Call of Duty: Modern Warfare z 2019 roku to, uwaga, już szesnasty tytuł z serii COD. Dodatkowo, jeśli brzmi on podejrzanie znajomo, to zapewne dlatego, że jest rebootem lubianej przez fanów COD-a mini-serii Modern Warfare (w 2007 roku wyszło Call of Duty 4: Modern Warfare, potem w 2009 Call of Duty: Modern Warfare 2, a następnie Modern Warfare 3 w 2011). W tym artykule przedstawimy Wam Call of Duty Modern Warfare wymagania sprzętowe, tak, abyście mogli bez problemu sprawdzić, czy gra ta pójdzie na Waszym urządzeniu.

Jednocześnie zwracamy uwagę na to, aby nie mylić Modern Warfare z 2019 roku z Modern Warfare Remastered z 2016. Ta pierwsza, nowsza gra jest rebootem, zaś starsza – tylko remasterem, czyli odświeżoną wersją starej gry, nie wprowadzającą zbytnio nowości. Więcej szczegółów na temat najnowszego COD: Modern Warfare, w tym oczywiście jego wymagania sprzętowe, zarówno minimalne, jak i zalecane, znajdziecie poniżej. Zapraszamy!

Call of Duty Modern Warfare wymagania sprzętowe – minimalne i zalecane

COD: Modern Warfare ma wymagania dość typowe dla gry z 2019 roku. Wiele urządzeń gamingowych, czy to PC-tów, czy laptopów, powinno bez większego problemu je spełnić (przy czym jest jedna kwestia, która może sporą część graczy uwierać – więcej na ten temat dowiecie się w dalszej części artykułu).

Call of Duty Modern Warfare wymagania sprzętowe obejmują między innymi procesor, kartę graficzną i pamięć RAM, a także pamięć wewnętrzną. Są to podstawowe kwestie, które decydują o wydajności komputera. Wymagania minimalne pozwalają ocenić, czy w ogóle gra pójdzie w miarę płynnie na niskich ustawieniach graficznych, zaś zalecane – czy uda się bez problemu grać już na ustawieniach odczuwalnie wyższych.

call of duty modern warfare wymagania sprzetowe
Źródło: Activision

Minimalne wymagania sprzętowe

System operacyjny Windows® 10 64-bit
Procesor Intel® Core™ i3-4340 lub AMD FX-6300
Karta graficzna NVIDIA® GeForce® GTX 670 / NVIDIA® GeForce® GTX 1650 lub AMD Radeon™ HD 7950 – kompatybilne z DirectX 12.0
Pamięć 8 GB pamięci RAM
Wolne miejsce 175 GB
Połączenie z Internetem szerokopasmowe połączenie internetowe

Niewątpliwie zdziwić Was może tutaj wymagana przestrzeń dyskowa. Ba, tak naprawdę wspomniane 175GB to tylko początek, ponieważ twórcy sami zaznaczają, że aktualizacje gry (które są obowiązkowe) mogą zwiększyć ilość wymaganego przez grę miejsca na dysku.

Jest to niewątpliwie dość uciążliwe. Warto mieć tę kwestię na uwadze przed zakupem Call of Duty: Modern Warfare, ponieważ niewykluczone, że będzie potrzebne zwalnianie przestrzeni dyskowej, aby zainstalować ten tytuł.

Zalecana konfiguracja sprzętowa

System operacyjny Windows® 10 64-bit z najnowszymi aktualizacjami
Procesor Procesor Intel® Core™ i5-2500K lub AMD Ryzen™ R5 1600X
Karta graficzna NVIDIA® GeForce® GTX 970 / NVIDIA® GeForce® GTX 1660 lub AMD Radeon™ R9 390 / AMD Radeon™ RX 580 – kompatybilne z DirectX 12.0
Pamięć 12 GB pamięci RAM
Wolne miejsce 175 GB
Połączenie z Internetem Szerokopasmowe połączenie internetowe

Co warto wiedzieć od COD: Modern Warfare? Data premiery, platformy i dostępność

Jak wspomnieliśmy już na początku, Call of Duty: Modern Warfare zadebiutowało w 2019 roku – dokładnie mówiąc, 25 października 2019. Gra jest dostępna na PC (dokładniej mówiąc, dla systemu Microsoft Windows), a także na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

W przypadku konsol pytanie o to, gdzie można zakupić COD: Modern Warfare, ma bardzo prostą i typową odpowiedź: np. w PS Store czy sklepie Microsoftu. Sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej w przypadku komputerów osobistych.

Otóż osoby, które chciałyby zakupić Modern Warfare w Epic Games Store, na Steamie czy w innym popularnym sklepie z grami cyfrowymi, będą niepocieszone. Ta odsłona COD-a dostępna jest na PC tylko w jednym miejscu – Battlenecie (sklepie Activision).

Podstawowa cena to niespełna 60 euro, aczkolwiek zdarzają się od niej obniżki. Na Steamie można kupić Call of Duty: Modern Warfare Remastered z 2016 roku, ale nie jest to oczywiście to samo, co zupełnie nowa odsłona z 2019.

cod modern warfare
Źródło: Activision

Z kronikarskiego obowiązku należy dodać, że po Modern Warfare wyszły do momentu publikacji tego materiału już trzy kolejne odsłony serii: Warzone (2020), Modern Warfare 2 Campaign Remastered (2020), Black Ops Cold War (2020) i Vanguard (2021).

Jest m.in. tryb dla jednego gracza i rozgrywka wieloosobowa

Call of Duty: Modern Warfare oferuje graczom zarówno kampanię singlową, jak i rozgrywkę multiplayer. Są też tzw. Specjalne Operacje (Spec Ops). Nie pojawił się za to znany z niektórych innych odsłon serii COD tryb Zombie.

W ramach kampanii dla jednego gracza pojawiają się różne wybory i dylematy moralne, które znajdują obicie chociażby w dialogach prowadzonych z innymi postaciami. Jest nawet specjalna punktacja przypisywana poszczególnym wyborom.

Modern Warfare z 2019 wiązało się z pewnymi kontrowersjami

Wersja na PC Modern Warfare z 2019 roku została na Metacriticu oceniona przez krytyków na 81/100, a graczy – jedynie 2.6/10. Są oczywiście różne rzeczy, które można w tej grze krytykować, natomiast wiele zer, jedynek i dwójek zostało temu COD-owi wystawione z dość kuriozalnej przyczyny.

Gra odbiła się szerokim echem w Rosji. Wielu rosyjskich graczy zbojkotowało ją (i zaczęło wystawiać jej takie, a nie inne oceny), ponieważ uznało, że rozprzestrzenia “antyrosyjską propagandę”, to jest m.in. zawiera w kampanii sceny mordowania przez rosyjskich żołnierzy ludności cywilnej.

Call of Duty Modern Warfare wymagania – podsumowanie

Mamy nadzieję, że wymienione powyżej Call of Duty Modern Warfare wymagania sprzętowe Was nie przeraziły. Najbardziej niepokojąca zdaje się być wymagana ilość pamięci wewnętrznej, ale niestety – niewiele da się z tym zrobić. Nie pozostaje nic innego, jak zwolnić nieco miejsca na dysku.

Zapraszamy przy okazji do zapoznania się z naszym artykułem, w którym omawialiśmy Call of Duty Warzone – darmowe battle royale od Activision. Warzone zostało wprowadzone w ramach drugiego sezonu Modern Warfare, natomiast obecnie funkcjonuje jako zupełnie oddzielny tytuł.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *