Wiele osób nie lubi zmian, to fakt. Zwłaszcza, jeśli mówimy o zmianach na gorsze, a taki jest właśnie konsensus odnośnie do zmiany wyglądu Facebooka. Są z pewnością ludzie, którym nowy wygląd się podoba, ale większość zdaje się być z niego niezadowolona. Na szczęście, chociaż sam portal nie daje już możliwości szybkiego powrotu do wcześniejszego layoutu, wystarczy jedna wtyczka, aby to zmienić. W takim razie, jak przywrócić stary wygląd Facebooka?

stary wygląd facebooka like

Stary wygląd Facebooka na Google Chrome

Przywracanie starego wyglądu Facebooka na Google Chrome (czy ogółem przeglądarkach opartych na Chromium, które mogą korzystać z wtyczek do Chrome, takich jak np. Vivaldi) jest bardzo szybkie i proste. Wystarczy wejść do sklepu z rozszerzeniami i wyszukać w nim wtyczki o nazwie “Old Layout for Facebook” autorstwa Matthewa A. Kruse.

Kolejnym krokiem jest kliknięcie przycisku “Dodaj do Chrome” i poczekanie, aż wtyczka się zainstaluje. Kiedy to się stanie, w prawym górnym roku pojawi się ikonka puzzla, obok ikonek innych zainstalowanych przez nas rozszerzeń. Ostatnie, co musimy zrobić, to nacisnąć na nią i zaznaczyć opcję “Old Layout”. To wystarczy, aby Facebook wrócił do starego, zdaniem wielu lepszego wyglądu.

stary wygląd facebooka na komputerze

Czy na Firefoxie też można wrócić do starego wyglądu?

Nie da się ukryć, że Chrome jest najpopularniejsza przeglądarką na świecie i ma ogromną przewagę nad konkurencją, ale nie znaczy to, że można zapominać o użytkownikach jego głównej alternatywy – Firefoxa. Tego samego zdania był najwyraźniej Matthew Kruse, wspomniany powyżej deweloper wtyczki dla Chrome.

Postanowił on stworzyć wersję swojej wtyczki również dla przeglądarki Firefox. Jeśli korzystamy właśnie z niej, powinniśmy postępować podobnie, jak w przypadku wtyczki do Chrome. Musimy wejść w sklep z wtyczkami Firefoxa i wyszukać wtyczkę “Old Layout for Facebook”, a następnie kliknąć “Dodaj  do Firefoksa”. Następnie, po pojawieniu się w rogu ikonki puzzla, trzeba zaznaczyć “Old Layout”.

Stary wygląd Facebooka jest przez wielu preferowany ze względu na m.in. mniejszą ilość niepotrzebnie pustych przestrzeni. Koniecznie dajcie znać, czy powróciliście do niego, czy też zdecydowaliście się pozostać przy nowym wyglądzie!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *