Chiny zaprezentowały ERNIE 4.0., czyli nową wersję swojego modelu sztucznej inteligencji. Ponoć teraz jest znacznie lepsza i nawet dorównuje możliwościom modeli Open Al i Google. Co jeszcze wiadomo o tej nowości?

ERNIE 4.0. tak samo dobry jak GPT-4?

Już na początku tego roku informowaliśmy, że chińskie Baidu tworzy własny ChatGPT, a jego premiera miała miejsce w marcu 2023. Wówczas jednak nie wzbudził większej sensacji.

Niedawno podczas konferencji Baidu World w Pekinie została zademonstrowana najnowsza wersja ERNIE 4.0. Wówczas dowiedzieliśmy się od dyrektora generalnego, że ma ona doskonałe możliwości. Wspomniał, że ma m.in. funkcje rozumienia, rozumowania, pamięci czy generowania.

Bez problemu rozumie złożone pytania i generuje logiczne odpowiedzi. Robin Li jest pewien, że ta wersja nie jest ani trochę gorsza od GPT-4. W przypadku ERNIE 4.0 możemy liczyć na podobne możliwości co w przypadku modelu GPT-4.

Na razie tylko nieliczni mogą skorzystać

Na tę chwilę z ERNIE 4.0 może korzystać ograniczona liczba użytkowników, a właściwie tylko testerzy. Choć plany są naprawdę spore. Zgodnie z tym co powiedział Li, technologia sztucznej inteligencji ma zostać wprowadzona m.in. do wyszukiwarki, map, czy dysków w chmurze. Póki co jednak nie wiadomo dokładnie, kiedy to się stanie.

Źródło obrazka wyróżniającego: Metaverse Post 

WARTO PRZECZYTAĆ:

chatgpt glitche ChatGPT miał chwilę słabości. Kuriozalne zachowanie bota wymusiło reakcję OpenAI
Od wielu miesięcy jednym z najgorętszych tematów pozostaje dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji. Spektakularne możliwości tej technologii budzą powszechne uznanie. Pasmo sukcesów i zachwytów bywa jednak
tiktok ai Twórcy TikToka tworzą własny model Al? OpenAl zablokowało ich konto!
OpenAl zablokowało konto twórców TikToka, czego powodem jest naruszenie licencji. O co dokładnie chodzi? Przyjrzeliśmy się sprawie! Konto ByteDance naruszyło licencję O TikToku nieustannie się
Czy można użyć ChatGPT do stworzenia dokumentacji dla sklepu www?
Tworzenie i utrzymanie skutecznej dokumentacji dla sklepu internetowego to kluczowy element sukcesu w dzisiejszym świecie e-commerce. Dokumentacja stanowi most komunikacyjny między sklepem a jego klientami,
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *