Dwa miesiące temu doszło do zakupu Activision Blizzard przez Microsoft. Już wtedy mówiono, że Bobby Kotick pozostanie na stanowisku prezesa firmy tylko tymczasowo. Teraz wiadomo więcej na ten temat: szef Activision Blizzard niebawem odejdzie z firmy!

Szef Blizzarda pracuje w firmie tylko do końca roku

Oficjalnie już wiadomo, że 29 grudnia Bobby Kotick odchodzi z Activision Blizzarda. Opuszcza szeregi firmy nieco ponad dwa miesiące po przejęciu firmy przez Microsofta. Ciekawe jest to, że najprawdopodobniej nie będzie miał on bezpośredniego następcy.

Zamiast następnego głównego prezesa, spółką zarządzać ma kilka osób stojących na czele podmiotów wchodzących w skład Activision Blizzarda. I tak oto będzie to prezes Activision Publishing (Rob Kostich), prezes Blizzard Entertainment (Mike Ybarra) i prezes King (Tjodolf Sommestad) – te osoby mają odpowiadać przed Mattem Bootym, czyli prezesem działu Game Content and Studios.

Nie tylko Bobby Kotick opuszcza firmę

Warto podkreślić, że mają nastąpić jeszcze większe porządki w strukturach Activision Blizzard. Podobno już pod koniec stycznia Microsoft pożegna się z Lulu Maservey, czyli dyrektorką ds. komunikacji Activision Blizzard. Odchodzi również Humam Sakhini – wiceprezes Blizzarda i Kinga. Z informacji udostępnionych w sieci wynika, że to wciąż nie wszyscy – ponoć „wielu dyrektorów Activision Blizzard” ma opuścić firmę w marcu 2024.

Co myślicie o zmianach, która czekają Activision Blizzard? Dajcie nam znać w komentarzach!

Źródło obrazka wyróżniającego: Wikipedia

WARTO PRZECZYTAĆ:

iem 2024 podsumowanie IEM 2024 przeszedł do historii. Sprawdź wyniki!
Wszystko, co dobre, musi kiedyś dobiec końca. Ledwo pisaliśmy o tym, że IEM już trwa, a już zastał nas poniedziałek, a to oznacza, że IEM
3 sezon diablo 4 3. sezon Diablo 4 już niebawem – zbliża się zapowiedź
Trwają przygotowania do zapowiedzi 3. sezonu zmagań w Diablo 4. W tym tygodniu ma pojawić się zwiastun, a oprócz tego również transmisja na żywo, w
diablo 4 ray tracing Niebawem Diablo 4 będzie jeszcze piękniejsze? To możliwe!
Diablo 4 pojawiło się na rynku w zeszłym roku, ale dopiero teraz wiadomo, że doczeka się pełnego wsparcia dla ray tracingu. To informacja, którą potwierdziła
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *