Bungie to już kolejne studio, które zdecydowało się na serię zwolnień. Na razie skala problemu nie jest dokładnie znana, ale wiadomo już, że przełoży się to na opóźnienia w projektach. Sprawdź szczegóły!

Zwolnienia stają się coraz poważniejszym problemem w gamedevie

Niedawno głośno było o masowych zwolnieniach w branży technologicznej, a teraz ten problem dotyczy także gier wideo. Wiadomo, że zetknęły się z nim już m.in. Epic Games, CD Projekt RED czy Naughty Dog, a teraz Bungie! Informacje o zwolnieniach udostępnił jako pierwszy Jason Schreier z Bloomberga.

Po opublikowaniu powyższej informacji wielu pracowników przyznało, że zostali zwolnieni. Na ten moment jednak nie jest znana oficjalna liczba pracowników, którzy stracili lub dopiero stracą pracę.

Zwolnienia w Bungie jednoznaczne z opóźnieniami?

Biorąc pod uwagę zwolnienia w Bungie, trzeba się spodziewać, że premiery nadchodzących projektów zostaną opóźnione. Wiadomo już, że premiera najnowszej gry, czyli Marathon nie odbędzie się w terminie.

Sieciowa strzelanka ma mieć swój debiut dopiero w 2025 roku. Opóźnienia dotyczą również nowego rozszerzenia do Destiny 2, które początkowo miało pojawić się w lutym 2024 roku, ale najnowsze informacje mówią, że dostępne będzie dopiero w czerwcu 2024 roku.

Źródło obrazka wyróżniającego: Bungie

WARTO PRZECZYTAĆ:

wyprzedaz black friday konsole xbox series x Szef Xboxa: „Myślę, że też powinniśmy mieć handhelda”
Popularność przenośnych konsol w ostatnich latach jest niezaprzeczalna. Sukcesy takich urządzeń jak Nintendo Switch, Steam Deck czy nowe propozycje od Lenovo i Asusa przyciągnęły uwagę
AgilePM AgilePM® – zwinne zarządzanie projektami w dynamicznych środowiskach
Planując jakiekolwiek przedsięwzięcie, chcielibyśmy, by można je było zrealizować możliwie najtaniej, najszybciej i bez przeszkód. W większości przypadków to niemożliwe. Na szczęście istnieją podejścia takie
apple passwords Apple wystartuje z własnym menadżerem haseł?
Zgodnie z informacjami, które ujawnił Bloomberg, Apple przygotowuje się do wprowadzenia nowej aplikacji o nazwie Passwords (Hasła). Jej zadanie? Uproszczenie zarządzania danymi logowania na urządzeniach
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *