Po 6 latach od zapowiedzi Cybertruck trafił już do pierwszych szczęśliwych klientów VIP, w tym m.in. współtwórcy Reddita Alexisa Ohaniana. W 2024 rozpoczną się dostawy na większą skalę… ale nie dla wszystkich wersji. Osoby zainteresowane najtańszym Cybertruckiem będą musiały poczekać dłużej.

Najtańszy Cybertruck nie w przyszłym roku

Jakiś czas temu informowaliśmy Was, że Cybertruck wyjdzie do klientów 30 listopada 2023 roku (aczkolwiek rentowny ma być dopiero w 2025), i faktycznie tak się stało. Został w związku z tym zorganizowany specjalny event — i dowiedzieliśmy się przy okazji, czego możemy spodziewać się w nadchodzących latach.

Cybertruck będzie sprzedawany w 3 wersjach: z napędem tylnym, na wszystkie koła i w najpotężniejszym wariancie Cyberbeast. Te dwa ostatnie, droższe, będą dostarczane na już w 2024 roku, a przewidywane ceny zaczynają się kolejno od 79 990 i 99 990 dolarów.

Najtańszy wariant, czyli ten z napędem tylnym, Tesla będzie dostarczać dopiero w 2025 roku. Ma oferować zasięg ~400 kilometrów i osiągać prędkość 60 mil na godzinę (~96 km/h) w 6,5 sekundy.

Najtańszy Cybertruck już nie taki tani

Cybertruck z napędem tylnym został ogłoszony w 2019 roku. Wtedy mogliśmy usłyszeć, że będzie najprawdopodobniej kosztować 39 900 dolarów. Od tego czasu jednak wiele się zmieniło: mieliśmy wojny, pandemię, a więc i przerwy w łańcuchu dostaw… długo by wymieniać.

Aktualnie producent szacuje koszt najtańszego wariantu elektrycznego pickupa na 60 990 dolarów. Amerykańscy nabywcy mogą jednak liczyć na ulgi podatkowe związane z zakupem pojazdu elektrycznego, w wysokości 7 500 dolarów.

Chcielibyście mieć takie auto? Jest ono Waszym zdaniem tyle warte? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Źródło obrazka wyróżniającego: Tesla

WARTO PRZECZYTAĆ:

norwegia samochody elektryczne Elektryki dominują w Norwegii. Stanowią ponad 80% nowych samochodów
Co prawda tylko o kilka procent, ale zwiększył się w Norwegii udział elektryków w rynku nowych samochodów. Ponad 80% nowych aut sprzedanych w tym kraju
honda PS5 w samochodzie Hondy? Są plany na pokonanie Tesli
Idea integracji samochodów z systemami gamingowymi nie jest nowa – głośno było o niej chociażby w 2021 roku, kiedy to Elon Musk zaprezentował możliwość grania
tesla cybertruck Tesla jednak nie będzie pozywać klientów za odsprzedawanie Cybertrucka
Tesla zmienia kontrowersyjną umowę sprzedaży Cybertrucka. Zniknęły z niej zapisy penalizujące nabywców za odsprzedaż pojazdu w ciągu pierwszego roku po zakupie od producenta. Flipperów miały
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *