Call of Duty: WW2 przez wielu postrzegane jest jako powrót do korzeni serii. Jeśli więc ktoś był fanem początków COD-a, a niezbyt zachwyciły go późniejsze odsłony, warto, żeby się tą częścią zainteresował. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu rekomendujemy jednak zapoznanie się z garścią ważnych informacji. Przede wszystkim chodzi tutaj o wymagania Call of Duty WW2, a więc minimalną wydajność, jaką musi odznaczać się sprzęt (laptop, komputer), aby gra chodziła płynnie.
Jak łatwo się domyślić, biorąc pod uwagę, że mamy tutaj do czynienia z grą AAA, wymagania te nie należą do niskich. Głównie mowa tutaj o wymaganiach rekomendowanych, ale jest też pewnie niejeden starszy sprzęt, który nie podoła również wymaganiom minimalnym.
Tym bardziej warto rzucić na nie okiem, aby nie marnować pieniędzy i czasu (ponieważ ściągnięcie COD: WW2 trochę zajmie, nawet przy szybkim Internecie) na grę, która i tak nie pójdzie płynnie. Wszystko, co najważniejsze w zakresie wymagań COD: WW2 znajdziecie poniżej – zapraszamy!
Call of Duty: WW2 – wymagania sprzętowe na PC
Wymagania sprzętowe Call of Duty: WW2, przygotowane bezpośrednio przez producenta, to nic innego, jak zalecane konfiguracje komputera. Nie trzeba mieć oczywiście dokładnie tych samych podzespołów, które wskazali twórcy, chodzi tutaj o posiadanie co najmniej równej, a najlepiej większej wydajności.
Wymagania minimalne
System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub nowszy
Procesor: Intel Core i3 3225 3.3 GHz lub AMD Ryzen 5 1400
Pamięć RAM: 8 GB
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 660 @ 2 GB / GTX 1050 lub ATI Radeon HD 7850 @ 2GB / AMD RX 550
Wolna przestrzeń dyskowa: 90 GB
DirectX: Wersja 11
Uwaga: Call of Duty: WW2 wymaga 64-bitowej wersji systemu operacyjnego, czy to Windowsa 7, czy innego. W przypadku chęci skorzystania z trybu multiplayer nie obejdzie się również oczywiście bez dostępu do Internetu – najlepiej stosunkowo szybkiego, aby uniknąć problematycznych lagów.
Jeśli zastanawiacie się, czy przypadkiem nie doszło do pomyłki przy wskazywaniu niezbędnej przestrzeni dyskowej, to musimy rozwiać Wasze wątpliwości. Faktycznie gra waży kilkadziesiąt gigabajtów – i to bliżej setki niż pięćdziesiątki. Nie jest to szczególna nowość w przypadku gier tego typu, ale i tak może nieco zszokować.
Wymagania rekomendowane
System operacyjny: Windows 10
Procesor: Intel Core i5-2400 / AMD Ryzen R5 1600X
Pamięć RAM: 12 GB
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 970 / GTX 1060 @ 6GB lub AMD Radeon R9 390 / AMD RX 580
Wolna przestrzeń dyskowa: 90 GB
DirectX: Wersja 11
W razie problemów z porównaniem powyższych wymagań do możliwości swojego urządzenia, zapraszamy do naszego poradnika, jak sprawdzić parametry komputera. W razie czego istnieje także jeszcze inna opcja – prostsza i wygodniejsza, ale według wielu mniej bezpieczna.
Mianowicie można, zamiast porównywać poszczególne parametry (RAM, procesor, kartę graficzną i tak dalej), można skorzystać z programu stworzonego konkretnie w tym celu, czyli Can You Run It. Nie każdy jest jednak fanem instalowania tego typu narzędzi na swoich urządzeniach, dlatego we wspomnianym powyżej artykule przedstawiamy dwie alternatywne metody.
Co warto wiedzieć o COD: WW2? Data premiery, platformy i nie tylko
Call of Duty: WW2 zostało oficjalnie ogłoszone w kwietniu 2017, a premiery doczekało się jeszcze w tym samym roku – 3 listopada 2017. Gra trafiła na trzy platformy, a mianowicie na PC, a także Xboxa One i PlayStation 4. Poprzednikiem WW2 było Call of Duty: Infinite Warfare z 2016 roku, zaś następcą Call of Duty: Black Ops 4 z 2018.
Jeśli wierzyć ocenom z Metacritica, WW2 nie udało się podbić serc ani krytyków, ani graczy (a w szczególności tych drugich). Dokładniej mówiąc, odsłona Call of Duty z 2017 roku obecnie może “pochwalić się” oceną 73/100 od krytyków i 4.2/10 od graczy.
Stawiany jest jej przede wszystkim jeden (acz duży) zarzut. Chodzi o brak kreatywności. Wielu graczy (a także niektórzy krytycy) podkreślają, że mimo szumnych zapowiedzi, ostatecznie otrzymaliśmy nic ponad to, co mogliśmy już zobaczyć w poprzednich odsłonach serii.
Trzeba jednocześnie zwrócić uwagę na fakt, że chociaż ostatecznie po latach oceny przedstawiają się mizernie, to Activision i tak miało wiele powodów do świętowania. Call of Duty: WWII było bowiem bez wątpienia komercyjnym sukcesem.
Sam za siebie mówi fakt, że w ciągu zaledwie trzech dni od premiery gra wygenerowała 500 milionów dolarów przychodów, a do końca 2017 – aż miliard dolarów (warto w tym miejscu jeszcze raz podkreślić, że premiera miała miejsce na początku listopada, a więc mówimy o okresie jedynie około dwóch miesięcy).
Call of Duty WW2 wymagania sprzętowe – podsumowanie
Na pierwszy rzut oka wymagania Call of Duty: WW2 mogą wydawać się przytłaczające, w szczególności te rekomendowane. Co prawda jest to gra z 2017 roku, ale, jak na COD-a przystało, potrafi nieźle zmęczyć komputer.
Niejeden gracz pewnie skrzywi się patrząc chociażby na wymaganą przestrzeń dyskową – nawet obecnie, w erze relatywnie tanich dysków (zwłaszcza HDD, ale SSD też już do niebywale drogich nie należą), 90 GB piechotą nie chodzi. Mamy jednak nadzieję, że Wasze sprzęty wszystkie te wymagania spełniają i będziecie w stanie zagrać bez problemu.
Gdybyście zechcieli zapoznać się z którąś z odsłon serii COD wybiegającą bardziej w przyszłość, zapraszamy Was do zapoznania się z materiałem, w którym omawiamy wymagania sprzętowe Call of Duty Modern Warfare. Chodzi tutaj o relatywnie nowe Modern Warfare z 2019 roku, a nie którąś z wcześniejszych odsłon sygnowanych tą nazwą, jak Modern Warfare z 2007, Modern Warfare 2 z 2009 czy “trójka” z 2011 roku.
WARTO PRZECZYTAĆ: