Niektórzy przepowiadali, że po miesiącu już nikt nie będzie o niej pamiętał, a tymczasem 15 minut sławy viralowej gry słownej wciąż trwa. Planszówka Wordle jest już w przygotowaniu i trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku!

Wordle: The Party Game zadebiutuje w paźdzerniku

O sukcesie Wordle informowaliśmy Was już jakiś czas temu. Prosta internetowa gra została wykupiona przez New York Timesa i mimo upływającego czasu cieszy się sporą popularnością.

Obecni właściciele kują żelazo póki gorące. Nawiązali w tym celu współpracę z firmą Hasbro, czyli jednym z największych producentów zabawek i gier planszowych na świecie.

Hasbro stworzy dla New York Timesa Wordle: The Party Game, czyli grę planszową, która ma być po prostu fizyczną wersją tego, co znamy z sieci, bez szczególnych niespodzianek.

wordle gra planszowa
Źródło: Hasbro

Z uwagi na prostotę rozgrywki, przedsiębiorstwo przyznaje, że zaplanowanie i stworzenie tej planszówki trwało krócej niż zazwyczaj – niespełna rok. Pozwoliło to ustalić datę premiery już na 1 października 2022 roku.

Hasbro oczekuje w przypadku Wordle zainteresowania ze strony w dużej mierze tych samych grup, co w przypadku swoich innych planszówek, takich jak m.in. Scrabble (Hasbro jest dystrybutorem Scrabble w Ameryce Północnej, w innych lokalizacjach rolę tę pełni Mattel).

Wiemy, że w te gry gra nieco starsza publiczność, młodzi dorośli i dorośli. Ale chcemy mieć pewność, że jest miejsce też dla młodszych graczy, ponieważ wiemy, że wiele rodzin lubi łączyć się za pośrednictwem gier – Hasbro

Znamy już oficjalną cenę

W skład planszówki wchodzą m.in. przezroczyste żółte i zielone nakładki znane z wersji cyfrowej, a także karty do zgadywania rozwiązania i zapisywania wyników.

Jak to zwykle bywa w grach planszowych, jeden z graczy nie będzie uczestniczył w rywalizacji, a zamiast tego będzie zaznaczał prawidłowo (bądź częściowo prawidłowo) odgadnięte litery.

Za planszową wersję Wordle trzeba będzie zapłacić 20 dolarów, czyli według obecnego kursu niespełna 100 złotych. Na rynku północnoamerykańskim będzie ona dostępna m.in. na Amazonie i w Targecie, ale nie wiadomo co z innymi krajami, w tym Polską.

Czy Waszym zdaniem planszówka Wordle to dobry pomysł, czy jednak jest to format, który lepiej nadaje się do wersji cyfrowej? Chętnie dowiemy się, co o tym myślicie – podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

TOP 5 najlepszych wirtualnych kart płatniczych do opłacania Twitch TOP 5 najlepszych wirtualnych kart płatniczych do opłacania Twitch: wybór graczy i streamerów
Twitch to nie tylko platforma do streamingu gier, to prawdziwa społeczność, gdzie gracze, streamerzy i ich fani mogą wchodzić w interakcje w czasie rzeczywistym. W
YouTube Czy YouTube zablokuje VPN?
Wirtualne wycieczki do innych krajów za pomocą VPN to standard. W taki sposób można ominąć regionalne blokady treści, obejrzeć filmy dostępne tylko w innych krajach,
blokada pornhuba Blokada Pornhuba w Stanach Zjednoczonych!
Dziś czeka na nas news z gatunku tych nie do ogarnięcia. Najbardziej wolnościowe państwo świata (wg każdego filmu rodem z hollywood) postanowiło kolejny raz wspomóc
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *