiszpański i co najbardziej ucieszy rodaków: otrzyma również język polski!

Red Dead Redemption
Źródło: rockstargames

Co z Red Dead Revolver?

Negatywne nastawienie graczy do „nowego” wydania łatwo wyjaśnić. Dwa lata temu firma zdecydowała się wypuścić koszmarnie zbugowany remaster pierwszych trzech gier z serii Grand Theft Auto, które wyszły w pełnym 3D (GTA 3, GTA: Vice City i GTA: San Andreas). Mówiąc delikatnie, wzbudziły bardzo mieszane uczucia w graczach. Mimo że zostały później naprawione, pierwsze wrażenie pozostało niezmienione.

Tajemnicą pozostaje, czy dane nam będzie zagrać w Red Dead Revolver wydane tylko na PS2 i pierwszego Xboxa. W rzeczywistości to właśnie ten tytuł był pierwszą częścią serii Red Dead Redemption, jednak pozostał zapomniany, a Rockstar nawet się na ten temat nie zająknął.

Zagracie w Read Dead Redemption na swoich konsolach? Dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

Właściciel portalu TechPolska. Entuzjasta gier RPG, choć nie pogardzi dobrą strategią. Z portalem jest związany od 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *